Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Cetyl Alcohol | Cetyl Alcohol | Cetilo alkoholis

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Cetilalkoholis, kosmetikos ingredientas, dažnai gaunamas iš palmių aliejaus arba kokosų aliejaus. Proceso pradžioje aliejus yra hidrogenuojamas, o tai reiškia, kad vandenilio atomai yra pridėjami prie aliejaus molekulių, kad susidarytų alkanai. Toliau, hidrogenuotas aliejus yra apdorojamas su stipriu rūgščiu, kuris išskiria cetylo alkoholį. Šis procesas yra sudėtingas ir reikalauja griežto kontrolės, kad būtų užtikrinta geros kokybės galutinė produkcija.

Paskirtis ir nauda

Cetyl Alcohol, taip pat žinomas kaip 1-heksadekanolis arba palmityl alkoholis, yra riebalų alkoholis, naudojamas įvairiose kosmetikos formulėse kaip emolientas, stabilizatorius, tirštiklis ir emulsiklis. Šis ingredientas suteikia odai švelnumo, palengvina kremų įsiskverbimą į odą ir pagerina galutinio produkto tekstūrą. Cetyl Alcohol taip pat veikia kaip emulsijos stabilizatorius, padedantis išlaikyti vandens ir aliejaus mišinio vientisumą, todėl užtikrina, kad kosmetikos produktas ilgiau išliktų stabilus ir veiksmingas. Be to, jis sumažina galimą kitų paviršiaus aktyvių medžiagų dirginimą, todėl yra vertinamas jautrios odos priežiūros produktuose.

Saugumo informacija

Cetyl alkoholis yra chemiškai žinomas kaip heksadecan-1-olis, ir jo saugumas odai yra plačiai tyrinėtas. Vertinamas kaip žemas alergizacijos bei dirginimo potencialas, cetilinis alkoholis yra laikomas saugiu ingredientu odos priežiūros produktuose. Jis neblokuoja porų ir nesukelia spuogų, todėl yra įvertintas kaip nekomedogeniškas. Šis ingredientas yra žinomas kaip odos kondicionierius, kuris padeda išlaikyti odos drėgmę, suteikiant jai minkštumo ir lygumo. Retkarčiais kai kuriems žmonėms su ypatingai jautria oda gali kilti nedidelis dirginimas, tačiau tokie atvejai yra išimtiniai.

Moksliniai tyrimai

Tyrimai rodo, kad cetilinis alkoholis yra neirrituojantis ir nekomedogeniškas, kas reiškia, kad jis neturėtų sukelti odos dirginimo ar užkimšti porų, todėl yra tinkamas jautrios odos priežiūros produktams. Jis taip pat yra efektyvus odos barjero palaikymo agentas, svarbus siekiant išlaikyti odos hidrataciją ir apsaugą. Nors cetilinis alkoholis yra riebalų alkoholis ir gali būti klaidingai suprastas kaip dirginantis, moksliniai įrodymai patvirtina jo žemą alergijos sukėlimo potencialą ir priimtinumą naudoti kosmetikoje net didelėmis koncentracijomis.

Tvarumas

Cetyl alkoholio tvarumas priklauso nuo žaliavų šaltinių ir gamybos procesų. Natūraliai gaminamas iš kokosų ar palmių aliejaus, bet palmių aliejaus gamyba gali turėti neigiamą poveikį aplinkai dėl miškų naikinimo ir anglies dioksido emisijų, susijusių su miškų deginimu. Sintetinis cetilinis alkoholis, gaminamas iš naftos, taip pat kelia aplinkosaugos riziką, įskaitant teršalų išmetimą ir didelį energijos suvartojimą. Tvarumo atžvilgiu svarbu optimizuoti gamybos metodus, mažinant ekologinį pėdsaką ir skatinant atsinaujinančių žaliavų naudojimą, taip pat atliekant griežtą gamybos proceso poveikio aplinkai vertinimą.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje cetilinis alkoholis yra reguliuojamas pagal kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato, kad kosmetikos produktai turi būti saugūs žmogaus sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį. Nors cetilinis alkoholis laikomas nekenksmingu ingredientu ir nėra nustatytas maksimalus leistinas jo kiekis, gamintojai privalo atlikti produkto saugumo įvertinimą ir užtikrinti, kad jo kiekis atitiktų gero gamybos praktikos reikalavimus. Jungtinėse Valstijose cetyl alkoholis taip pat nėra griežtai reguliuojamas, nes Amerikos kosmetikos ingredientų apžvalgos komitetas (Cosmetic Ingredient Review, CIR) jį įvertino kaip saugų naudoti esamais kiekiais.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa