Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Stearic Acid | Stearic Acid | Stearino rūgštis

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Stearino rūgštis, dažnas kosmetikos ingredientas, gaunama iš gyvūninių riebalų arba augalinių aliejų. Gyvūninių riebalų atveju ekstrakcijos procesas apima hidrolizę, kurios metu trigliceridai skaidomi į riebalų rūgštis, o vėliau distiliacija, kad būtų išskirta stearino rūgštis. Augalinių aliejų, pavyzdžiui, palmių arba kokoso, atveju naudojama saponifikacija, kuri aliejus paverčia muilu, tada jis rūgštinamas, kad gautųsi stearino rūgštis. Cheminis procesas apima neutralizavimą šarmu, pavyzdžiui, natrio hidroksidu, kad susidarytų druska, kuri vėliau rūgštinama sieros rūgštimi, kad iškristų stearino rūgštis. Šis junginys tada valomas per procesus, tokius kaip kristalizacija arba distiliacija, kad būtų pasiektas pageidaujamas grynumo lygis kosmetikos panaudojimui.

Paskirtis ir nauda

Stearino rūgštis – riebalų rūgštis, naudojama kosmetikoje dėl savo savybių stabilizuoti emulsijas, kurios padeda sujungti vandenį ir aliejus, taip užtikrinant gaminio vientisumą. Ji veikia kaip tirštiklis ir emolientas, gerinant odos drėkinimą ir suteikiant produktams kreminę tekstūrą, dėl ko kosmetika yra malonesnė naudoti. Be to, stearino rūgštis padeda formuoti apsauginį barjerą ant odos paviršiaus, kuris padeda išlaikyti drėgmę ir apsaugo odą nuo aplinkos kenksmingų veiksnių. Ji yra vertinama įvairiuose odos priežiūros produktuose, tokiose kaip losjonai, kremai ir veido valikliai.

Saugumo informacija

Stearino rūgštis, žinoma kaip oktadekano rūgštis, yra natūraliai pasitaikanti riebalų rūgštis, kuri dažnai naudojama kosmetikos pramonėje kaip emulsiklis ar konsistenciją stabilizuojantis komponentas. Tyrimai rodo, kad ji yra ne tik saugi odai, bet ir gali padėti atkurti lipidų barjerą, taip apsaugodama odą nuo išorinių pažeidimų. Dermatologiniai testai patvirtina, kad ši medžiaga nesukelia dirginimo ar alerginių reakcijų, todėl ji yra plačiai priimtina net ir jautrios odos priežiūros produktuose. Tvirtai remiantis moksliniais duomenimis, stearino rūgštis yra vertinama dėl savo suderinamumo su odos fiziologija ir yra laikoma vienu iš saugiausių kosmetikos ingredientų, net esant ilgalaikiam naudojimui.

Moksliniai tyrimai

Stearino rūgštis, cheminės formulės C18H36O2, gali veikti kaip odos kondicionierius, padedant palaikyti odos drėgmės balansą ir elastingumą. Ji yra vertinama kaip sudedamoji medžiaga formuojant kremų ir losjonų tekstūrą. Nors laikoma saugia daugumai vartotojų, kai kurie moksliniai tyrimai atkreipia dėmesį į galimą jos sąveiką su kitais kosmetikos ingredientais, kur gali susidaryti kompleksai, turintys įtakos galutinio produkto efektyvumui. Kitos studijos akcentuoja stearino rūgšties antioksidacines savybes, kurios gali padėti apsaugoti odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų sukeliamos žalos. Taip pat stebimas jos poveikis lipidų sluoksnio atkūrimui ant odos paviršiaus, kuris yra svarbus odos barjerinės funkcijos palaikymui.

Tvarumas

Stearino rūgštis, naudojama kosmetikos pramonėje kaip emulsiklis ir kietiklis, yra išgaunama iš gyvūninių ir augalinių riebalų, įskaitant palmių aliejų, kurio gamyba gali turėti neigiamą poveikį aplinkai dėl miškų naikinimo ir biologinės įvairovės mažėjimo. Gali būti išgauta ir iš atsinaujinančių šaltinių, pvz., kakavos sviesto ar shea sviesto, svarbu atsižvelgti į šių augalų auginimo tvarumą ir žaliavų perdirbimo procesų efektyvumą. Sintetinės alternatyvos gali sumažinti gamtos išteklių eksploatavimą, tačiau reikia atidžiai įvertinti ir jų gamybos bei naudojimo ciklo poveikį aplinkai, įskaitant energijos sąnaudas ir galimus teršalų išskyrimus. Tvarumo aspektas taip pat apima atliekų tvarkymą ir galimybę perdirbti, kad būtų sumažintas viso produkto gyvavimo ciklo poveikis aplinkai.

Reguliavimas

Stearino rūgštis yra reglamentuojama Europos Sąjungos kosmetikos produktų reglamentu (EC) Nr. 1223/2009, kuris garantuoja produkto saugumą vartotojams. ES nustatyti ribiniai kiekiai šiai medžiagai nėra specifikuoti, tačiau ji turi atitikti Bendrijos teisės aktuose nustatytus grynumo reikalavimus ir negali būti naudojama su draudžiamais junginiais. Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) įvertinta stearino rūgštis yra leidžiama naudoti kosmetikoje, atsižvelgiant į griežtus saugos vertinimo kriterijus. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) taip pat nenumato konkrečių apribojimų šios rūgšties kiekiui kosmetikos produktuose, kol produktai atitinka saugumo standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa