Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Cocamide MEA | Cocamide MEA | Kokamidas MEA

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Cocamide MEA yra išgautas iš kokosų aliejaus, kuris pradžioje yra hidrolizuojamas, kad būtų gautas riebalų rūgščių mišinys. Vėliau šis mišinys reaguoja su monoetanolaminu etanolaminės rūgšties amidaso sintezės metu. Gautas produktas – Cocamide MEA – naudojamas kosmetikos gamyboje kaip emulsiklis ir putų stabilizatorius, pasižymintis drėgmę išlaikančiomis ir produktų tekstūrą bei stabilumą gerinančiomis savybėmis.

Paskirtis ir nauda

Cocamide MEA yra žemo paviršiaus įtampos agentas, kuris padidina putų tūrį ir efektyvina valymą šampūnuose bei prausikliuose. Jis sustiprina kitų paviršiaus aktyviųjų medžiagų efektą, leidžiant sumažinti ploviklių kiekį formulėse. Be to, šis komponentas prisideda prie odos ir plaukų minkštumo, drėgmės išsaugojimo, taip pat ilgina galutinio produkto tinkamumo naudoti terminą dėl savo kondicionuojančių ir stabilizuojančių savybių.

Saugumo informacija

Cocamide MEA yra vertinamas dėl putojančių ir tirštiklių savybių, tačiau jo saugumas odai yra diskutuojamas. Nors Europos Komisijos mokslinio komiteto tyrimai patvirtina, kad esant įprastai naudojimo koncentracijai šis ingredientas yra saugus, kai kurie nepriklausomi tyrimai atskleidžia, kad didesnės koncentracijos gali sukelti odos dirginimą ar alergines reakcijas. Yra rizika, kad Cocamide MEA gali būti užterštas nitrozaminų, galimų kancerogenų, todėl svarbu kontroliuoti šių teršalų lygį. Gamintojai raginami naudoti šį ingredientą atsakingai ir reguliariai atnaujinti saugumo vertinimus remiantis naujausiais moksliniais duomenimis.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai Cocamide MEA srityje koncentruojasi į jo poveikį odai ir galimas toksines rizikas. ECHA duomenys rodo, kad Cocamide MEA gali būti potencialiai alergizuojantis ir odą dirginantis, todėl jo koncentracija kosmetikos produktuose yra griežtai reguliuojama. Toksikologiniai tyrimai nustatė, kad šis junginys gali būti saugus, jei yra tinkamai kontroliuojamas. Vis dėlto, mokslininkai rekomenduoja atlikti papildomus ilgalaikius tyrimus, siekiant išsamiau išnagrinėti Cocamide MEA poveikį žmogaus sveikatai įvairiose ekspozicijos situacijose.

Tvarumas

Cocamide MEA yra augalinės kilmės, tačiau jos tvarumas priklauso nuo kokosų aliejaus gamybos metodų. Intensyvūs kokosų auginimo būdai gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, pavyzdžiui, skatinti miškų naikinimą, biologinės įvairovės mažėjimą ir dirvožemio eroziją. Kokosų aliejaus apdorojimas, kuris yra būtinas Cocamide MEA gamybai, taip pat gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, jei nėra tinkamai valdomos su juo susijusios chemijos. Svarbu atsižvelgti į visas gamybos ir perdirbimo grandines, siekiant sumažinti galimą neigiamą poveikį aplinkai ir užtikrinti produkto tvarumą.

Reguliavimas

Cocamide MEA yra reguliuojamas pagal ES Kosmetikos reglamentą (EB) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugos standartus kosmetikos produktams ir jų ingredientams. Jis turi atitikti leistinas koncentracijas, siekiant išvengti galimo sudirginimo ar alergijų. ECHA teikia informaciją apie chemines medžiagas ir jų saugą, taip pat reguliuoja šios medžiagos naudojimą. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, reglamentuojamas Federalinės maisto, vaistų ir kosmetikos įstatymo (FD&C Act) reikalavimais, kurie gali skirtis priklausomai nuo regiono, tad gamintojams svarbu laikytis kiekvienoje šalyje galiojančių teisės aktų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa