Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Cupressus Sempervirens Leaf Extract | Cypress Leaf Extract | Pušies lapų ekstraktas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kupresų amžinai žalių lapų ekstraktas yra kosmetikos ingredientas, gaunamas iš Kupresų medžio lapų. Ekstrahavimo procesas prasideda nuo lapų surinkimo ir džiovinimo, siekiant išlaikyti jų cheminę sudėtį. Toliau lapai yra perdirbami ekstrakcijos būdu, naudojant organinius tirpiklius, kurie išskiria veikliąsias medžiagas. Šis ekstraktas yra turtingas antioksidantais, kurie gali būti naudingi odai. Cheminė analizė parodo, kad Kupresų amžinai žalių lapų ekstrakte yra daugybė bioaktyvių junginių, kurie gali teigiamai paveikti odos būklę.

Paskirtis ir nauda

Cupressus sempervirens, dar žinomas kaip amžinai žaliasis kiparisas, lapų ekstraktas kosmetikoje vertinamas dėl savo antiseptinių, venotoninių ir antioksidacinių savybių. Šis ekstraktas gali padėti sumažinti odos uždegimą, skatinti mikrocirkuliaciją ir sustiprinti venų sienelių tonusą, todėl naudojamas produktuose, skirtuose odos atgaivinimui ir rosacea bei kitų kraujagyslių problemų mažinimui. Dėl gausių fenolių ir flavonoidų, ekstraktas gali apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų poveikio, lėtinančio senėjimo procesus ir stiprinančio odos barjerą.

Saugumo informacija

Cupressus sempervirens lapų ekstraktas yra laikomas saugiu odai daugumos žmonių, tačiau gali sukelti alergines reakcijas ar dirginimą tiems, kurie turi jautrumą ar alergiją tam tikriems augalams ar jų komponentams. Prieš įtraukiant šį ekstraktą į kosmetikos produktus, atliekami dermatologiniai testai, siekiant užtikrinti, kad jis nebūtų žalingas odai. Taip pat svarbu nepamiršti, kad koncentracija ir produktų, kuriuose naudojamas šis ekstraktas, forma gali turėti įtakos galimam odos jautrumui. Remiantis esamais moksliniais tyrimais, Cupressus sempervirens lapų ekstrakto naudojimas kosmetikoje yra vertinamas kaip nedidelės rizikos faktorius odos saugumui, tačiau visada rekomenduojama atsargiai naudoti produktus su naujais ingredientais, ypač turint oda jautrią ar linkusią į alergijas.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai apie Cupressus sempervirens lapų ekstraktą atskleidžia jo antioksidacines, antimikrobines ir uždegimą mažinančias savybes. Pavyzdžiui, 2013 m. publikuotame tyrimo straipsnyje žurnale ‘Natural Product Research’ nurodoma, kad ekstraktas pasižymi stipriomis radikalus naikinančiomis savybėmis. Kitas 2011 m. „Fitoterapia“ žurnale paskelbtas tyrimas rodo, kad fenoliniai junginiai, tokie kaip flavonoidai, prisideda prie antimikrobinių efektų, kovojant su įvairiomis bakterijomis ir grybais, kurie gali sukelti odos infekcijas. Be to, šių junginių uždegimą slopinantis poveikis gali padėti mažinant odos dirginimą ir raudonį. Tačiau, vertinant šio augalo ekstrakto naudojimą kosmetikoje, svarbu toliau tirti ir įvertinti jo saugumą bei efektyvumą ilgalaikio vartojimo atveju.

Tvarumas

Amžinai žaliuojančiojo kipariso lapų ekstrakto tvarumo aspektas yra ne mažiau svarbus. Renkantis šį ingredientą, atsakingai turėtų būti tvarkomos kipariso plantacijos ir ekstrakto gamybos procesas, siekiant mažinti poveikį aplinkai. Tvarus auginimas reiškia, kad ekosistemoms kenkiantys monokultūriniai plotai neturėtų būti naudojami, o ekstrahavimas turėtų būti atliekamas tausojant išteklius ir mažinant cheminių tirpiklių naudojimą. Tvarumo užtikrinimas ingrediento tiekimo grandinėje yra esminis veiksnys tvarios kosmetikos pramonėje, užtikrinantis aplinkosaugos, socialinius bei ekonominius standartus.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje Cupressus Sempervirens lapų ekstrakto naudojimas yra reglamentuojamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių. Šis reglamentas nustato aiškius reikalavimus saugumo vertinimui, ženklinimui ir atsakomybei už produktą rinkoje. Gamintojai privalo užtikrinti, kad bet kuris kosmetikos produktas, kuriame yra šis ingredientas, būtų saugus vartotojui, atitikdamas griežtus mikrobiologijos, toksiškumo ir alergenų kriterijus. Nors konkrečių apribojimų šio ekstrakto kiekiui kosmetikos produktuose ES reglamentuose nėra, svarbu laikytis nustatytų reikalavimų. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, gali būti taikomi nacionaliniai ar regioniniai reglamentai, turintys įtakos ingrediento naudojimui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa