Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Geraniol | Geraniol | Geraniolis

Kategorija

Kvapai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas geraniolis dažnai gaunamas iš citrinžiedžių aliejaus, kuris yra pagrindinis šio komponento šaltinis. Proceso metu citrinžiedžių lapai ir žiedai yra ištraukiami iš augalo, o vėliau per garų distiliaciją gaunamas eterinis aliejus, kuriame yra didelis kiekis geraniolio. Šis procesas yra sudėtingas ir reikalauja specialių įrenginių, kad būtų išlaikytas aukštas kokybės lygis.

Paskirtis ir nauda

Geraniolis, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip kvapioji medžiaga, pasižymi gaiviu, rožių primenančiu aromatu. Jis yra vertinamas ne tik dėl malonaus kvapo, bet ir dėl tam tikrų antimikrobinių savybių, kurios gali padėti apsaugoti produktus nuo mikroorganizmų augimo, taip pat galimai prisideda prie odos kondicionavimo. Tačiau geraniolis yra identifikuotas kaip potencialus alergenas, todėl jo naudojimas kosmetikoje yra reglamentuojamas tam tikruose regionuose, siekiant apsaugoti vartotojus, jautrius šiai medžiagai.

Saugumo informacija

Geraniolis, natūraliai randamas rožių, citrinų bei kitų augalų eteriniuose aliejuose, gali sukelti alergines reakcijas. Europos Sąjungos cheminių medžiagų reglamentavimo agentūra (ECHA) įtraukė geraniolį į alergenų sąrašą, o pagal Kosmetikos produktų reglamentą, kosmetikos produktų, kuriuose yra geraniolio, etiketėse privaloma nurodyti šį ingredientą, jeigu jo koncentracija viršija nustatytas ribas. Atlikti dermatologiniai tyrimai atskleidė, kad geraniolis gali sukelti kontaktinį dermatitą, todėl asmenims, turintiems padidėjusį jautrumą ar alergiją šiai medžiagai, rekomenduojama vengti produktų, kuriuose jis yra. Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) taip pat nurodo, kad geraniolis turi būti vertinamas atsargiai, ypač produktuose, kurie tiesiogiai liečiasi su oda, nes jis gali sukelti odos dirginimą bei sensibilizaciją.

Moksliniai tyrimai

Geraniolis, terpenų grupės alkoholis, yra gausiai tyrinėjamas mokslininkų dėl jo poveikio odai ir galimų alerginių reakcijų. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad geraniolis gali sukelti alergines odos reakcijas, ypač esant ilgalaikiam poveikiui, todėl Europos Sąjungos kosmetikos direktyva įtraukė šią medžiagą į potencialių alergenų sąrašą. Tačiau naujesni tyrimai rodo, kad geraniolis gali turėti antioksidacines savybes, kurios prisideda prie odos senėjimo sulėtėjimo, nors šios savybės dar tiriamos ir ne visiškai suprantamos. Dėl šių prieštaringų savybių, geraniolio naudojimas kosmetikoje yra atidžiai reguliuojamas, o vartotojams svarbu žinoti apie galimą alergizavimo riziką.

Tvarumas

Geraniolio gamyba ir išgavimas gali turėti poveikį aplinkai. Augalų auginimas geraniolio ekstrakcijai reikalauja žemės ir vandens resursų, kurie, jei naudojami neatsakingai, gali prisidėti prie dirvožemio išsekimo ir vandens taršos. Perdirbimo procese, siekiant išgauti gryną geraniolį, naudojami įvairūs cheminiai procesai, kurie taip pat gali turėti poveikį aplinkai. Todėl tvarumo požiūriu svarbu, kad geraniolio gamyba būtų atliekama naudojant atsinaujinančius išteklius, mažinant chemikalų naudojimą ir taikant aplinką tausojančias technologijas, taip pat skatinant atsakingą žaliavų ūkininkavimą ir ekstrakcijos procesus.

Reguliavimas

Geraniolis, natūraliai randamas eteriniuose aliejuose, yra vienas iš dažnai kosmetikoje naudojamų kvapiųjų ingredientų, tačiau dėl jo alergizuojančių savybių Europos Sąjungoje yra griežtai reglamentuotas. Pagal ES kosmetikos reglamentą, geraniolis priskiriamas prie alergenų, kuriuos būtina nurodyti etiketėse, jeigu jų koncentracija viršija nustatytas ribines vertes. Šios reglamentacijos taikomos siekiant apsaugoti vartotojus nuo galimų alerginių reakcijų, o kosmetikos gamintojai privalo laikytis šių nustatymų, kad jų produktai būtų leidžiami į rinką. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, gali būti taikomos kitokios geraniolio naudojimo taisyklės, tačiau dažnai jos yra panašios į Europos Sąjungos nustatytą reglamentavimą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa