Lanolin | Lanolin | Vazelinas
Kategorija
Minkštikliai
Šaltinis
Lanolinas yra kosmetikos ingredientas, gaunamas iš avies vilnos. Proceso metu vilna plaunama, išdžiovinama ir perdirbama į lanolino riebalus. Norint išgauti lanolino aliejų, naudojamas procesas, vadinamas lanolino ekstrakcija, apimantis vilnos minkštėjimą ir išspaudimą. Toliau lanolino riebalai yra valomi, rafinuojami cheminių procesų, įskaitant distiliavimą ir filtravimą, metu.
Paskirtis ir nauda
Lanolinas, gaunamas iš avių vilnos, plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo unikalių savybių. Jis turi puikų emolientinį poveikį, minkština, sudrėkina odą ir padeda išlaikyti jos drėgmės balansą. Dėl struktūros panašumo į žmogaus odos riebalus, lanolinas lengvai absorbuojamas ir nekelia alergijos rizikos, todėl tinka net jautriai odai. Be to, jis yra žinomas kaip occlusives, kurie sudaro apsauginį sluoksnį ant odos paviršiaus, apsaugodami nuo aplinkos poveikio ir išlaikydami drėgmę, svarbu odos regeneracijai ir elastingumo išsaugojimui.
Saugumo informacija
Lanolinas, plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl drėkinamųjų savybių, gali sukelti odos alergines reakcijas tiems, kuriems jis neigiamai veikia. Rekomenduojama stebėti odos reakcijas naudojant lanoliną turinčius produktus, atsižvelgiant į galimą jautrumo ar alergijos riziką. Gamintojai ir vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į produkto sudėtyje esantį lanoliną.
Moksliniai tyrimai
Lanolinas, gaunamas iš avių vilnos, dėl savo savybių ir panaudojimo kosmetikoje yra intensyviai tiriama. Mokslininkai nustatė, kad lanolinas efektyviai išlaiko odos drėgmę, atkuria odos barjerinę funkciją, mažina transepiderminį vandens praradimą, bei sumažina odos šiurkštumą ir suirutę. Taip pat akcentuojamos lanolino antioksidacinės savybės, kurios gali padėti apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir sulėtinti senėjimą.
Tvarumas
Lanolinas, gaunamas iš avių vilnos, yra vertinamas dėl drėkinamųjų savybių, tačiau kelia aplinkosaugos klausimų. Jo išgavimas susijęs su avininkystės pramonės poveikiu aplinkai, tačiau jis yra atsinaujinantis išteklius, neprivedantis prie papildomo gyvūnų naudojimo. Tvarumo požiūriu, svarbu rinktis tvariai pagamintus produktus.
Reguliavimas
Lanolinas yra griežtai reguliuojamas Europos Sąjungoje, jo saugumo reikalavimai nustatyti kosmetikos reglamente (EC) Nr. 1223/2009. Taip pat JAV lanolinas yra prižiūrimas FDA, bet koncentracijos ribų specifinių nustatymų nėra. Vis dėlto, gamintojai privalo užtikrinti, kad produktai su lanolinu būtų saugūs vartotojui.
Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.