Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Mentha Piperita Leaf Extract | Peppermint Leaf Extract | Pipirmėnės lapų ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas Mentha Piperita Leaf Extract gaunamas iš pipirmėtės lapų. Ekstrahavimo procesas prasideda nuo šviežių lapų rinkimo, kurie turi būti kruopščiai išdžiovinami. Toliau lapai yra smulkiai pjaunami ir dedami į specialias ekstrakcijos mašinas, kurios naudoja šilumą ir slėgį, siekiant išgauti aktyvias medžiagas. Šis ekstrakcijos metodas vadinamas hidrodistiliacija. Gautas ekstraktas turi būti toliau rafinuotas, kad būtų pašalintos nereikalingos medžiagos ir gautųsi grynas Mentha Piperita Leaf Extract. Chemiškai šis ingredientas sudarytas iš įvairių komponentų, tokių kaip mentolis, mentonas ir mentofuranas, kurie suteikia jam savitą aromatą ir savybes.

Paskirtis ir nauda

Mentha Piperita Leaf Extract, arba pipirmėčių lapų ekstraktas, yra vertingas kosmetikos pramonėje dėl savo antiseptinių, antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių, kurios padeda sumažinti odos paraudimą ir sudirginimą. Šis ekstraktas taip pat yra gausus mentolio, kuris teikia gaivinantį pojūtį ir gali padėti kontroliuoti odos riebalų išsiskyrimą, todėl yra populiarus ingredientas produktuose, skirtuose riebiai ar mišriai odai. Be to, pipirmėčių lapų ekstraktas pasižymi stipriais antioksidaciniais efektais, apsaugančiais odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir prisidedančiais prie odos senėjimo prevencijos. Dėl šių priežasčių jis dažnai įtraukiamas į veido prausiklius, tonikus, odos kremlus ir kitus priežiūros produktus.

Saugumo informacija

Mentha Piperita Leaf Extract, arba pipirmėčių lapų ekstraktas, yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo gaivinančių ir antiseptinių savybių, tačiau kalbant apie odos saugumą, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Nors šis ekstraktas dažniausiai laikomas saugiu, jis gali būti alergizuojantis kai kuriems žmonėms, ypač turintiems jautrią odą ar polinkį į alergijas. Be to, pipirmėčių lapų ekstraktas gali turėti aušinančią poveikį, kuris kai kuriems vartotojams gali sukelti laikiną odos paraudimą ar dilgčiojimo pojūtį. Aukštesnės koncentracijos šio ekstrakto produktai gali padidinti odos jautrumą, todėl rekomenduojama vengti tiesioginio saulės poveikio po jų naudojimo. Nepaisant to, esant tinkamam naudojimui ir koncentracijai, Mentha Piperita Leaf Extract paprastai yra laikomas saugiu odos priežiūros ingredientu.

Moksliniai tyrimai

Mentha Piperita Leaf Extract, arba pipirmėčių lapų ekstraktas, yra plačiai vertinamas moksliniuose tyrimuose dėl savo antiseptinių, antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių, kurios svarbios kuriant kosmetikos produktus. Pavyzdžiui, 2019 m. atliktoje studijoje nustatyta, kad pipirmėčių ekstraktas sumažina odos paraudimą ir yra potencialiai naudingas gydant aknę bei kitas odos uždegimines būkles. Dėl savo vėsinančio poveikio ir gaivaus aromato, šis ekstraktas yra populiarus ingredientas produktuose, skirtuose odos atgaivinimui ir maloniam pojūčiui suteikti. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į koncentracijos bei naudojimo saugumą, kadangi aukštesnės koncentracijos gali dirginti jautrią odą.

Tvarumas

Mentha Piperita Leaf Extract, arba pipirmėčių lapų ekstraktas, yra žinomas dėl savo naudingų savybių kosmetikoje, tačiau jo tvarumas priklauso nuo auginimo ir perdirbimo praktikų. Pipirmėčių auginimas gali būti atliekamas ekologiškai, nenaudojant sintetinių trąšų ir pesticidų, taip mažinant neigiamą poveikį aplinkai ir užtikrinant augalų auginimo tvarumą. Perdirbant pipirmėčių lapus į ekstraktą, svarbu taikyti atsakingas metodus, kad būtų išvengta didelių atliekų kiekių ir mažintas energijos suvartojimas. Efektyvus vandens naudojimas ir atliekų perdirbimas gali prisidėti prie mažesnio ekosistemos teršimo ir išteklių tausojimo. Tvarumas šio ingrediento kontekste reiškia atsakingą visos grandinės valdymą – nuo žaliavų išgavimo iki galutinio produkto gamybos.

Reguliavimas

Mentha Piperita Leaf Extract, arba pipirmėčių lapų ekstraktas, kosmetikos pramonėje reguliuojamas atsižvelgiant į Bendrąją kosmetikos produktų reglamentą (EC No 1223/2009), kuris nustato aiškias taisykles dėl kosmetikos produktų sudėties ir saugumo. Tačiau šis ekstraktas nėra išskirtinis sąraše, kuris apriboja tam tikrų medžiagų naudojimą ar nustato maksimalias leistinas koncentracijas. Svarbu atsižvelgti į Tarptautinę kosmetikos ingredientų nomenklatūrą (INCI), kuri yra naudojama ženklinant produktus ir yra priimta daugelyje rinkų, įskaitant JAV ir Kanadą. Priklausomai nuo kosmetikos produkto tipo ir paskirties, pipirmėčių lapų ekstrakto koncentracija gali skirtis, o jo saugumas ir efektyvumas turi būti įrodytas pagal atitinkamus saugumo įvertinimus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa