Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Methylpolysiloxane | Dimethicone | Metilpolisiloksanas

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų Methylpolysiloxane šaltinis yra chemiškai sintetinamas. Procesas prasideda naudojant dimetildiketoksilano, trimetilchlorosilano ir trimetilmetoksisilano kaip pagrindinius medžiagų šaltinius. Iš šių medžiagų gaminamas dimetilpolisiloksanolis, kuris vėliau perdirbamas į Methylpolysiloxane. Cheminis procesas apima hidrolizės reakcijas, kurios leidžia susidaryti silanolio grupėms, o po to polikondensacijos reakcijas, kurios sujungia šias grupes į polimerinę grandinę. Galutinis produktas yra Methylpolysiloxane, kuris naudojamas įvairiuose kosmetikos produktuose dėl savo savybių, tokių kaip drėkinimas ir apsauga nuo drėgmės praradimo.

Paskirtis ir nauda

Metilpolisiloksanas, dar žinomas kaip dimetikonas, yra silikonų grupės junginys, kuris dėl savo unikalių savybių plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje. Šis ingredientas padeda sukurti ant odos ploną, nejuntamą apsauginį sluoksnį, kuris neleidžia odai prarasti drėgmės, suteikdamas ilgalaikį hidratacijos efektą. Metilpolisiloksanas taip pat pasižymi puikiomis tepimo savybėmis, todėl kosmetikos produktai su šiuo komponentu lengvai pasiskirsto ant odos paviršiaus, suteikdami lygią ir glotnią išvaizdą. Dėl savo minkštinančių savybių jis dažnai naudojamas plaukų priežiūros produktuose, kad sumažintų kuodžiavimąsi ir palengvintų šukavimą. Be to, metilpolisiloksanas gali veikti kaip stabilizatorius kosmetikos formulėse, prailgindamas produkto galiojimo laiką ir padidindamas jo efektyvumą.

Saugumo informacija

Methylpolysiloxane, žinomas dėl savo silikonų pagrindo, yra plačiai vertinamas kosmetikos pramonėje dėl savo gebėjimo suteikti odai lygumą ir sumažinti trintį, tačiau jo saugumas odai išlieka svarbiu klausimu. Nors šis ingredientas paprastai laikomas nekenksmingu ir yra leidžiamas naudoti daugelyje šalių, atlikti tyrimai rodo, kad methylpolysiloxane yra chemiškai inertas ir nedirgina odos. Be to, jis neturi būti absorbuojamas į odą, kas sumažina sisteminės poveikio riziką. Nepaisant to, visada rekomenduojama atidžiai išnagrinėti produkto sudėtį, ypač jei yra žinoma alerginė reakcija ar jautrumas silikonams, kadangi individualus netoleravimas ar alerginės reakcijos vis dar gali pasireikšti retais atvejais.

Moksliniai tyrimai

Methylpolysiloxane, dar žinomas kaip dimetikonas, yra silikonų polimeras, plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo unikalių savybių, tokių kaip gebėjimas sudaryti apsauginę plėvelę ant odos ar plaukų. Tyrimai rodo, kad dėl savo hidrofobinių (vandeniui atsparių) savybių methylpolysiloxane gali padėti išlaikyti odos drėgmę, sumažinti transepiderminį vandens netekimą ir suteikti odai lygumo bei minkštumo pojūtį. Be to, šis ingredientas yra vertinamas dėl jo termiškai stabilios sudėties, kuri leidžia įvairius kosmetikos produktus naudoti esant skirtingoms aplinkos temperatūroms, neprarandant savo efektyvumo. Tačiau mokslininkai taip pat atkreipia dėmesį į potencialią methylpolysiloxane bioakumuliaciją aplinkoje dėl šio junginio chemiškai inertinių ir sunkiai suyrančių savybių, todėl atliekami tyrimai, siekiant sužinoti galimas ilgalaikes pasekmes ekosistemoms.

Tvarumas

Metilpolisiloksanų, naudojamų kosmetikos pramonėje, gamyba ir išgavimas iš žaliavų gali turėti poveikį aplinkai, nors šios medžiagos yra žinomos dėl savo stabilumo ir ilgaamžiškumo. Pats metilpolisiloksanas yra sintetinė medžiaga, o jos sintezės procese reikia naudoti silicio ir metano dujas, kurios yra gautos iš gamtinių šaltinių, tokių kaip smėlis ir natūralios dujos. Tai reiškia, kad išteklių ekstrahavimas gali turėti ekologinį pėdsaką, pvz., dėl ekosistemų pažeidimo ar iškastinių kuro šaltinių naudojimo, skatinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją. Be to, metilpolisiloksano gamybos procesas reikalauja energijos ir gali išskirti šalutinius produktus, kurie turi būti tinkamai tvarkomi, kad būtų išvengta aplinkos taršos. Taigi, nors pati medžiaga gali būti laikoma stabilia ir nekeliančia didelės rizikos aplinkai naudojimo metu, jos gamybos ciklas turi būti atidžiai vertinamas atsižvelgiant į tvarumo aspektus.

Reguliavimas

Methylpolysiloxane, naudojamas kosmetikoje kaip kondicionierius ir antiputimo agentas, yra reguliuojamas Europos Sąjungos (ES) kosmetikos reglamento (EC) Nr. 1223/2009, kuris užtikrina, kad visi kosmetikos produktai būtų saugūs vartotojų sveikatai. ES nustatyti konkretūs reikalavimai dėl kosmetikos produktų sudėties, įskaitant draudimą naudoti kancerogenines, mutagenines ar toksiškas reprodukcijai medžiagas. Nors konkrečių apribojimų methylpolysiloxane kiekiui nėra nustatyta, bet koks į kosmetikos produktus įtrauktas ingredientas turi atitikti Bendrijos teisės aktuose nustatytus saugos reikalavimus. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, Kosmetikos ingredientų peržiūros (Cosmetic Ingredient Review – CIR) ekspertų grupė taip pat vertina šios medžiagos saugumą, o Japonijoje yra sudarytas kosmetikos ingredientų saugumo sąrašas, kuris taip pat apima methylpolysiloxane, reikalaujant, kad jis atitiktų nustatytus saugos standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa