Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Oryza Sativa (rice) Bran Extract | Rice Bran Extract | Ryžių (ryžių) sėlenų ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento Oryza Sativa (ryžių) Bran Extract šaltinis yra ryžių sėklos, kurios yra subrendusios ryžių grūduose. Ekstraktas gaunamas iš ryžių sėklų išspaudžiant aliejų. Procesas prasideda nuo ryžių sėklų džiovinimo, kad būtų sumažinta drėgmės kiekis. Tada sėklos yra smulkiai maltos, kad būtų lengviau išspausti aliejų. Išspaudus aliejų, gaunamas ryžių aliejus, kuris yra toliau perdirbamas, kad būtų gautas ryžių bran ekstraktas. Šis ekstraktas yra turtingas antioksidantais ir maistingomis medžiagomis, kurios naudingos odai.

Paskirtis ir nauda

Oryza Sativa (ryžių) sėlenų ekstraktas kosmetikos pramonėje vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir gali lėtinti odos senėjimo procesus. Jame gausu tokoferolių ir tokotrienolių, kurie yra vitamino E formos, pasižyminčios stipriu antioksidaciniu poveikiu. Be to, šis ekstraktas yra turtingas oleino ir linolo riebiųjų rūgščių, kurios padeda atkurti odos drėgmės balansą ir stiprina odos barjerą. Ferulino rūgštis, esanti ekstrakte, padeda apsaugoti odą nuo UV spindulių sukeltos žalos. Dėl šių savybių Oryza Sativa sėlenų ekstraktas yra įtraukiamas į įvairius odos priežiūros produktus, įskaitant drėkinamuosius kremus, serums ir veido kaukes, siekiant skatinti odos sveikatą ir atsparumą aplinkos veiksniams.

Saugumo informacija

Oryza Sativa (ryžių) sėlenų ekstraktas yra vertinamas dėl savo drėkinamųjų ir antioksidacinių savybių, tačiau kalbant apie odos saugumą, šis ingredientas taip pat yra laikomas saugiu naudoti kosmetikoje. Atlikus dermatologinius testus nustatyta, kad ryžių sėlenų ekstraktas neturi dirginančio poveikio odai, todėl jis gali būti naudojamas net ir jautrios odos priežiūros produktuose. Be to, jo priešuždegiminės savybės gali padėti mažinti odos paraudimą ir uždegimą. Svarbu pažymėti, kad Oryza Sativa ekstraktas yra nekomedogeniškas, todėl jis neturėtų sukelti spuogų ar užkimšti porų. Vis dėlto, kaip ir bet kurio kito kosmetikos ingrediento atveju, individualus netoleravimas ar alerginės reakcijos yra įmanomos, todėl prieš naudojant produktą su ryžių sėlenų ekstraktu rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą.

Moksliniai tyrimai

Oryza Sativa (ryžių) sėlenų ekstraktas, naudojamas kosmetikos pramonėje, yra gausus antioksidantais, tokių kaip tokotrienoliai, feruli rūgštis ir gama-orizanolis, kurie padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir skatina odos regeneraciją. Moksliniuose tyrimuose atskleista, kad šis ekstraktas turi uždegimą mažinančių savybių ir gali veiksmingai drėkinti odą, dėl ko jis yra vertingas ingredientas formuojant anti-aging ir drėkinamuosius produktus. Be to, ryžių sėlenų ekstrakte esančios fitosterolių medžiagos padeda palaikyti odos barjerą ir apsaugoti odos lipidų sluoksnį. Japonijoje atlikti tyrimai rodo, kad orizanolis gali apsaugoti odą nuo UV spindulių sukeltos žalos, o tai svarbu kuriant saulės apsaugos kosmetiką. Šių mokslinių atradimų kontekste Oryza Sativa sėlenų ekstraktas yra vertinamas kaip multifunkcinis kosmetikos ingredientas, galintis pagerinti odos būklę ir stiprinti jos apsaugines funkcijas.

Tvarumas

Oryza Sativa (ryžių) lukštų ekstraktas, naudojamas kosmetikoje dėl savo antioksidacinių ir odą maitinančių savybių, yra gana tvari medžiaga, kadangi ryžiai yra viena iš labiausiai paplitusių ir daugiausiai auginamų žemės ūkio kultūrų pasaulyje. Šalutinis produktas, gaunamas iš ryžių perdirbimo, ryžių lukštai, anksčiau buvo laikomi atliekomis, tačiau dabar jie yra vertinami dėl savo naudingų savybių kosmetikos pramonėje, taip prisidedant prie atliekų mažinimo ir resursų efektyvesnio panaudojimo. Be to, ryžių auginimas gali būti atliekamas atsakingai, taikant tvarios žemdirbystės metodus, mažinant pesticidų naudojimą ir tausojant vandens išteklius, kas sumažina neigiamą poveikį aplinkai. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad intensyvi ryžių auginimo praktika kai kuriose pasaulio dalyse gali sukelti vandens išteklių išsekimą ir ekosistemų pažeidimą, todėl renkantis tvarius šio ekstrakto tiekimo šaltinius būtina atsižvelgti į ryžių auginimo ir apdirbimo sąlygas.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Oryza Sativa (ryžių) lukštų ekstraktą, naudojimas yra reguliuojamas Bendrąja kosmetikos produktų reglamentu (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato griežtus saugos reikalavimus visiems kosmetikos produktuose naudojamiems ingredientams. Šis ekstraktas yra žinomas dėl savo antioksidacinių savybių ir odos priežiūros privalumų, tačiau, nepaisant to, ES reglamentas nereikalauja specialių apribojimų ar nustatytų maksimalių leistinų koncentracijų būtent šiam ingredientui, jeigu jis atitinka Bendrojo reglamento nustatytus saugumo kriterijus. Kituose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Azijos šalyse, reguliavimas gali skirtis, tačiau dažniausiai jis taip pat grindžiamas bendrais saugos ir kokybės standartais, o konkrečios ribinės vertės šiam ingredientui nėra nurodomos. Svarbu pabrėžti, kad bet kurioje rinkoje Oryza Sativa (ryžių) lukštų ekstrakto naudojimas turėtų atitikti galiojančius teisės aktus, o produktų saugumas turi būti įrodytas prieš juos pateikiant vartotojams.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa