Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Oryza Sativa Extract | Rice Extract | Ryžių ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento Oryza Sativa ekstrakto šaltinis yra ryžių grūdai. Ekstrakcijai dažniausiai naudojamas procesas yra hidrolizė, kuris leidžia išgauti veikliąsias medžiagas. Procesas apima ryžių grūdų smulkėjimą ir jų paskirstymą į mažesnes daleles, kad būtų lengviau išgauti ekstraktą. Toliau ekstraktas yra apdorojamas specialiais chemikalais, kad būtų išgauti pageidaujami aktyvūs junginiai. Galutinis produktas yra Oryza Sativa ekstraktas, kuris naudojamas kosmetikos gamyboje dėl savo odos priežiūros savybių.

Paskirtis ir nauda

Oryza Sativa (ryžių) ekstraktas, dažnai naudojamas kosmetikoje dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų sukeliamos žalos ir skatina odos regeneraciją. Jis taip pat gali prisidėti prie odos drėkinimo, nes ryžiuose esančios polisacharidai sugeba prisijungti vandens molekules, palaikydami optimalų odos hidratacijos lygį. Be to, Oryza Sativa ekstrakte yra ypač daug gama-orizanolo, kuris padeda mažinti uždegimus ir raminantis odą, taip pat gali turėti UV spindulių absorbcijos efektą, suteikiantis papildomą apsaugą nuo saulės poveikio. Dėl šių savybių ekstraktas yra vertingas ingredientas formuluojant produktus skirtus odos senėjimo prevencijai, drėkinimui ir apsaugai.

Saugumo informacija

Oryza Sativa (ryžių) ekstraktas yra vertinamas dėl savo odą maitinančių ir drėkinančių savybių, tačiau jo saugumas odai yra ne mažiau svarbus aspektas. Gautas iš ryžių, kurie yra plačiai vartojami maiste ir laikomi saugiais. Dermatologiniuose tyrimuose ekstraktas paprastai nerodo dirginimo ar alerginių reakcijų, o tai rodo, kad jis yra švelnus odai ir tinka net jautriai odai. Nėra žinomų toksiškų poveikių ar kenksmingų šalutinių poveikių, susijusių su šio ekstrakto naudojimu kosmetikos produktuose, kas dar labiau patvirtina jo saugumą. Tačiau, kaip ir bet kurio kosmetikos ingrediento atveju, svarbu atkreipti dėmesį į individualų odos atsaką, ypač turint omenyje, kad žaliavų šaltinis ir ekstrakcijos metodai gali turėti įtakos galutinio produkto sudėčiai ir savybėms.

Moksliniai tyrimai

Oryza Sativa (ryžių) ekstraktas yra plačiai tyrinėjamas kosmetikos pramonėje dėl savo odą puoselėjančių savybių. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad šis ekstraktas turi antioksidacinių savybių, kurios padeda saugoti odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos ir gali prisidėti prie senėjimo proceso sulėtinimo. Be to, vertinamas dėl jo gebėjimo išlaikyti drėgmę, kas yra svarbu odos hidratacijai ir elastingumui palaikyti. Moksliniai straipsniai taip pat nurodo, kad ryžių ekstraktas gali turėti uždegimą mažinančių ir odos raminamųjų efektų, kurie yra naudingi odos priežiūros produktuose, skirtuose jautriai ar sudirgusiai odai. Studijos rodo, jog šio augalinio ekstrakto polifenoliai, vitaminai ir mineralai teikia odai būtinų maistinių medžiagų, tokių kaip vitamino E, ferulo rūgštis ir fitosteroliai, kurie gali padėti pagerinti odos būklę ir apsaugoti ją nuo aplinkos veiksnių.

Tvarumas

Oryza Sativa (ryžių) ekstrakto tvarumas įgauna svarbą atsižvelgiant į jo ekstrahavimo ir apdorojimo procesų poveikį aplinkai. Išgavimas iš ryžių, kurie yra vienas iš labiausiai paplitusių pasėlių visame pasaulyje, susijęs su intensyvia žemės ūkio veikla, kuri gali turėti įtakos dirvožemio kokybei, vandens ištekliams ir biologinei įvairovei. Tvariai tvarkant ryžių laukus, pavyzdžiui, taikant perdirbimo technologijas ir tinkamai valdant vandens resursus, galima sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir užtikrinti atsinaujinančių išteklių naudojimą. Apdorojant ekstraktą, svarbu taikyti metodus, kurie ne tik išsaugo natūralias ingrediento savybes, bet ir mažina energijos sąnaudas bei atliekų kiekį, siekiant mažesnio ekologinio pėdsako. Tvarumo aspektas taip pat apima atsakingą ekstrakto tiekimo grandinės valdymą, užtikrinant, kad žaliavų tiekimas būtų etiškas ir ekologiškas, o gamybos procesai – efektyvūs ir aplinkai nekenksmingi.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Oryza Sativa (ryžių) ekstraktą, naudojimas yra reglamentuotas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuris nustato griežtus reikalavimus produktų saugumui ir sudedamųjų dalių sąrašo pateikimui. Nors šis reglamentas nenumato konkrečių ribojimų ekstrakto koncentracijai kosmetikos produktuose, visi ingredientai, įtraukti į kosmetikos gaminius, privalo atitikti nustatytus saugumo standartus ir neturi kelti pavojaus vartotojų sveikatai. Kitose rinkose, pvz., JAV ar Azijos šalyse, gali būti taikomi skirtingi reglamentavimo reikalavimai, tačiau daugelyje šalių kosmetikos produktų saugumas yra prižiūrimas ir kontroliuojamas panašiais principais, kaip ir ES. Bet koks naujas tyrimas ar duomenys, susiję su ekstrakto poveikiu, gali lemti esamų reglamentų peržiūrą ir pakeitimus, siekiant užtikrinti vartotojų saugumą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa