Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Polysorbate-20 | Polysorbate-20 | Polisorbatas-20

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Polisorbatas-20 yra emulsiklis, gaminamas iš lauro rūgšties ir sorbitolio. Proceso pradžioje lauro rūgštis yra hidrogeneruojama, o gautas produktas yra tada esterifikuojamas su sorbitoliu. Šis cheminis procesas vyksta, kad būtų sukurtas polisorbatas-20. Toliau, gaminant šį ingredientą, lauro rūgštis yra išgryninama ir tada reaguojama su sorbitoliu, kad būtų sukurtas esteris. Šis esteris yra tada apdorojamas su etilenoksidu, kad būtų sukurtas polisorbatas-20. Šis ingredientas yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip emulsiklis, padedantis išlaikyti stabilumą ir vienodą konsistenciją produktuose.

Paskirtis ir nauda

Polysorbate-20 yra nejoninis paviršiaus aktyvusis agentas, dažnai naudojamas kosmetikoje kaip emulsiklis, kad padėtų ne mišriems ingredientams, pavyzdžiui, aliejui ir vandeniui, susimaišyti, taip užtikrinant produkto vienodumą ir stabilumą. Dėl savo švelnaus poveikio odai ir gebėjimo gerinti kitų ingredientų tirpumą, Polysorbate-20 plačiai taikomas įvairiuose kosmetikos produktuose, įskaitant veido ir kūno priežiūros priemones, plaukų kondicionierius bei purškiamus kvapus. Šis ingredientas taip pat padeda išlaikyti drėgmę odoje ir gali veikti kaip tirpiklis eteriniams aliejams, leisdamas jiems lengviau įsiskverbti į odą, o tai yra ypač naudinga aromaterapijos produktuose. Polysorbate-20 yra vertinamas dėl jo gebėjimo pagerinti kosmetikos produktų tekstūrą ir teikti vartotojui malonų naudojimo pojūtį.

Saugumo informacija

Polisorbatas-20, žinomas kaip nejoninis paviršiaus aktyvusis agentas, dažnai naudojamas kosmetikoje kaip emulsiklis, kuris padeda maišyti vandenyje ir aliejuje tirpias medžiagas, yra vertinamas kaip saugus odai kosmetikos produktuose esantis ingredientas. Europos Sąjungos kosmetikos ingredientų saugumo vertinimo komitetas (Scientific Committee on Consumer Safety – SCCS) ir JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) leidžia naudoti polisorbatą-20 kosmetikos produktuose, laikydamos jį mažai alergizuojančiu ir nedirginančiu odos. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad polisorbatas-20 yra ne tik efektyvus emulgatorius, bet ir pasižymi geru odos suderinamumu, todėl yra plačiai priimtas kosmetikos pramonėje. Rekomenduojama atsargiai naudoti produktus su polisorbatu-20 asmenims, turintiems labai jautrią odą ar alergijas.

Moksliniai tyrimai

Polisorbatas-20, dažnai naudojamas kosmetikoje kaip emulsiklis ir paviršiaus aktyvi medžiaga, yra išsamiai ištirtas dėl savo saugumo ir efektyvumo. Moksliniai tyrimai, atlikti tokių institucijų kaip Amerikos Toksikologijos Taryba (Cosmetic Ingredient Review – CIR), parodė, kad polisorbatas-20 yra žemo toksiškumo ir apskritai laikomas saugiu naudoti kosmetikos produktuose esant nustatytoms koncentracijoms. Tyrimai taip pat atkreipia dėmesį į galimą šio ingrediento peroksidaciją, kuri gali susidaryti ilgalaikio saugojimo metu ar esant aukštai temperatūrai, o tai gali sukelti odos jautrumo reakcijas. Be to, mokslinėje literatūroje pabrėžiama, kad nors polisorbatas-20 gali būti naudojamas kaip tirpiklis eteriniams aliejams, būtina atidžiai stebėti galutinių produktų stabilumą, kad būtų išvengta neigiamų poveikių vartotojų sveikatai.

Tvarumas

Polisorbatas-20, emulsiklis dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje, yra sintetinis junginys, gaunamas iš laurilo alkoholio etoksiliacijos, kuris savo ruožtu yra gautas iš palmių arba kokosų aliejaus. Jo gamybos procesas kelia tam tikrą susirūpinimą dėl tvarumo, kadangi palmių aliejus yra žinomas dėl neigiamo poveikio aplinkai, įskaitant miškų naikinimą, biologinės įvairovės mažėjimą ir įtaką klimato kaitai dėl intensyvios žemės ūkio praktikos. Nors polisorbatas-20 yra biologiškai skaidus, jo išgavimo ir perdirbimo procesai gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, jei nėra tinkamai valdomi. Taigi, nors pats junginys gali būti saugus vartojimui kosmetikoje, jo tvarumas yra tiesiogiai susijęs su žaliavų šaltinių ir gamybos praktikų tvarumu.

Reguliavimas

Polisorbatas-20, dar žinomas kaip Tween 20, Europos Sąjungoje yra reguliuojamas kosmetikos ingredientas, kurį prižiūri Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) pagal REACH reglamentą, siekiant užtikrinti jo saugų naudojimą kosmetikos produktuose. Pagal Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, polisorbatas-20, kaip ir kiti kosmetikos ingredientai, turi būti ištirtas dėl toksikologinių savybių ir įvertintas saugumo ataskaitoje, kurią turi pateikti produkto atsakingas asmuo prieš dedant produktą į rinką. Priklausomai nuo produkto kategorijos ir naudojimo būdo, gali būti nustatytos maksimalios leistinos koncentracijos. Nors Europos Sąjungoje nėra nustatyta konkreti leistina polisorbato-20 koncentracija visiems kosmetikos produktams, kiekvienas produktas privalo atitikti bendrą saugos reikalavimą, kad kosmetikos produktas nekelia pavojaus žmogaus sveikatai. Jungtinėse Valstijose Polisorbatas-20 yra laikomas saugiu kaip kosmetikos ingredientas, kaip nurodyta FDA (Maisto ir vaistų administracija), ir jis nepriskiriamas prie griežtai reguliuojamų medžiagų, tačiau privalo atitikti Good Manufacturing Practices (GMP) reikalavimus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa