Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Ascorbyl Tetraisopalmitate | Ascorbyl Tetraisopalmitate | Askorbilo Tetraisopalmitatas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Askorbilo tetraisopalmitatas, dažnai naudojamas kosmetikoje vitamino C darinys, yra sintezuojamas per sudėtingą cheminių procesų grandinę. Pagrindinės žaliavos, naudojamos jo gamyboje, yra izopalmitino rūgštis ir askorbo rūgštis. Ekstrahavimo procesas prasideda izopalmitino rūgšties esterifikacija su askorbo rūgštimi, sudarant stabilų junginį. Šis junginys vėliau yra toliau valomas, siekiant užtikrinti aukštą kokybę ir veiksmingumą. Galutinis produktas, askorbilo tetraisopalmitatas, yra labai stabilus ir galingas vitamino C pavidalas, teikiantis odai daugybę privalumų.

Paskirtis ir nauda

Ascorbyl Tetraisopalmitate yra ištirpusi vitamino C forma, naudojama odos priežiūros produktuose dėl jos stabilumo ir gebėjimo lengvai įsiskverbti į odą. Šis ingredientas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, padedančiomis apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos, kurie yra vieni iš pagrindinių odos senėjimo procesų veiksnių. Be to, Ascorbyl Tetraisopalmitate stimuliuoja kolageno sintezę, o tai svarbu odos elastingumui ir tvirtumui išlaikyti, bei turi poveikį odos tono lyginimui, mažindamas pigmentacijos ir dėmių atsiradimą. Šio ingrediento naudojimas kosmetikoje taip pat gali padėti sumažinti uždegiminius procesus, o tai ypač naudinga odos būklėms, tokios kaip aknė, gydyti.

Saugumo informacija

Ascorbyl tetraisopalmitatas, dar žinomas kaip vitamino C esteris, yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo antioksidacinių savybių ir gebėjimo skatinti kolageno sintezę. Šis ingredientas yra stabilus, riebaluose tirpus vitamino C išvestinis, kuris yra efektyvus odos senėjimo požymių mažinime. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad ascorbyl tetraisopalmitatas yra saugus odai, nesukelia dirginimo ir yra tinkamas net jautriai odai. Jo efektyvumas ir mažas dirginimo potencialas lemia, kad šis ingredientas gali būti naudojamas aukštesnėse koncentracijose, nei kai kurie kiti vitamino C formos, tokiu būdu suteikdamas geresnį antioksidacinį poveikį, nekeliant rizikos odos pažeidimams. Be to, tyrimai patvirtina, kad ascorbyl tetraisopalmitatas gali padėti apsaugoti odą nuo UV spindulių sukeltų pažeidimų, taip pat mažinti pigmentacijos sutrikimus, pavyzdžiui, melazmą.

Moksliniai tyrimai

Moksliniuose tyrimuose nustatyta, kad Ascorbyl Tetraisopalmitate yra stabiliau nei vandenyje tirpstantys vitamino C derivatai, o tai reiškia, kad išlieka aktyvus ilgesnį laiką ir efektyviau skverbiasi į odą. Dėl savo lipofilinio pobūdžio, jis lengvai įsiskverbia į lipidų turtingas odos sritis ir veiksmingai neutralizuoja laisvuosius radikalus, mažindamas UV spindulių ir aplinkos teršalų sukeliamą odos senėjimą. Kai kurie tyrimai rodo, kad Ascorbyl Tetraisopalmitate gali padėti sumažinti pigmentaciją ir pagerinti odos toną, suteikdamas odai šviesesnį ir lygesnį išvaizdą. Vis dėlto, mokslininkai pabrėžia, kad tolesni tyrimai yra reikalingi norint išsamiau suprasti šio junginio veikimą ir jo ilgalaikę saugą kosmetikos produktuose.

Tvarumas

Ascorbyl Tetraisopalmitate gamybos ir išgavimo procesai kelia tam tikrų tvarumo klausimų. Šio ingrediento sintezė reikalauja išteklių, kurie gali būti gaunami iš neatsinaujinančių šaltinių, be to, sintetinio proceso metu gali būti naudojami kenksmingi tirpikliai ir reikalinga aukšta energijos sąnauda. Ekstrahavimo procese, priklausomai nuo naudojamų medžiagų ir metodų, gali atsirasti aplinkos taršos, o tai neigiamai veikia ekosistemas ir biologinę įvairovę. Taip pat svarbu atsižvelgti į šalutinius produktus, kurie gali būti sukurti per šios medžiagos sintezę, kadangi jie gali turėti toksišką poveikį aplinkai, jei nėra tinkamai tvarkomi. Dėl šių priežasčių, Ascorbyl Tetraisopalmitate tvarumo aspektai turėtų būti nuodugniai vertinami, siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir skatinti atsakingą naudojimą kosmetikos pramonėje.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Ascorbyl Tetraisopalmitate, naudojimas yra griežtai reguliuojamas pagal Europos Kosmetikos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugos reikalavimus visiems kosmetikos produktais parduodamiems ES rinkoje. Šis reglamentas reikalauja, kad visi kosmetikos produktai būtų moksliškai įvertinti dėl jų saugumo prieš patenkant į rinką, įskaitant ir ingredientų, tokio kaip Ascorbyl Tetraisopalmitate, koncentracijų nustatymą. Nors konkrečios maksimalios leistinos Ascorbyl Tetraisopalmitate koncentracijos kosmetikoje nėra nurodytos reglamente, bet kiekvienas produktas, kuriame jis yra, turi atitikti bendrą reikalavimą, kad kosmetika neturėtų būti žalinga vartotojo sveikatai normaliomis arba numatomomis naudojimo sąlygomis. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, gali būti taikomi skirtingi reglamentavimo standartai, tačiau daugelyje šalių kosmetikos saugumas taip pat yra reguliuojamas ir prižiūrimas atitinkamų reguliavimo institucijų, siekiant užtikrinti vartotojų apsaugą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa