Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Retinol | Retinol | Retinolis

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Retinolis, galingas kosmetikos ingredientas, gaunamas iš vitamino A. Jo išskyrimo procese naudojami gyvūniniai šaltiniai, pavyzdžiui, žuvų kepenų aliejus, arba gyvūniniai šalutiniai produktai, tokie kaip kiaušinių tryniai. Retinolio gamyba apima keletą cheminių procesų, tarp jų esterifikaciją ir hidrogenaciją, kurie užtikrina retinolio stabilumą ir veiksmingumą odos priežiūros produktuose.

Paskirtis ir nauda

Retinolis, vitaminas A formos darinys, yra plačiai vertinamas dermatologijoje dėl savo gebėjimo skatinti odos ląstelių atsinaujinimą, mažinti raukšlių gylį ir pagerinti odos tekstūrą. Jis efektyvus spuogų gydyme, nes reguliuoja riebalinių liaukų veiklą ir turi uždegimą mažinančių savybių. Retinolis taip pat stiprina kolageno sintezę, dėl ko oda tampa tvirtesnė ir elastingesnė, sumažina pigmentacijos pažeidimus ir lygina odos toną. Tačiau naudojant retinolį, reikia prisitaikyti palaipsniui ir atkreipti dėmesį į saugų naudojimą, nes gali padidinti odos jautrumą UV spinduliams.

Saugumo informacija

Retinolis, plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo odą atjauninančių savybių, turi būti naudojamas atsargiai, kadangi gali sukelti odos sudirginimą, paraudimą ir šveitimą, ypač jautriai odai ar naujiems vartotojams. Didelės retinolio koncentracijos ar per dažnas jo naudojimas gali sutrikdyti odos barjerą, todėl būtina naudoti apsaugą nuo saulės. Be to, retinolis nėra rekomenduojamas nėščioms moterims, kadangi gali turėti teratogeninį poveikį. Todėl, siekiant išvengti šalutinių poveikių, retinolis turėtų būti naudojamas pagal dermatologo rekomendacijas ir pradedant nuo mažesnių koncentracijų, palaipsniui didinant.

Moksliniai tyrimai

Retinolis, plačiai tyrinėjamas kosmetikos ingridientas, kuris pasižymi odos senėjimą lėtinančiomis savybėmis. Tyrimai rodo, kad retinolis skatina kolageno sintezę, mažina raukšlių atsiradimą ir pagerina odos tekstūrą. Jis taip pat naudojamas kaip efektyvus aknės gydymo komponentas. Nepaisant teigiamų poveikių, retinolio vartojimas gali sukelti šalutinį poveikį, tokių kaip odos dirginimas, šerpetojimas ir sausumas, todėl mokslininkai ieško būdų, kaip sumažinti šiuos nepageidaujamus reiškinius.

Tvarumas

Retinolio naudojimas kosmetikoje kelia tam tikrų tvarumo iššūkių dėl galimo neigiamo poveikio aplinkai. Jo išgavimas iš žuvų kepenų ar sintetinių šaltinių gali turėti neigiamų pasekmių biologinei įvairovei ir ekosistemoms. Be to, sintetinio retinolio gamybos procesas gali reikalauti intensyvaus energijos suvartojimo ir cheminių medžiagų, kurios gali turėti toksinį poveikį aplinkai. Todėl svarbu taikyti atsakingus žaliavų šaltinių valdymo ir apdorojimo metodus, siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje retinolio naudojimas kosmetikoje yra griežtai reglamentuotas, siekiant užtikrinti produktų saugumą ir vartotojų apsaugą. Retinolio koncentracija kosmetikoje yra ribojama, o produkto saugumas turi būti įrodytas prieš jį leidžiant į rinką. Kosmetikos gamintojai privalo laikytis nustatytų geros gamybos principų, užtikrinančių aukštą produktų kokybę ir saugumą. Įvairiose rinkose gali būti skirtingi reikalavimai, susiję su retinolio naudojimu, todėl svarbu laikytis konkrečių šalių taisyklių.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa