Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Asparagine | Asparagine | Asparaginas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento asparagino šaltinis yra augalinės kilmės. Šis amino rūgštis gaunama iš asparagino rūgšties, kuri natūraliai randama augaluose. Gamybos procesas yra sudėtingas ir reikalauja aukštos kokybės įrangos bei griežto kontrolės proceso, siekiant užtikrinti galutinio produkto kokybės standartus.

Paskirtis ir nauda

Asparaginas, esantis žmogaus odoje, yra vertinama kosmetikos sudedamoji dalis dėl savo gebėjimo palaikyti odos drėgmės balansą ir skatinti odos ląstelių regeneraciją. Dėl savo vandenyje tirpios prigimties, asparaginas efektyviai prisideda prie odos hidratacijos, o tai svarbu išlaikant sveiką odos barjerą ir apsaugant nuo aplinkos veiksnių sukeltų žalų. Be to, ši amino rūgštis yra svarbi kolageno sintezėje, todėl gali turėti įtakos odos elastingumui ir jaunatviškumui. Asparaginas taip pat gali padėti mažinti melanino, atsakingo už pigmentaciją, gamybą, todėl gali būti naudingas odos šviesinimui ir tono lyginimui.

Saugumo informacija

Asparaginas, būdamas natūraliai pasitaikančiu amino rūgšties tipu, yra plačiai vertinamas kosmetikos pramonėje dėl savo drėkinamųjų savybių ir gebėjimo palaikyti odos elastingumą. Tyrimai rodo, kad šis ingredientas yra saugus naudoti odos priežiūros produktuose, jei yra tinkamai išvalytas ir naudojamas rekomenduojamose koncentracijose. Asparaginas neturi dirginančio poveikio odai, nekelia alerginių reakcijų ir yra laikomas nekomedogeniniu. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į individualų odos jautrumą ir galimą asmeninę netoleranciją.

Moksliniai tyrimai

Asparaginas, esantis daugelyje baltymų, kosmetikos pramonėje tiriamas kaip odos drėkinimo ir elastingumo didinimo komponentas. Tyrimai rodo, kad asparaginas gali padėti palaikyti odos hidrataciją, kadangi veikia kaip natūralus drėkiklis, pritraukdamas ir sulaikydamas drėgmę odos audiniuose. Be to, eksperimentai atskleidė, jog asparaginas gali skatinti kolageno sintezę ir taip prisidėti prie odos ląstelių atsinaujinimo bei smulkių raukšlių mažinimo. Tačiau jo poveikis priklauso nuo koncentracijos ir derinio su kitais ingredientais, todėl mokslininkai toliau tiria optimalias asparagino formuluotes kosmetikos pramonėje.

Tvarumas

Asparaginas, būdamas neesminiu amino rūgščių tipu, randamas daugelyje augalinių ir gyvūninių baltymų, naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo drėkinamųjų savybių. Jo tvarumas priklauso nuo išgavimo ir apdorojimo metodų, kurie gali turėti įvairių poveikių aplinkai. Natūraliai gautas asparaginas, išgaunamas iš augalinių šaltinių, teoriškai turėtų mažesnį poveikį aplinkai, tačiau intensyvios žemdirbystės atveju gali kilti žemės išsekimo ir pesticidų naudojimo problemos. Sintezė cheminiu būdu gali sukelti aplinkos taršą, jei šalutiniai produktai ir reagentai yra toksiški arba jei gamybos procesas reikalauja didelių energijos išteklių. Tvarumo požiūriu svarbu, kad asparagino gamyba būtų atliekama naudojant atsinaujinančius šaltinius ir mažinant atliekų bei šalutinių produktų kiekį, taip pat efektyviai panaudojant energiją ir išteklius.

Reguliavimas

Asparaginas, natūraliai randama amino rūgštis, kosmetikos ingredientų sąrašuose Europos Sąjungoje yra reglamentuojamas pagal Bendrąją kosmetikos produktų reglamentaciją (EC) Nr. 1223/2009, kuri nustato saugos, ženklinimo ir gamybos gaires. Šiame reglamente nėra nurodytas konkretus leidžiamas asparagino kiekis, tačiau visi kosmetikos produktai turi atitikti saugumo reikalavimus. Kitose rinkose, tokiose kaip JAV ar Azija, gali būti skirtingi reglamentavimo aspektai, tačiau tarptautiniai standartai dažnai yra panašūs arba paremti Europos Sąjungos nustatytais principais. Konkrečių apribojimų dėl asparagino kiekių, jei tokie yra, reikėtų ieškoti atskirų šalių ar regionų teisės aktuose, tačiau pagrindinis dėmesys visuomet yra skiriamas vartotojų saugumui ir produkto kokybei.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa