Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Beta-Carotene | Beta-Carotene | Beta-Karotenas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Beta-karotenas yra dažnas kosmetikos komponentas, kuris natūraliai pasigaminamas iš augalinės kilmės žaliavų, įskaitant dumbliai, grybai, morkos ir saldieji bulviai. Jo ekstrahavimas reikalauja žaliavų smulkinimo, siekiant išskirti pigmentą, o vėliau – cheminio valymo ir izoliavimo. Vienas iš metodų apima heksano panaudojimą ekstrakcijai, su tolesniu beta-karoteno rafinavimu per chromatografiją, siekiant pašalinti nepageidaujamas medžiagas. Rezultatas – koncentruotas beta-karotenas, praturtinantis kosmetikos gaminius dėl jo antioksidacinių savybių ir teikiamos naudos odai.

Paskirtis ir nauda

Beta-karotenas, gausus vaisiuose ir daržovėse, yra vertinamas kosmetikos sektoriuje dėl gebėjimo apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų ir skatinti jos atsinaujinimą. Tai pro-vitaminas A, kuris yra būtinas odos funkcijai ir sveikatai, prisideda prie drėgmės balanso ir gali pagerinti odos toną, suteikiant švelnų oranžinį atspalvį. Beta-karotenas taip pat stiprina odos apsaugą prieš UV spindulius, todėl yra vertingas saulės apsaugos produktuose.

Saugumo informacija

Beta-karotenas, naudojamas kaip dažiklis ir antioksidantas, yra laikomas saugiu odai. Tyrimai patvirtina, kad jis ne tik nesukelia dirginimo ar alerginių reakcijų, bet ir apsaugo odą nuo UV spindulių keliamos žalos, mažindamas fotodamages riziką. Be to, šis pigmentas gali stabilizuoti odos barjerą ir prisidėti prie sveikesnės odos būklės. Per didelis beta-karotino suvartojimas gali sukelti odos geltonumą, vadinamą karotinodermija, tačiau tai yra laikina ir nekenksminga būklė.

Moksliniai tyrimai

Beta-karoteno poveikis kosmetikoje yra plačiai analizuojamas. Tyrimai rodo, kad jis gali pagerinti odos būklę, skatinant kolageno sintezę ir mažinant UV sukeliamus pažeidimus. Paskelbta studija „Journal of Dermatological Science“ žurnale atskleidė, kad beta-karotenas gali sumažinti raukšlių atsiradimą ir padidinti odos elastingumą. Taip pat jis veikia kaip natūralus pigmentas, suteikiantis sveiką atspalvį. Tačiau jo efektyvumas priklauso nuo koncentracijos ir formulės, tad reikia tolesnių tyrimų optimaliam naudojimui nustatyti.

Tvarumas

Beta-karoteno tvarumas kelia aplinkosauginius klausimus. Nors natūralus ekstrahavimas iš augalininkystės šaltinių gali turėti poveikį aplinkai dėl intensyvios žemdirbystės ir deforestacijos, ypač palmių aliejaus atveju, sintetinės gamybos metodai taip pat susiję su chemikalų naudojimu ir dideliu energijos suvartojimu. Vis dėlto, natūraliai gautas beta-karotenas laikomas švelnesniu aplinkai, ypač kai jis išgaunamas ekologiškai ir atsakingai.

Reguliavimas

ES pagal Reglamentą (EB) Nr. 1223/2009 beta-karotenas leidžiamas kaip dažiklis kosmetikoje, o jo naudojimo kiekiai yra reguliuojami priklausomai nuo produkto tipo. Pavyzdžiui, lūpų produktuose leistina iki 10 mg/kg, o odos priežiūros produktuose – iki 0,5%. Ne ES šalyse, pavyzdžiui, JAV, beta-karoteno naudojimas nėra taip griežtai kontroliuojamas, ir gamintojai remiasi savo saugumo vertinimais. Nepaisant vietos, visi kosmetikos ingredientai, įskaitant beta-karoteną, turi atitikti saugumo standartus, užtikrinančius vartotojų sveikatą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa