Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Deoxyribonucleic Acid | DNA | Deoksiribonukleorūgštis

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Deoksiribonukleorūgštis (DNA) yra kosmetikos ingredientas, gaunamas iš žuvų ikrai. Ekstrakcijos procesas apima ikrų surinkimą, valymą, ląstelių skaidymą, fermentaciją su fermentais ir rafinavimą, kad būtų gautas grynas DNA, kuris vėliau naudojamas kosmetikos gamyboje.

Paskirtis ir nauda

DNA kosmetikos ingredientų srityje vertinama dėl antioksidacinių savybių ir gebėjimo remontuoti odos pažeidimus. Ji gali apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų, formuoti apsauginį sluoksnį, išlaikyti drėgmę ir skatinti regeneraciją. Tyrimai rodo, kad DNA gali sumažinti UV spindulių sukeltą odos pažeidimą, tačiau efektyvumas priklauso nuo kosmetikos formulės ir naudojimo būdo.

Saugumo informacija

DNA kosmetikos produktuose naudojama dėl odos atsinaujinimo ir reparacinių savybių. Tyrimai rodo, kad esant įprastoms sąlygoms ir teisingai naudojant, DNA neturėtų sukelti odos dirginimo ar alerginių reakcijų. DNA molekulės yra per didelės, kad galėtų prasiskverbti į odą, o tai sumažina sisteminio poveikio riziką. Rekomenduojama atidžiai stebėti produkto etiketėse nurodytus naudojimo būdus ir dozes bei atsižvelgti į individualų odos jautrumą.

Moksliniai tyrimai

DNA vertinama dėl potencialo ląstelių atsinaujinimui ir odos senėjimo sulėtinimui. Molekulinės biologijos srityje DNA fragmentai ir oligonukleotidai tyrinėjami kaip signalinės molekulės, skatinančios fibroblastų proliferaciją ir kolageno sintezę, prisidedančios prie odos struktūros atkūrimo ir raukšlių mažinimo. Sintetinės DNA dalys gali veikti kaip antioksidantai, apsaugant nuo UV spinduliuotės sukeltų pažeidimų. Poveikis ir saugumas kosmetikoje yra kruopščiai vertinami, atsižvelgiant į genotoksiškumą ir dermato-toksiškumą, vyksta nuolatiniai tyrimai efektyvumui ir saugumui patvirtinti.

Tvarumas

DNA, naudojama kosmetikos sudėtyje, dažniausiai gaunama iš mikroorganizmų arba rekombinantinės technologijos. DNA gamybos procesas reikalauja atsakingo požiūrio į genetiškai modifikuotų organizmų naudojimą ir jų atliekų šalinimą, energijos bei išteklių sunaudojimą fermentacijos procesams, kuris turi atitikti tvarumo principus. Svarbu laikytis tarptautinių standartų ir reglamentų, reguliuojančių šių ingredientų gamybą ir naudojimą.

Reguliavimas

DNA kosmetikos ingredientų reguliavime Europos Sąjungoje laikoma saugaus naudojimo medžiaga, kontroliuojama ES kosmetikos reglamento (EC) Nr. 1223/2009. Medžiaga turi būti įtraukta į INCI sąrašą ir įvertinta atsižvelgiant į toksiškumą, alergiškumą bei kitas rizikas. JAV kosmetikos ingredientų reguliavimas yra mažiau griežtas, tačiau produktų saugumą užtikrina FDA. Svarbiausia yra ne viršyti saugios naudojimo ribas ir užtikrinti, kad produktų sudėtyje nėra genetiškai modifikuotų organizmų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa