Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Disodium Iodide | Disodium Iodide | Dinatrio jodidas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Disodio jodidas, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje, gaunamas iš jodo – natūraliai pasitaikančio elemento jūros vandenyje ir tam tikruose mineraluose. Jodo ekstrakcijos procesas prasideda jo reakcija su natrio hidroksidu, kurios metu susidaro natrio jodidas, vėliau per kelis valymo etapus apdorojamas iki disodio jodido. Disodio jodido cheminė sintezė apima natrio hidroksido ir jodo sujungimą, po kurio sekanti kristalizacija ir filtravimas leidžia gauti galutinį produktą gryna forma, tinkamą kosmetikos gaminiams. Disodio jodido grynumas ir kokybė yra būtini norint užtikrinti jo veiksmingumą kosmetikos formulėse.

Paskirtis ir nauda

Disodium EDTA (Etilendiamintetraacetato disodio druska) yra plačiai naudojamas ingredientas kosmetikos pramonėje, kuris veikia kaip chelatas – tai reiškia, kad jis efektyviai suriša metalų jonus, esančius produktų sudėtyje. Ši savybė yra ypač svarbi stabilizuojant kosmetikos produktų formulę, apsaugant ją nuo oksidacijos ir padidinant veikliųjų medžiagų efektyvumą. Be to, Disodium EDTA padeda išvengti mikrobų augimo ir toksiškų metalų, tokių kaip švinas ir gyvsidabris, poveikio, kurie gali patekti į produktą iš vandens. Taip pat šis ingredientas gerina kosmetikos preparatų odos pralaidumą, leisdamas kitoms veikliosioms medžiagoms lengviau prasiskverbti į odos sluoksnius, dėl ko kosmetikos produktas tampa efektyvesnis.

Saugumo informacija

Disodium Iodide (natrio jodidas), naudojamas kosmetikos produktuose kaip stabilizatorius ir antiseptikas, yra vertinamas kaip santykinai saugus odai. Pasak mokslinių tyrimų, šis ingredientas nedirgina odos ir nesukelia alerginių reakcijų, todėl jis gali būti naudojamas net jautriai odai skirtuose produktuose. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į galimą natrio jodido koncentracijos kosmetikos produktuose ribojimą, siekiant išvengti per didelio jodo kiekio, kuris ilgalaikėje perspektyvoje gali turėti neigiamų pasekmių. Be to, rekomenduojama vengti šio ingrediento produktų naudojimo atvirose žaizdose ar pažeistos odos srityse, nes tai gali padidinti absorbciją ir nepageidaujamą poveikį.

Moksliniai tyrimai

Disodium Iodide (natrio jodidas) yra junginys, kuris kosmetikos pramonėje dažniausiai naudojamas dėl savo antimikrobinių savybių ir kaip stabilizatorius tam tikruose produktuose. Moksliniai tyrimai parodė, kad disodium iodide gali padėti apsaugoti kosmetikos produktus nuo bakterijų ir grybelių augimo, taip užtikrinant ilgesnį produkto tinkamumo naudoti laikotarpį. Be to, atlikti tyrimai, susiję su disodium iodide poveikiu odai, tačiau dauguma jų sutelkia dėmesį į saugumo profilį ir koncentracijos ribas, kad būtų išvengta dirginimo ar alerginių reakcijų. Nepaisant to, reikia pabrėžti, kad iki šiol trūksta gilių ir išsamiai atliktų tyrimų, skirtų nustatyti ilgalaikį disodium iodide poveikį vartotojų sveikatai, todėl mokslininkų bendruomenė pabrėžia būtinybę atlikti papildomus tyrimus šioje srityje.

Tvarumas

Disodium Iodide (natrio jodidas), naudojamas kosmetikos pramonėje kaip stabilizatorius arba antiseptikas, turi potencialą daryti įtaką aplinkosaugos tvarumui tiek išgavimo, tiek perdirbimo etapuose. Išgavimas, priklausomai nuo metodo, gali reikalauti intensyvių geologinių tyrimų ir žaliavų eksploatacijos, kurie gali turėti neigiamą poveikį ekosistemoms, pavyzdžiui, dėl vandens taršos ar biodiversiteto mažėjimo. Perdirbimo procese svarbus veiksnys yra cheminių medžiagų, reikalingų natrio jodido gryninimui ir konversijai į panaudojamą formą, naudojimas, kuris taip pat gali turėti aplinkosauginių pasekmių. Tvarumas čia apima atsakingą žaliavų naudojimą, mažiausią galimą chemikalų išleidimą į aplinką ir atliekų tvarkymo strategijas, siekiant sumažinti potencialų neigiamą poveikį aplinkai ir užtikrinti atsinaujinančių išteklių naudojimą.

Reguliavimas

Disodium Iodide (natrio jodidas) yra junginys, naudojamas kosmetikoje dėl savo antiseptinių savybių, tačiau jo naudojimas reglamentuojamas siekiant užtikrinti vartotojų saugumą. Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų reglamentavimas yra griežtas; pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, bet koks ingredientas, įskaitant Disodium Iodide, turi būti įvertintas prieš patekdami į rinką, užtikrinant, kad jie būtų saugūs naudoti nurodytomis sąlygomis. Nors konkrečių ribinių verčių Disodium Iodide koncentracijai kosmetikoje ES teisės aktuose nenurodyta, visi ingredientai turi atitikti bendrą reikalavimą, kad kosmetikos produktai neturėtų pakenkti žmogaus sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijos šalyse, gali būti taikomi skirtingi reglamentai, todėl gamintojams eksportuojantiems produktus būtina atsižvelgti į kiekvienos šalies nustatytus standartus ir leistinas medžiagų koncentracijas.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa