Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Elaeis Guineensis (palm) Oil | Palm Oil | Palmių aliejus

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas Elaeis Guineensis (palmių) aliejus yra gaminamas iš palmių vaisių. Proceso metu vaisiai yra surinkti ir išspausti, o vėliau aliejus rafinuojamas, pašalinant nešvarumus ir kitas nepageidaujamas medžiagas. Rafinavimo procesas apima degumų šalinimą, neutralizavimą ir balinimą, gaunant švarų, skaidrų aliejų, pasižymintį aukštu rūgščių kiekiu.

Paskirtis ir nauda

Elaeis Guineensis, arba palmių aliejus, yra vertingas komponentas kosmetikos pramonėje dėl savo drėkinamųjų ir minkštinamųjų savybių. Aliejus yra turtingas natūralių antioksidantų, tokių kaip vitaminas E ir beta-karotenas, kurie padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų ir lėtinti odos senėjimą. Palmių aliejus taip pat efektyviai atkuria odos barjerą ir užtikrina lipidų pusiausvyrą, išlaikant odos drėgmę ir elastingumą. Dėl šių savybių, Elaeis Guineensis aliejus yra ypač tinkamas sausos, pažeistos ar brandžios odos priežiūros produktuose.

Saugumo informacija

Elaeis Guineensis (palmių) aliejus, naudojamas kosmetikos pramonėje, yra laikomas saugiu dėl savo natūralios sudėties, kurioje yra vitaminų E ir A bei sotiriųjų ir nesotiriųjų riebalų rūgščių. Nors paprastai šis aliejus nelaikomas alergizuojančiu ar dirginančiu, saugumas gali priklausyti nuo individualaus odos jautrumo ir produkto koncentracijos. Kosmetikoje naudojamas palmių aliejus yra rafinuotas, todėl potencialiai kenksmingos medžiagos yra pašalinamos. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad aliejuje gali būti tam tikrų kontaminantų, tokių kaip 3-MCPD esteriai, kurių koncentracija kosmetikos produktuose paprastai yra žemesnė nei leistinos normos.

Moksliniai tyrimai

Tyrimai rodo, kad Elaeis guineensis aliejus, dar žinomas kaip palmių aliejus, yra turtingas tokoferolių – vitamino E šaltinis, kuris padeda apsaugoti odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų pažeidimų. Be to, aliejuje esantys natūralūs emolientai padeda odai išlaikyti elastingumą ir minkštumą. Tyrimai taip pat išskiria beta-karoteno, esančio palmių aliejuje, naudą – jis suteikia odai natūralią apsaugą nuo UV spindulių. Nors palmių aliejaus nauda kosmetikoje yra įrodyta, mokslininkai atkreipia dėmesį į tvarumo ir etiškumo aspektus, susijusius su jo gamyba, akcentuodami būtinybę naudoti atsakingai išgaunamus ingredientus.

Tvarumas

Elaeis guineensis (palmių) aliejaus tvarumas yra svarbus aplinkosauginis klausimas, kadangi jo gamyba yra susijusi su miškų naikinimu, biologinės įvairovės praradimu ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų didėjimu. Palmių aliejus yra vienas iš labiausiai paplitusių kosmetikos ingredientų, tačiau jo išgavimas dažnai vyksta nenaudojant tvarių ūkininkavimo metodų. Perdirbimo procesas taip pat kelia ekologines problemas, nes gali išsiskirti pavojingi chemikalai ir atliekos, teršiančios aplinką. Dėl šių priežasčių atsiranda didelis spaudimas kosmetikos pramonei ieškoti alternatyvių, tvariau gaminamų ingredientų arba skatinti sertifikuoto, atsakingai tvarkomo palmių aliejaus naudojimą, siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Elaeis Guineensis (palmių) aliejaus, kaip kosmetikos ingrediento, naudojimą reglamentuoja Europos Sąjunga pagal kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuriame nurodomi reikalavimai, susiję su visų kosmetikos produktų sauga, ženklinimu ir sudedamųjų dalių sąrašu. Šis reglamentas nesuteikia konkrečių apribojimų Elaeis Guineensis aliejaus kiekiui kosmetikos produktuose, tačiau reikalauja, kad visi kosmetikos produktai būtų saugūs vartojimui. Kitose rinkose, tokiose kaip JAV, Elaeis Guineensis aliejaus naudojimą taip pat reglamentuoja atitinkamos institucijos, užtikrindamos bendrųjų saugos standartų laikymąsi. Dėl didėjančio susirūpinimo dėl palmių aliejaus gamybos poveikio aplinkai ir socialiniams aspektams, gali būti taikomi papildomi reikalavimai, susiję su tvariu išgavimu ir sertifikavimu, pavyzdžiui, pagal Tarptautinio tvaraus palmių aliejaus tarybos (RSPO) standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa