Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Palmitic Acid | Palmitic Acid | Palmio rūgštis

Kategorija

pH reguliatoriai

Šaltinis

Palmitino rūgštis, dažnai naudojama kosmetikos ingredientas, gaunama iš įvairių natūralių šaltinių, pavyzdžiui, iš palmių aliejaus ir kokosų aliejaus. Jos ekstrahavimo procesas apima šių aliejų hidrolizę, siekiant išgauti žaliąsias riebalų rūgštis, kurios vėliau yra atskiriamos frakcinės distiliacijos būdu, išskiriant palmitino rūgštį. Ši medžiaga yra sočioji riebalų rūgštis su 16 anglies atomų grandine ir plačiai naudojama odos priežiūros produktuose dėl savo minkštinančių savybių. Gamybos procese palmitino rūgštis esterifikuojama su įvairiais alkoholiais, kad būtų pagaminti ingredientai, tokie kaip cetilo palmitatas ir izopropilo palmitatas, kurie kosmetikoje naudojami kaip minkštinamieji medžiagos ir tekstūros gerinimo priemonės. Palmitino rūgšties grynumas yra būtinas kosmetikos formulėse, siekiant užtikrinti produkto stabilumą ir veiksmingumą.

Paskirtis ir nauda

Palmitino rūgštis, cheminiu pavadinimu heksadekano rūgštis, yra sotieji riebalų rūgštis, natūraliai randama odos lipidų sluoksnyje ir įvairiuose augaliniuose bei gyvūniniuose riebaluose. Kosmetikos pramonėje ji vertinama dėl gebėjimo veikti kaip emolientas, kuris minkština ir lygina odą, taip pat dėl jos savybės stabilizuoti produktų konsistenciją ir pratęsti jų galiojimo laiką. Palmitino rūgštis efektyviai atkuria odos barjerą, sumažina transepiderminį vandens netekimą, suteikdama odai hidratacijos ir elastingumo. Be to, ji gali padėti kitiems ingredientams lengviau prasiskverbti į odą, pagerindama jų efektyvumą. Dėl šių savybių palmitino rūgštis dažnai naudojama įvairiose odos priežiūros formulėse, įskaitant kremus, losjonus ir balzamus.

Saugumo informacija

Palmitino rūgštis (palmitic acid), natūraliai randama odos riebaluose, yra laikoma saugiu kosmetikos ingredientu, kuris padeda atkurti odos lipidų barjerą ir išlaikyti drėgmę. Tyrimai rodo, kad palmitino rūgštis yra ne tik suderinama su odos fiziologija, bet ir nekelia dirginimo ar alerginių reakcijų pavojų, todėl ji yra plačiai naudojama įvairiuose odos priežiūros produktuose, tokiose kaip kremai, losjonai ar balzamai. Be to, dėl savo molekulinės struktūros palmitino rūgštis yra stabilus ingredientas, kuris nepasiduoda greitai oksidacijai, todėl prisideda prie ilgesnio kosmetikos produktų galiojimo laikotarpio.

Moksliniai tyrimai

Palmitino rūgštis, moksliniu pavadinimu hexadecanoic acid, yra sočiųjų riebalų rūgštis, natūraliai randama žmogaus odoje ir daugelyje augalų bei gyvūnų riebalų. Moksliniuose tyrimuose nagrinėjamas jos poveikis odai, ypač dėmesys skiriamas odos barjero funkcijai ir hidratacijai. Palmitino rūgštis gali padėti atkurti lipidų sluoksnį, kuris yra būtinas palaikant odos drėgmę ir apsaugant nuo išorinių veiksnių. Tačiau kai kurie tyrimai atkreipia dėmesį į galimą proinflamatorinį poveikį, kuris gali atsirasti esant per dideliam šios rūgšties kiekiui kosmetikos produktuose. Be to, palmitino rūgšties metabolizmo ypatumai organizme gali turėti įtakos jos naudojimo saugumui ir efektyvumui. Mokslinėje literatūroje pabrėžiama, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant išsamiau ištirti palmitino rūgšties savybes ir jos poveikį odos sveikatai, atsižvelgiant į skirtingus odos tipus ir būklės veiksnius.

Tvarumas

Palmitino rūgštis, naudojama kosmetikos pramonėje kaip emolientas ir surfaktantas, dažnai gaunama iš palmių aliejaus, kuris yra vienas iš pagrindinių miškų naikinimo tropikuose veiksnių, ypač Indonezijoje ir Malaizijoje. Šis procesas ne tik prisideda prie biologinės įvairovės mažėjimo, bet ir skatina dirvožemio eroziją bei sumažina anglies dioksido sugėrimą, kas daro neigiamą poveikį klimato kaitai. Dėl šių priežasčių palmitino rūgšties tvarumas yra kritiškai vertinamas, ir vis daugiau dėmesio skiriama atsakingam jos išteklių tvarkymui bei alternatyvių, pavyzdžiui, iš augalų atliekų ar perdirbto augalinio aliejaus, šaltinių paieškai.

Reguliavimas

Palmitino rūgštis, kaip kosmetikos ingridientas, Europos Sąjungoje yra reglamentuota per Reglamentą (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuriame nustatomi aiškūs reikalavimai produktų saugai ir ingredientų sąrašui, tačiau ši medžiaga nėra įtraukta į draudžiamųjų ar ribojamųjų medžiagų sąrašus, o tai reiškia, kad ji gali būti naudojama kosmetikos produktuose, jeigu laikomasi Bendrijos teisės aktų nustatytų geros gamybos principų ir užtikrinama, kad produktas yra saugus vartotojui. Tuo tarpu kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, palmitino rūgštis yra FDA (Maisto ir vaistų administracija) reguliuojama kaip bendros paskirties ingredientas, kuris taip pat yra įvertintas kaip saugus naudoti kosmetikoje. Nors konkrečių ribojimų dėl palmitino rūgšties kiekių kosmetikos produktuose nėra nustatyta, svarbu atkreipti dėmesį į galimą jos poveikį vartotojų odai ir įvertinti galimas alergines reakcijas ar kitus neigiamus poveikius, kurie gali atsirasti naudojant produktus su šiuo ingredientu.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa