Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Hexylene Glycol | Hexylene Glycol | Heksileno glikolis

Kategorija

Drėkikliai

Šaltinis

Heksilenglikolis yra kosmetikos ingredientas, gaunamas iš naftos chemijos produktų, ypač etileno oksido ir propileno oksido. Gamybos procesas apima šių dviejų medžiagų reakciją su vandeniu, kad būtų pagamintas glikolių mišinys, kuris vėliau yra frakcine distiliacija išskiriamas išskirti Heksilenglikolį. Heksilenglikolio cheminę struktūrą sudaro šešių anglies atomų grandinė su hidroksilo grupe, dėl to jis yra universalus tirpiklis ir emolientas odos priežiūros produktuose. Heksilenglikolio grynumas yra būtinas kosmetikos formulėse, kad būtų užtikrintas jo efektyvumas ir saugumas naudojant ant odos.

Paskirtis ir nauda

Hexylene glikolis dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo drėkinamųjų ir tirpiklio savybių, kurios leidžia geriau išsklaidyti kitus ingredientus produkte, taip užtikrinant vienodą jų pasiskirstymą. Jis taip pat veikia kaip emolientas, suteikdamas odai švelnumo ir lygumo. Dėl savo higroskopinių savybių, hexylene glikolis padeda išlaikyti drėgmę odos paviršiuje, mažindamas sausumo ir įtempimo pojūtį. Be to, jis turi mikrobiocidines savybes, kurios gali padėti apsaugoti produktus nuo mikroorganizmų augimo ir taip prailginti jų tinkamumo naudoti laiką. Hexylene glikolio gebėjimas gerinti aktyviųjų medžiagų įsiskverbimą į odą taip pat yra vertinamas formuluočių kūrėjų, nes tai gali padidinti produkto efektyvumą.

Saugumo informacija

Heksilenglikolis – tai organinis junginys, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip tirpiklis, emolientas ir drėkinamasis agentas. Jo saugumas odai yra ištirtas ir reglamentuotas tarptautiniu mastu. Europos Sąjungos Cheminių medžiagų agentūros (ECHA) pateikiami duomenys rodo, kad heksilenglikolis yra laikomas saugiu kosmetikos ingredientu nurodytomis sąlygomis. Dermatologinės studijos patvirtina, kad šis junginys yra mažai alergizuojantis ir neturi stipraus dirginančio poveikio, todėl jis tinkamas naudoti produktuose, skirtuose jautriai odai. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas kosmetikos ingredientas, heksilenglikolis gali sukelti individualų netoleravimą ar alergines reakcijas, todėl jo naudojimas turėtų būti atidžiai stebimas, ypač asmenims su padidėjusiu jautrumu kosmetikos produktams.

Moksliniai tyrimai

Heksilenglikolis (Hexylene Glycol) yra organinis alkoholis, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip tirpiklis, emolientas ir drėkiklis. Moksliniuose tyrimuose daugiausia dėmesio skiriama jo poveikiui odai ir galimoms alerginėms reakcijoms. Dermatologinėse studijose išnagrinėtas heksilenglikolio toleravimas, nustatyta, kad jis paprastai yra gerai toleruojamas ir nedidelės koncentracijos produktuose nesukelia dirginimo. Tačiau yra atlikta tyrimų, kuriuose aptariama, kad kai kuriems žmonėms gali pasireikšti alerginės reakcijos ar kontaktinis dermatitas, ypač esant padidėjusiam jautrumui. Toksiškumo studijos rodo, kad heksilenglikolis žemesnėse koncentracijose yra saugus ir neturi genotoksiško poveikio. Be to, šis ingredientas yra vertinamas dėl jo gebėjimo pagerinti aktyviųjų medžiagų prasiskverbimą į odą, todėl jis naudojamas formulėse, skirtose veikliųjų ingredientų efektyvumui didinti. Nors heksilenglikolis laikomas saugiu, mokslininkai pabrėžia, kad reikia atlikti papildomus tyrimus, siekiant išsamiai ištirti ilgalaikį poveikį ir galimas sąveikas su kitais kosmetikos produktais.

Tvarumas

Hexilenglikolis, kaip kosmetikos ingredientas, vertinamas dėl savo drėkinamųjų ir tirpiklių savybių, tačiau jo tvarumas yra svarbus aspektas, vertinant aplinkosauginį poveikį. Šios cheminės medžiagos gamyboje svarbu atsižvelgti į išteklių ekstrahavimo ir perdirbimo procesus, kurie gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, hexilenglikolio išgavimas iš žaliavų, kurios gali būti naftos produktai, reikalauja energijos ir iškastinių degalų sunaudojimo, taip prisidedant prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų. Be to, cheminio sintezės proceso metu gali atsirasti pavojingų šalutinių produktų, kurie, netinkamai tvarkant, gali užteršti vandenį ir dirvožemį. Dėl šių priežasčių, hexilenglikolio tvarumas yra nuolat vertinamas, ieškant būdų mažinti neigiamą poveikį aplinkai per visą jo gyvavimo ciklą, nuo žaliavų išgavimo iki galutinio produkto naudojimo ir atliekų tvarkymo.

Reguliavimas

Hexylene glikolis yra dažnai naudojamas kosmetikos ingredientas, kuris veikia kaip tirpiklis ir drėkiklis, tačiau jo naudojimas reglamentuojamas teisės aktais. Europos Sąjungoje hexylene glikolio koncentracija kosmetikos produktuose turi atitikti griežtus REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) reglamento nustatytus reikalavimus, kurie leidžia šią medžiagą naudoti kaip kosmetikos ingredientą, jeigu ji nėra klasifikuojama kaip pavojinga. Nors konkrečių hexylene glikolio koncentracijos ribų ES reglamentuose nėra nurodyta, bet kiekvienas produktas, kuriame jis yra, turi būti įvertintas dėl saugumo. Kitose rinkose, tokiuose kaip Jungtinės Valstijos ar Kanada, reguliavimas gali skirtis, tačiau dažnai remiamasi tarptautiniais standartais ir toksikologiniais tyrimais, kad užtikrinti vartotojų saugumą. Svarbu pabrėžti, kad bet koks kosmetikos produktas, pateikiamas į rinką, turi atitikti tos šalies, kurioje jis parduodamas, teisės aktus ir saugumo standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa