Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Lavandula Angustifolia Extract | Lavender Extract | Levandų ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento Lavandula Angustifolia ekstrakto šaltinis yra lavandų augalas. Ekstraktui gauti naudojami švieži lavandų gėlių viršūnės, kurių sudėtyje yra įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Ekstrakcijos procesas prasideda džiovinimu, siekiant sumažinti vandens kiekį, tada gėlės yra smulkiai maltos. Toliau, naudojant ekstrahavimo tirpalą, iš gėlių išgaunamas ekstraktas. Cheminiu požiūriu, šiame procese svarbus yra ekstrahavimo tirpalo sudėtis, kuris gali būti etanolis arba kitos organinės medžiagos, leidžiančios išgauti veikliąsias lavandų gėlių medžiagas. Šis ekstraktas yra populiarus kosmetikos pramonėje dėl savo galimų naudingų savybių odai.

Paskirtis ir nauda

Lavandula Angustifolia Extract, geriamai žinomas kaip levandų ekstraktas, yra vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų sukeliamos žalos ir skatina odos ląstelių atsinaujinimą. Šis ekstraktas taip pat žinomas dėl savo raminančio poveikio, kuris gali sumažinti odos uždegimą ir paraudimą, taip pat turi antiseptinių savybių, kurios padeda kovoti su bakterijomis ir gali būti naudingos gydant spuogus. Be to, levandų ekstraktas dažnai naudojamas kosmetikoje dėl savo malonaus kvapo, kuris veikia kaip natūralus kvapiklis, taip pat gali turėti atpalaiduojantį poveikį, mažinant stresą ir pagerinant nuotaiką.

Saugumo informacija

Lavandula Angustifolia Extract, dar žinomas kaip tikrojo (arba siauralapio) levandų ekstraktas, yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo kvapų savybių ir manomų naudingų poveikių odai. Šis ingredientas yra įvertintas kaip saugus kosmetikos komponentas, kai naudojamas priimtinose koncentracijose. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad levandų ekstraktas yra mažai alergizuojantis ir paprastai neprovokuoja odos dirginimo. Tačiau, kaip ir bet kuris augalinis ekstraktas, jis gali sukelti alergines reakcijas jautriems asmenims, todėl rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą prieš naudojant produktą, ypač turint jautrią ar linkusią į alergijas odą. Nors Lavandula Angustifolia yra vertinama dėl jos antimikrobinių savybių, pabrėžtina, kad per didelės koncentracijos gali veikti kaip dirgiklis. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ekstraktas turėtų būti gautas iš patikimų šaltinių, kad būtų užtikrintas jo grynumas ir kokybė, sumažinant nešvarumų ir kontaminantų, kurie gali padidinti neigiamą poveikį odai, riziką.

Moksliniai tyrimai

Lavandula angustifolia ekstrakto, dar žinomo kaip tikrųjų levandų ekstrakto, moksliniai tyrimai atskleidžia jo svarbą kosmetikos pramonėje dėl antiseptinių, priešuždegiminių ir raminamųjų savybių. Derinys iš polifenolių, terpenoidų ir flavonoidų, esančių šiame ekstrakte, veikia kaip antioksidantai, apsaugant odą nuo laisvųjų radikalų ir skatinant odos regeneraciją. Moksliniai straipsniai, paskelbti žurnaluose, tokiose kaip „International Journal of Dermatology“, rodo, kad lavandų ekstraktas gali sumažinti odos pažeidimų ir uždegimų simptomus, taip pat efektyviai mažinti odos senėjimo požymius. Be to, klinikiniai bandymai patvirtina, kad Lavandula angustifolia ekstraktas gali padėti reguliuoti sebumo sekreciją, o tai yra svarbu siekiant išvengti ir gydyti spuogus. Taigi, šis ekstraktas yra vertinamas ne tik dėl savo kvapo, bet ir dėl moksliniais tyrimais pagrįstų dermatologinių naudų.

Tvarumas

Lavandula angustifolia, žinoma kaip tikroji arba siauralapė levanda, ekstrakto panaudojimas kosmetikoje yra vertinamas dėl jo savybių, tačiau tvarumo aspektas kelia tam tikrų aplinkosauginių klausimų. Augalų auginimas reikalauja žemių, kurios turėtų būti tvarkomos atsakingai, siekiant išvengti dirvožemio erozijos ir biologinės įvairovės mažėjimo. Tvarus lavandų ūkininkavimas apima ekologiškų ūkio praktikų, tokių kaip organinė trąšų naudojimas ir pesticidų vartojimo minimalizavimas, taikymą. Ekstrakto gamybos procese svarbu taikyti aplinką tausojančias technologijas, mažinant vandens ir energijos suvartojimą bei užtikrinant minimalų cheminių medžiagų naudojimą, kurios gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Atsakingai tvarkant šalutinius produktus ir atliekas, gaminant lavandų ekstraktą, galima sumažinti teršalų patekimą į aplinką ir užtikrinti žaliavų cikliškumą.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Lavandula Angustifolia (levandų) ekstraktą, naudojimas yra reglamentuotas ES kosmetikos reglamentu (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato, kad visi kosmetikos produktai turi būti saugūs vartotojų sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį, laikantis įprastų naudojimo sąlygų. Nors konkretaus levandų ekstrakto kiekio apribojimų nėra nustatyta, bet koks kosmetikos produktų ingredientas turi atitikti bendruosius saugos reikalavimus, o bet kokie potencialiai rizikingi komponentai yra vertinami ir, jei reikia, ribojami mokslinio komiteto, atsakingo už kosmetikos produktų saugumo vertinimą. Be to, kai kurie levandų ekstrakto komponentai, pavyzdžiui, linalolis, turi būti nurodomi ant produkto etiketės, jei jų koncentracija viršija nustatytas ribas, kad informuotų vartotojus apie alergenų buvimą. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, FDA (Maisto ir vaistų administracija) reguliuoja kosmetikos produktus pagal Federal Food, Drug, and Cosmetic Act (FD&C Act), tačiau jie neprivalo patvirtinti kosmetikos ingredientų prieš jų patekimą į rinką, tačiau privalo užtikrinti, kad produktai būtų saugūs naudoti.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa