Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Ocimum Basilicum Oil | Basil Oil | Bazilikų aliejus

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų Ocimum Basilicum Oil šaltinis yra bazilikų augalas, kuris yra išgaunamas iš bazilikų lapų. Proceso pradžioje lapai yra rinkiami ir džiovinami, siekiant išlaikyti jų cheminę sudėtį. Toliau lapai yra perdirbami naudojant garų distiliaciją, kurios metu yra pritaikomos tam tikros temperatūros ir slėgio sąlygos. Šis procesas leidžia išgauti eterinį aliejų iš lapų, kuriame yra koncentruoti aktyvūs ingredientai. Galutinis produktas yra šviesus, skystas aliejus, turintis specifinį bazilikų kvapą ir savybes. Tai yra sudėtingas cheminis procesas, kuris reikalauja tikslumo ir specialių įrenginių, siekiant išlaikyti aliejaus kokybę ir efektyvumą kosmetikos gamyboje.

Paskirtis ir nauda

Ocimum Basilicum Oil, žinomas kaip bazilikų aliejus, yra vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų sukeliamos žalos ir skatina odos atsinaujinimą. Taip pat pasižymi antiseptinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, kurios padeda mažinti odos uždegimus ir spuogų atsiradimą. Be to, gali prisidėti prie odos tonuso lyginimo ir yra naudojamas kaip natūralus kvapiklis kosmetikoje, suteikiant produktams malonų, švelnų aromatą. Dėl raminamųjų savybių šis aliejus taip pat gali padėti mažinti stresą ir įtampą, kas yra svarbu odos sveikatai.

Saugumo informacija

Kalbant apie saugumą, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kai kuriems žmonėms šis aliejus gali sukelti alergines reakcijas ar kontaktinį dermatitą, ypač jei jautriai reaguojama į baziliką ar kitus Lamiaceae šeimos augalus. Dėl fototoksiškumo savybių, rekomenduojama vengti tiesioginės saulės šviesos po preparatų, kuriuose yra baziliko aliejaus, naudojimo, kad išvengtumėte odos pažeidimų. Todėl, prieš įtraukiant Ocimum Basilicum Oil į kosmetikos sudėtį, būtina atlikti dermatestus ir įvertinti individualų odos jautrumą, taip pat laikytis nustatytų naudojimo normų, siekiant užtikrinti produkto saugumą vartotojui.

Moksliniai tyrimai

Mokslininkai tiria Ocimum basilicum aliejaus antimikrobines, priešuždegimines ir antioksidacines savybes. Tyrimai rodo, kad baziliko aliejuje esantys fenolinių junginių, tokių kaip eugenolis, linaloolas ir metilchavikolis, gali slopinti bakterijų, kurios sukelia odos infekcijas, augimą. Taip pat yra atlikta studijų, kurios nagrinėja baziliko aliejaus galimą naudą mažinant odos uždegimą ir pagerinant odos atsinaujinimo procesus. Dėl šių savybių aliejus yra naudojamas įvairiuose kosmetikos produktuose, siekiant pagerinti odos būklę ir apsaugoti ją nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Tvarumas

Kalbant apie tvarumą, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad bazilikų auginimas gali būti atliekamas ekologiškai, nenaudojant sintetinių pesticidų ir trąšų, taip mažinant neigiamą poveikį aplinkai. Be to, bazilikai gali būti auginami permacultūros principais, kurie remiasi darnia žemės ūkio praktika ir ekosistemų atkūrimu. Tačiau aliejaus išgavimo procesas, kuris dažniausiai vykdomas garų distiliacijos būdu, reikalauja didelio energijos suvartojimo, kas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, jeigu energija gaunama iš neatsinaujinančių šaltinių. Todėl svarbu, kad gamintojai siektų naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ir optimizuotų savo gamybos procesus, kad sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir energijos suvartojimą.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų reguliavimas yra griežtas, ir tai taip pat taikoma Ocimum Basilicum Oil. Pagal Europos Sąjungos kosmetikos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, visi kosmetikos produktai, pateikiami į rinką, turi atitikti griežtus saugumo reikalavimus, o sudedamosios medžiagos turi būti vertinamos dėl jų poveikio vartotojų sveikatai. Nors konkrečių ribojimų naudojimui kosmetikoje nėra nustatyta, būtina atsižvelgti į galimą alerginį poveikį, nes eteriniai aliejai gali sukelti odos jautrumą. Be to, šis aliejus, kaip ir visi kosmetikos produktai, turintys eterinių aliejų, turi būti ženklinti nurodant galimą alergenų buvimą. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Azijoje, gali būti taikomi skirtingi reguliavimo reikalavimai, atsižvelgiant į vietos įstatymus ir normas. Taigi, gamintojai, norintys plėtoti savo produktus tarptautinėje rinkoje, privalo atitikti kiekvienos šalies nustatytus standartus ir reglamentus, susijusius su Ocimum Basilicum Oil ir kitais kosmetikos ingredientais.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa