Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Octyldodecanol | Octyldodecanol | Oktildekanolis

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingrediento oktilodekanolio šaltinis yra cheminė medžiaga, gaunama iš alifatinio alkoholio. Procesas prasideda su oktanolio, kuris yra pagrindinis šio komponento šaltinis. Oktilodekanolis yra sintetinis alifatinis alkoholis, kuris yra dažnai naudojamas kosmetikoje dėl savo savybių. Šis ingredientas yra gaminamas cheminiu būdu, kuriame oktanolis yra hidroformiluojamas, tada hidrogenuojamas, o galiausiai oksiduojamas, kad būtų gautas oktilodekanolis. Šis procesas yra sudėtingas ir reikalauja aukštos kokybės cheminių medžiagų, kad būtų užtikrinta gaminamo produkto saugumas ir efektyvumas.

Paskirtis ir nauda

Octyldodecanol yra alifatinis alkoholis, kuris dažnai naudojamas kosmetikos produktuose kaip emolientas, tirštiklis ir tirpiklis. Jis efektyviai suminkština ir išlygina odą, todėl yra vertinamas dėl savo gebėjimo pagerinti odos būklę bei suteikti produktams malonů tekstūros pojūtį. Be to, octyldodecanol padeda stabilizuoti kosmetikos formulės struktūrą ir užtikrina veikliųjų medžiagų tolygų pasiskirstymą. Dėl savo lipofilinių savybių jis taip pat gali padidinti kitų komponentų, tokių kaip vitaminai ir UV filtrai, tirpumą, taip didindamas jų efektyvumą. Octyldodecanol yra žinomas dėl savo nedirginančių savybių ir yra laikomas saugiu naudoti net ir jautriai odai.

Saugumo informacija

Octyldodecanolis yra dažnai naudojamas kosmetikos produktuose kaip emolientas, kuris padeda odai išlaikyti drėgmę ir suteikia produktui malonų pojūtį ant odos. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad octyldodecanolis neturi dirginančio poveikio odai ir nesukelia alerginių reakcijų, todėl jis tinka net jautrios odos produktams. Be to, šis ingredientas yra nekomedogeniškas, tai reiškia, kad jis neužkemša porų ir nesukelia spuogų. Dėl šių priežasčių octyldodecanolis yra vertinamas dėl savo saugumo ir efektyvumo kosmetikos pramonėje, o jo naudojimą patvirtina ir reguliuojančios institucijos, pavyzdžiui, Europos Kosmetikos, toaletinių reikmenų ir parfumerijos asociacija (Cosmetic Ingredient Review – CIR).

Moksliniai tyrimai

Octyldodecanolis yra alifatinis alkoholis, kuris kosmetikos pramonėje dažniausiai naudojamas kaip emolientas ir tirpiklis, siekiant pagerinti odos būklę ir kosmetinių produktų tekstūrą. Moksliniuose tyrimuose nustatyta, kad octyldodecanolis pasižymi geromis minkštinančiomis ir kondicionuojančiomis savybėmis, tačiau yra būtina atsižvelgti į jo koncentracijas produktuose, kad būtų išvengta galimų odos jautrumo reakcijų. Atliekant toksikologinius tyrimus nustatyta, kad šis ingredientas žmogaus odai yra mažai toksiškas ir retai sukelia alergines reakcijas, todėl jis laikomas saugiu naudoti kosmetikoje. Svarbu paminėti, kad octyldodecanolio saugumas ir efektyvumas kosmetikos produktuose gali priklausyti nuo jo grynumo ir naudojimo sąlygų, todėl moksliniai tyrimai šioje srityje yra svarbūs norint užtikrinti vartotojų saugumą ir produktų kokybę.

Tvarumas

Octyldodecanolis, naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo minkštinančių ir kondicionuojančių savybių, yra išgaunamas cheminiu būdu, sintetinės kilmės alkoholis. Nors šio ingrediento gamybos procesas nėra tiesiogiai susijęs su dideliais ekologiniais pažeidimais, kaip gali būti žaliavų išgavimas iš natūralių šaltinių, svarbu atsižvelgti į naudojamų cheminių medžiagų poveikį aplinkai per visą gamybos ciklą. Cheminė sintezė, reikalinga octyldodecanolio gamybai, gali reikalauti naudoti reagentus ir tirpiklius, kurie turi būti tinkamai tvarkomi, kad būtų išvengta teršalų patekimo į aplinką. Priklausomai nuo gamyklos, kurioje vyksta gamyba, efektyvumo ir aplinkosauginių standartų, šio ingrediento gamybos tvarumas gali svyruoti. Taip pat svarbu, kad būtų taikomos atsakingos cheminių atliekų tvarkymo ir perdirbimo procedūros, siekiant sumažinti galimą neigiamą poveikį ekosistemoms.

Reguliavimas

Octyldodecanolis yra dažnai naudojamas kosmetikos ingredientas, kuris Europos Sąjungoje yra reguliuojamas pagal griežtus Kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, užtikrinantį, kad naudojami ingredientai būtų saugūs vartotojų sveikatai. Šio reglamento pagrindu, octyldodecanolis, kaip ir kiti kosmetikos ingredientai, turi būti įvertintas prieš patenkindamas į rinką, o jo kiekiai produktuose turi atitikti nustatytus saugumo kriterijus. Nors konkrečių ribojimų kiekiui, kuris gali būti naudojamas kosmetikos produktuose, ES teisės aktuose nėra nurodyta, bet kiekvienas produktas su šiuo ingredientu privalo būti įvertintas dėl saugumo ir žymimas atitinkama etikete. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijoje, octyldodecanolis taip pat yra reguliuojamas pagal atitinkamas nacionalines teisės aktų sistemas, kurios gali skirtis nuo Europos Sąjungos nustatytų standartų, tačiau tarptautinėje praktikoje dažnai laikomasi panašių saugumo reikalavimų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa