Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Propanediol | Propanediol | Propanediolis

Kategorija

Drėkikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas propanediolis gaminamas iš propileno, kuris yra pagrindinis šio komponento šaltinis. Propanediolio gamybai naudojami cheminiai procesai, kurių metu propilenas oksiduojamas į hidroksipropionaldehidą, kuris vėliau redukuojamas į propanediolį. Šis sudėtingas procesas vyksta su katalizatoriumi, kuris pagreitina reakciją ir užtikrina aukštą grynumą. Galutinis produktas yra aukštos kokybės ir plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje.

Paskirtis ir nauda

Propanediol yra kosmetikos pramonėje naudojamas kaip drėkiklis, kuris efektyviai prisitraukia drėgmę iš aplinkos, padeda išlaikyti odos hidrataciją, minkštumą ir elastingumą. Be to, šis ingredientas turi gerų tirpiklio savybių, leidžiančių geriau ištirpinti kitus kosmetikos produktų komponentus, tokiu būdu pagerinant jų tekstūrą ir palengvinant naudojimą. Propanediolis taip pat gali turėti antimikrobinį poveikį, apsaugant produktus nuo mikroorganizmų sukeltos sugedimo ir pailgindamas jų tinkamumo naudoti laiką. Dėl šių savybių jis yra vertinamas kaip multifunkcinis ingredientas, gerinantis kosmetikos produktų efektyvumą.

Saugumo informacija

Propanediolis, kosmetikos priemonėse naudojamas kaip drėkiklis ir tirpiklis, yra laikomas saugiu odai. Jis gali būti gaunamas iš atsinaujinančių šaltinių, pavyzdžiui, kukurūzų ar cukranendrių, ir yra geras propilenglikolio alternatyvas. Dermatologiniai tyrimai rodo, kad propanediolis neturi stipraus dirginančio poveikio odai ir netinka sukelti alergijų. Jo mažas toksiškumo lygis leidžia jį įtraukti į įvairias kosmetikos formulės, įskaitant tuos, kurie skirti jautriai odai. Tačiau saugumas gali priklausyti nuo koncentracijos ir konteksto, todėl kiekvieno produkto saugumas turėtų būti vertinamas atskirai.

Moksliniai tyrimai

Propanediolis, kosmetikos pramonėje naudojamas kaip drėkinamasis agentas ir tirpiklis, yra gautos dėmesio moksliniuose tyrimuose dėl jo biologinio suderinamumo ir mažo dirginimo potencialo. Moksliniai straipsniai, tokių kaip ‘International Journal of Cosmetic Science’, pabrėžia propanediolio gebėjimą padidinti veikliųjų medžiagų prasiskverbimą į odą, taip pat jo antimikrobines ir priešuždegimines savybes. Tyrimai atskleidžia, kad propanediolis turi mažesnį dirginimo potencialą lyginant su kitais tirpikliais, pavyzdžiui, propilenglikoliu, dėl to jis yra palankus jautriai odai. Dėl šių savybių propanediolis yra vertinamas kaip daugialypis ingredientas, turintis platų pritaikymą įvairiuose kosmetikos produktuose.

Tvarumas

Propanediolis, kosmetikos pramonėje naudojamas kaip drėkinamasis agentas ar tirpiklis, gali būti išgaunamas iš tvariai ūkininkaujamų augalų, tokių kaip kukurūzai ar cukranendrės. Jo tvarumas priklauso nuo medžiagos išgavimo ir perdirbimo procesų. Ekologiškai sąmoningos įmonės renkasi propanediolį, kuris yra gaminamas naudojant fermentacijos procesą, mažinančią iškastinio kuro priklausomybę ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Tačiau svarbu užtikrinti, kad būtų naudojamos atsinaujinančios žaliavos ir tausojami gamtos ištekliai. Intensyvios žemdirbystės būdu auginamos žaliavos gali neigiamai paveikti aplinką. Todėl propanediolio tvarumas vertinamas atsižvelgiant į visą jo gyvavimo ciklą.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje propanediolio naudojimas kosmetikos produktuose yra reguliuojamas griežtais kosmetikos produktų saugumo reikalavimais, nustatytais Kosmetikos reglamente (EC) No 1223/2009. Visi kosmetikos produktų ingredientai turi atitikti saugumo reikalavimus prieš patekdami į rinką. Nors konkrečios naudojimo ribos nėra nustatytos, propanediolis turi būti naudojamas saugiomis koncentracijomis. Taip pat jis turi atitikti tarptautinės kosmetikos ingredientų nomenklatūros (INCI) standartus. JAV propanediolio naudojimas taip pat yra reguliuojamas ir turi atitikti Maisto ir vaistų administracijos (FDA) nustatytus saugumo standartus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa