Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Selenium | Selenium | Selenas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų seleno šaltinis yra mineralas, vadinamas selenitu. Selenitas yra natūralus mineralas, randamas įvairiose žemės kilmės vietose. Norint išgauti seleną kosmetikos pramonei, naudojamas cheminis procesas, vadinamas ekstrakcija. Šis procesas apima seleno išskyrimą iš selenito mineralo, naudojant įvairius rūgštinius ir bazinius tirpalus. Po išskyrimo selenas praeina per daugybę valymo ir rafinavimo etapų, siekiant gauti grynąją medžiagą, tinkamą naudoti kosmetikos gamyboje.

Paskirtis ir nauda

Selenas, kaip svarbus mikroelementas žmogaus organizmui, naudojamas kosmetikos ingredientų sudėtyje dėl savo antioksidacinių savybių. Šios savybės padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų poveikio, lėtindamos senėjimo procesus. Selenas taip pat gali sumažinti uždegimą, pagerinti odos elastingumą ir veikti kaip apsauga nuo UV spindulių sukeltos žalos. Be to, selenas prisideda prie keratino gamybos, būtino sveikai plaukų ir nagų struktūrai išlaikyti. Naudojant kosmetikos produktus su seleno junginiais, pastebima pagerėjusi odos būklė, mažiau raukšlių ir stipresni, gyvybingesni plaukai.

Saugumo informacija

Selenas kosmetikoje dažniausiai naudojamas dėl savo antioksidacinių savybių, tačiau jo saugumo klausimas yra svarbus. Saugių koncentracijų ribos yra griežtai reglamentuojamos, kadangi per didelis seleno kiekis gali sukelti odos dirginimą ar net toksinius poveikius. Europos Sąjungos kosmetikos direktyva nustato, kad selektinės druskos gali būti naudojamos tik nurodytose koncentracijose. Be to, selenas gali būti alergenas kai kuriems žmonėms, todėl reikėtų atlikti alergijos testą prieš naudojant produktus, turinčius šį ingredientą. Tyrimai rodo, kad selenas, esant saugiai koncentracijai, gali padėti stiprinti odos apsauginį barjerą ir mažinti uždegiminius procesus.

Moksliniai tyrimai

Selenas, kaip kosmetikos ingredientas, yra vertinamas dėl antioksidacinių savybių, kurios apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų sukeltos žalos ir senėjimo procesų. Tyrimai rodo, kad selenas gali mažinti uždegimą, pagerinti odos elastingumą ir struktūrą. Pavyzdžiui, 2010 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad seleno turintys produktai gali sumažinti odos pažeidimus, sukeltus UV spindulių. Selenas taip pat gali veikti sinergiškai su kitais antioksidantais, sustiprindamas apsauginį poveikį odai. Svarbu kontroliuoti seleno kiekį produktuose, kad būtų išvengta nepageidaujamų reakcijų.

Tvarumas

Selenas, kaip kosmetikos ingredientas, yra vertinamas dėl antioksidacinių savybių, tačiau jo išgavimas ir apdorojimas kelia tvarumo iššūkių. Ekstrahavimo procesas dažnai susijęs su kitų mineralų gavyba, kuris gali turėti neigiamą poveikį aplinkai. Be to, perdirbant seleną gali išsiskirti toksiški garai, kurie kenkia žmogui ir aplinkai. Seleno junginių naudojimas kosmetikoje reikalauja saugumo priemonių, siekiant minimalizuoti jo poveikį aplinkai. Svarbu atsižvelgti į seleno ribotus išteklius ir atidžiai vertinti jo naudojimą.

Reguliavimas

Selenas, naudojamas kosmetikos produktuose, reguliuojamas atsižvelgiant į Bendrijos teisės aktus. Kosmetikos produktai turi būti įvertinti dėl saugumo vartotojui, įskaitant seleno junginių naudojimą. Selenas gali būti naudojamas kaip antioksidantas ir kondicionierius, tačiau jo kiekiai turi atitikti nustatytus saugos lygius. Reguliavimas siekia užtikrinti, kad seleno kiekis produktuose būtų saugus vartotojams. Tai svarbu tiek ES, tiek JAV rinkose, kuriose seleno naudojimas kosmetikoje taip pat yra reguliuojamas. Moksliniai įrodymai ir saugumo standartai turi būti laikomasi, kad būtų užtikrintas vartotojų sveikatos saugumas.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa