Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Sodium Chloride | Sodium Chloride | Natrio chloridas

Kategorija

Drėkikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų natrio chlorido šaltinis yra paprastas jūros druska, gaminama iš vandens ir natrio chlorido. Proceso pradžioje, jūros vanduo yra surinktas ir išgarinamas, paliekant tik druską. Tada ši druska yra rafinuojama, kad būtų pašalintos bet kokie nešvarumai ir kitos priemaišos. Galutinis produktas yra natrio chloridas, kuris yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo savybių, kurios padeda išlaikyti odos drėgmę ir sveikatą.

Paskirtis ir nauda

Natrio chloridas, dar žinomas kaip valgomasis druska, kosmetikos pramonėje naudojamas dėl savo poveikio odos ir plaukų būklei; jis veikia kaip storiklis šampūnuose ir kitiems plovimo produktams, taip pat gali padėti išlaikyti emulsijų stabilumą. Dėl higroskopinių savybių natrio chloridas gali prisidėti prie odos drėgmės išlaikymo, tačiau jo koncentracija produktuose turi būti tinkamai subalansuota, kad išvengti per didelio odos išsausėjimo. Natrio chlorido kristalai taip pat naudojami kaip šveitikliai kūno šveitikliuose, šalinant negyvas odos ląsteles ir skatinant odos atsinaujinimą.

Saugumo informacija

Natrio chloridas, dar žinomas kaip valgomoji druska, yra plačiai naudojamas kosmetikos produktuose kaip stabilizatorius, tirštiklis arba eksfoliantas. Jo saugumas odai yra gerai ištirtas, ir paprastai jis laikomas saugiu ingredientu, net ir jautriai odai. Natrio chloridas neviršija dermatologinių saugumo ribų ir paprastai nesukelia alerginių reakcijų ar dirginimo, todėl yra tinkamas naudoti įvairiose kosmetikos formulėse. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad aukštesnėse koncentracijose natrio chloridas gali veikti kaip švelnus odos šveitiklis, dėl ko gali atsirasti odos sausumas ar subtilus sudirginimas, ypač jei odos barjeras yra pažeistas arba odos tipas yra ypač sausas.

Moksliniai tyrimai

Natrio chloridas, plačiai žinomas kaip stalo druska, kosmetikos pramonėje naudojamas dėl savo gebėjimo reguliuoti produktų tekstūrą ir išlaikyti stabilumą, taip pat dėl osmoreguliacinių savybių, kurios leidžia kontroliuoti odos drėgnumo lygį. Tyrimai rodo, kad natrio chloridas gali veikti kaip natūralus konservantas ir padidinti mikroemulsijų stabilumą, tačiau jo koncentracija produktuose turi būti atidžiai derinama, kad nepakenktų odos barjerinei funkcijai. Per didelis natrio chlorido kiekis kosmetikoje gali sukelti odos išsausėjimą ir dirginimą, ypač jautriai odai. Be to, kai kurie dermatologiniai tyrimai atkreipia dėmesį į natrio chlorido poveikį aknės atsiradimui, nes gali veikti proinflamatoriškai ir skatinti sebumo gamybą.

Tvarumas

Natrio chloridas, plačiai žinomas kaip valgomoji druska, yra vienas iš paprasčiausių ir ekologiškai neutraliausių kosmetikos ingredientų. Jo išgavimas iš jūrų vandens arba kasybos druskos kasyklose yra santykinai mažai įtakojantis aplinką procesas, palyginti su kitų, daugiau apdirbimų reikalaujančių, kosmetikos ingredientų gamyba. Didžiausias dėmesys tvarumo aspektu yra skiriamas racionaliam vandens naudojimui ir teršalų, atsirandančių per druskos išgavimo procesą, valdymui. Druskos telkinių eksploatavimas, nepaisant to, kad yra laikomas santykinai nežalingu aplinkai, vis dėlto gali turėti poveikį vietinėms ekosistemoms, pavyzdžiui, perteklinis vandens ištraukimas gali sukelti gruntinių vandenų lygio pokyčius.

Reguliavimas

Natrio chloridas, dažniausiai žinomas kaip stalo druska, kosmetikos gaminiuose dažniausiai naudojamas kaip tekstūros formuotojas, tirštiklis ar osmoreguliatorius. Europos Sąjungos kosmetikos reglamentas (EC) Nr. 1223/2009 nustato, kad visi kosmetikos produktų ingredientai, įskaitant natrio chloridą, turi būti vertinami dėl saugumo prieš juos įtraukiant į rinką, ir jų naudojimas turi atitikti gerosios gamybos praktiką (GMP). Nors natrio chlorido kaip ingrediento naudojimui kosmetikos produktuose nėra nustatytos konkretaus kiekio ribos, jo kiekis turi būti ribojamas pagal produkto saugumo įvertinimą, kad būtų užtikrintas vartotojų saugumas. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Azijos šalyse, taikomi panašūs reikalavimai, kurie remiasi saugumo vertinimu ir atitiktimi nacionaliniams teisės aktams. Tačiau dėl natrio chlorido paplitimo ir plačiai priimto naudojimo, jis paprastai laikomas saugiu daugumai kosmetikos produktų formuliuotėse, jei tik yra laikomasi nustatytų kosmetikos gamybos standartų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa