Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Tetradecene | Tetradecene | Tetradecenas

Kategorija

Minkštikliai

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas Tetradecenas dažnai gaunamas iš mineralinių aliejų, kurie yra sudaryti iš angliavandenilių grandinių. Procesas prasideda išgryninant šiuos aliejus, o tada atliekant destiliaciją, kad būtų išskirtas norimas komponentas. Toliau, Tetradecenas gali būti gaminamas chemiškai, naudojant katalizatorių, kuris skatina reakciją tarp etileno ir buteno. Šis procesas vadinamas oligomerizacija, kurio metu susidaro ilgesnės angliavandenilių grandinės, iš kurių galiausiai gaunamas Tetradecenas. Šis ingredientas yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo savybių, tokių kaip drėkinimas ir emulsijos stabilizavimas.

Paskirtis ir nauda

Tetradecenas, naudojamas kosmetikos pramonėje, yra išskirtinis dėl savo gebėjimo pagerinti produktų tekstūrą ir suteikti odai glotnumo. Šis ingredientas veikia kaip emolientas, minkštinantis ir lyginantis odos paviršių, todėl yra vertinamas formulėse, skirtose sausai odai. Be to, tetradecenas pasižymi gebėjimu efektyviai ištirpinti kitus kosmetikos ingredientus, todėl palengvina aktyviųjų medžiagų pasklidimą ir absorbciją odoje, užtikrindamas tolygesnį ir efektyvesnį jų poveikį. Taip pat svarbu pažymėti, jog tetradecenas neapsunkina odos ir nesukelia komedogeninio poveikio, leisdamas odos poroms kvėpuoti, kas yra svarbu siekiant išvengti uždegiminių odos būklių.

Saugumo informacija

Tetradecenas, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip emolientas ar kondicionuojantis agentas, pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios lemia jo saugumą odai. Remiantis moksliniais tyrimais, tetradecenas yra žemo toksiškumo ir paprastai laikomas saugiu naudoti kosmetikos produktuose esant įprastoms koncentracijoms. Jis nesukelia odos dražnimo ar alerginių reakcijų, o tai reiškia, kad jis gali būti naudojamas net ir jautrios odos priežiūros produktuose. Be to, šis ingredientas yra stabilus ir nekeičia savo savybių sąlytyje su oru ar šviesa, todėl yra patikimas ilgalaikio naudojimo kosmetikoje komponentas. Tačiau, kaip ir bet kurio kosmetikos ingrediento atveju, svarbu atsižvelgti į individualų odos jautrumą ir galimas alergines reakcijas, nes individualus netoleravimas visada įmanomas.

Moksliniai tyrimai

Tetradecenas, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip odos kondicionuojantis agentas ir emolientas, yra ilgos grandinės alkene, kuris gali veikti kaip tirštiklis arba gelio formuotojas įvairiuose produktuose. Moksliniuose tyrimuose dėmesys skiriamas tetradeceno gebėjimui formuoti oksidacijai atsparias plėveles ant odos paviršiaus, todėl jis yra vertinamas už drėkinamąsias savybes ir gebėjimą palengvinti veikliųjų medžiagų pristatymą į odą. Pavyzdžiui, viename tyrimo atvejyje buvo nustatyta, kad tetradecenas, dėl savo molekulinės struktūros, gali būti efektyviai naudojamas produktuose, skirtuose sausai odai, nes jis padeda palaikyti odos barjerinę funkciją ir sumažina transepiderminį vandens praradimą. Be to, tetradeceno saugumas kosmetikoje yra įvertintas ir patvirtintas atitinkamų reguliavimo institucijų, tačiau nuolat vykdoma tolesnė medžiagos poveikio ir stabilumo analizė, siekiant optimizuoti jo naudojimą ir efektyvumą kosmetikos produktuose.

Tvarumas

Tetradeceno, kaip kosmetikos ingrediento, tvarumas yra svarbus vertinant aplinkosaugos aspektus, ypač žaliavų išgavimo ir apdorojimo etapuose. Šio alkeno gamyba, priklausomai nuo metodų, gali turėti įvairių poveikių aplinkai – nuo naudojamų reagentų ir išteklių, iki atliekų ir šalutinių produktų tvarkymo. Nors konkretūs tetradeceno išgavimo ir perdirbimo procesų aplinkosauginiai duomenys nėra plačiai prieinami, bendrai pramoninės cheminių medžiagų sintezės procesai gali sukelti teršalų patekimą į orą, vandenį ar dirvožemį, o tai kelia grėsmę ekosistemoms ir žmogaus sveikatai. Tvaraus vystymosi kontekste svarbu, kad tetradeceno gamyboje būtų taikomos ekologiškai atsakingos praktikos, tokios kaip išteklių efektyvumas, atliekų mažinimas ir švarios technologijos, mažinančios neigiamą poveikį aplinkai ir skatinančios žaliavų atkūrimą bei perdirbimą.

Reguliavimas

Europos Sąjungos reglamentas dėl kosmetikos produktų (EC No 1223/2009) nustato, kad visi kosmetikos produktų ingredientai, įskaitant tetradeceną, turi būti vertinami dėl saugumo prieš patekdami į rinką, o jų naudojimas turi atitikti Geros gamybos praktiką (GMP). Nors konkretaus tetradeceno kiekio ribojimų ES reglamentuose nėra nustatyta, bet koks ingredientas, kuris yra laikomas potencialiai rizikingu, gali būti įtrauktas į draudžiamųjų ar ribojamųjų medžiagų sąrašus, jei moksliniai įrodymai nurodo būtinybę tai padaryti. Be to, tetradeceno kaip kosmetikos ingrediento saugumas ir naudojimas taip pat gali būti reguliuojamas kitų rinkų, pavyzdžiui, Jungtinių Valstijų ar Azijos šalių, atitinkamų reguliavimo institucijų, kurios gali nustatyti savo saugumo vertinimo procedūras ir naudojimo apribojimus. Vis dėlto, preciziškai tetradeceno kiekiui ar koncentracijai kosmetikos produktuose iki šiol tarptautiniai reglamentai nesudaro aiškių apribojimų, tad gamintojai privalo laikytis bendro principo, kad kosmetikos produktai neturėtų kelti pavojaus žmogaus sveikatai.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa