Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Behentrimonium Chloride | Behentrimonium Chloride | Behentrimonium Chloride

Kategorija

Drėkikliai

Šaltinis

Behentrimonium chloridas yra ketvirtinis amonio junginys, dažnai naudojamas plaukų priežiūros produktuose dėl jo kondicionuojančių savybių. Pagrindinis behentrimonium chlorido šaltinis yra gautas iš natūralių aliejų, ypač iš rapsų aliejaus. Išgavimo procesas apima rapsų aliejaus hidrolizę, kad būtų gauta beheno rūgštis, kuri vėliau reaguoja su trimetilaminu, susidarydama behentrimonium chloridą. Šioje cheminėje reakcijoje vyksta kvaternizacijos procesas, kuriame beheno rūgšties molekulė sujungiama su trimetilamino molekule, kad būtų sukurtas galutinis produktas. Behentrimonium chlorido grynumas yra gyvybiškai svarbus kosmetikos formulėse, siekiant užtikrinti jo veiksmingumą plaukų kondicionavime. Behentrimonium chlorido gamybos procesas reikalauja tikslumo ir ekspertų žinių, kad būtų pagamintas aukštos kokybės ingredientas.

Paskirtis ir nauda

Behentrimonium Chloride yra kvaterninis amonio junginys, dažniausiai naudojamas plaukų priežiūros produktuose, pavyzdžiui, kondicionieriuose ir kaukėse, dėl jo teigiamo krūvio, kuris prisijungia prie neigiamai įelektrintų plaukų paviršiaus, taip efektyviai atpalaiduojant mazgus, palengvinant šukavimą ir mažinant trintį tarp plaukų sruogų. Šis ingredientas taip pat padeda užpildyti plaukų kutikulos pažeidimus, suteikdamas plaukams glotnumo ir šilko švelnumo pojūtį, bei gali padėti apsaugoti plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio. Dėl antibakterinių savybių Behentrimonium Chloride taip pat naudojamas kaip konservantas, ilginantis kosmetikos produktų tinkamumo naudoti laiką.

Saugumo informacija

Behentrimonium chloridas yra kvartarinis amonio junginys, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip kondicionuojanti medžiaga ir antistatikas. Jo saugumas odai yra išsamiai ištirtas, ir pagal Europos Sąjungos cheminių medžiagų įvertinimo komiteto (SCCS) gaires, behentrimonium chloridas laikomas saugiu naudoti kosmetikoje tam tikrose koncentracijose. Šis junginys yra leidžiamas naudoti plaukų priežiūros produktuose iki 5% koncentracijos, o kai kuriose atskirose kosmetikos kategorijose – iki 3%. Nepaisant to, esant didesnėms nei rekomenduojamos koncentracijoms, gali atsirasti odos dirginimo atvejų, todėl svarbu laikytis nustatytų ribų. Be to, behentrimonium chloridas yra vertinamas kaip mažai alergizuojanti medžiaga, o tai reiškia, kad alerginės reakcijos yra retos. Vis dėlto, vartotojams, turintiems jautrią odą ar alergiją tam tikroms cheminėms medžiagoms, visada rekomenduojama atidžiai tikrinti produktų sudėtį ir, esant poreikiui, atlikti alergijos testą prieš naudojant produktą plačiau.

Moksliniai tyrimai

Behentrimonium chloridas (BAC), ilgai grandinės kvaternerinis amonio junginys, plačiai naudojamas kosmetikoje, ypač plaukų priežiūros produktuose, kaip antistatinis ir kondicionuojantis agentas. Mokslinių tyrimų duomenimis, BAC efektyvumą lemia jo gebėjimas adsorbuotis ant plaukų paviršiaus, skatinti plaukų švelnumą ir lengvesnį šukavimą. Tačiau dėl didelio kationiškumo, jo naudojimas gali būti ribojamas, kad būtų išvengta galimos dirginimo ar alerginių reakcijų rizikos. Tyrimai taip pat nagrinėja BAC biologinį skaidymą ir poveikį aplinkai, nes vandens ekosistemose patenkančios kvaternerinių amonio junginių liekanos gali turėti neigiamą poveikį vandens organizmams. Taigi, nors BAC yra vertinamas dėl jo teikiamų naudų plaukų priežiūros produktuose, tolesni tyrimai koncentruojasi ne tik į jo veiksmingumą ir saugumą vartotojams, bet ir į jo poveikį aplinkai, siekiant užtikrinti tvarų ir atsakingą ingrediento panaudojimą.

Tvarumas

Behentrimonium chloridas, kationinis paviršiaus aktyvusis junginys, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip plaukų kondicionierius ir minkštiklis, yra gaminamas iš rapsų aliejaus arba kitų riebalų, kurie gali būti išgauti iš atsinaujinančių šaltinių. Tačiau jo gamybos procesas ir žaliavų išgavimas gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, jeigu nėra tinkamai valdomi. Pavyzdžiui, rapsų auginimas gali reikalauti intensyvios žemės ūkio praktikos, kuri gali prisidėti prie dirvožemio erozijos, biologinės įvairovės mažėjimo ir pesticidų bei trąšų patekimo į aplinką, o tai gali turėti ilgalaikį poveikį ekosistemoms. Be to, cheminis behentrimonium chlorido sintezės procesas gali reikšti pavojingų cheminių medžiagų naudojimą ir atliekų susidarymą, kurie turi būti tinkamai tvarkomi, kad būtų išvengta jų išleidimo į aplinką. Dėl šių priežasčių behentrimonium chlorido tvarumas priklauso nuo atsakingo žaliavų ūkio ir gamybos procesų valdymo, siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Behentrimonium Chloride, naudojamas kaip kondicionuojanti medžiaga kosmetikoje, yra reglamentuojamas Europos Sąjungos teisės aktuose, kurie nustato jo naudojimo ribas ir reikalavimus saugumui. Pagal Europos Sąjungos Kosmetikos reglamentą (EC) No 1223/2009, šis kvaternarinis amonio junginys priskiriamas prie paviršinio aktyvumo medžiagų ir gali būti naudojamas įvairiose kosmetikos formulėse su tam tikrais apribojimais. Konkrečiai, Behentrimonium Chloride koncentracija plaukų kondicionieriuose paprastai neturėtų viršyti 5%, tačiau priklausomai nuo produkto tipo ir naudojimo būdo, gali būti leidžiami ir kiti kiekiai. Įvertinant saugumą, Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA) teikia duomenis apie potencialią šios medžiagos toksiškumą, alergizuojančias savybes ar kitus su saugumu susijusius aspektus. Tuo tarpu kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Behentrimonium Chloride reguliavimas priklauso nuo Atstovų Rūmų ir Kosmetikos Ingredientų Apžvalgos (CIR) ekspertų išvadų, kurie taip pat pateikia rekomendacijas dėl saugios naudojimo praktikos.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa