Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract | Orange Fruit Extract | Citrus Aurantium Dulcis vaisių ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Citrus Aurantium Dulcis vaisių ekstraktas, paprastai vadinamas apelsinų ekstraktu, yra išgautas iš saldžiųjų apelsinų žievelių. Žievelės sutrinamos į miltelius ir perdirbamos tirpiklio ekstrahavimo metodu, naudojant etanolį ar vandenį, siekiant išskirti flavonoidus, antioksidantus ir eterinius aliejus. Procesą toliau tęsia filtracija ir garinimas, kad būtų pašalintos priemaišos ir gautas ekstraktas koncentruotas. Rezultate susidaro skaidrus, klampus skystis, kuris yra praturtintas vitaminu C bei kitais odai naudingais komponentais, pasižyminčiais odą šviesinančiomis ir antioksidacinėmis savybėmis.

Paskirtis ir nauda

Apelsinų ekstraktas yra vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų ir prisideda prie senėjimo požymių prevencijos. Jis skatina kolageno gamybą, didina odos elastingumą bei tvirtumą ir pasižymi odą tonizuojančiomis savybėmis. Alfa-hidroksirūgštys (AHA) švelniai eksfoliuoja odą, pašalina negyvas ląsteles ir skatina naujų ląstelių atsinaujinimą. Ekstraktas gali pasiūlyti antimikrobinių privalumų ir drėkinti odą, suteikdamas jai švytėjimo ir gaivumo pojūtį.

Saugumo informacija

Nepaisant apelsinų ekstrakto naudingumo odai, svarbu atsižvelgti į saugumo aspektą, ypač atsižvelgiant į alergines reakcijas, kurias gali sukelti jautrioje odoje. Nors šis komponentas laikomas saugiu, reikia atkreipti dėmesį į galimą dirginimą ar fotosensibilizaciją, ypač esant didelėms ekstrakto koncentracijoms. Ekstraktas gali sustiprinti jautrumą UV spinduliams, todėl reikėtų vengti ilgalaikio saulės poveikio naudojant su juo praturtintus produktus.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad apelsinų ekstraktas neutralizuoja laisvuosius radikalus ir mažina oksidacinį stresą, kuris yra vienas iš odos senėjimo veiksnių. Be antimikrobinių savybių, kurios gali apsaugoti nuo bakterijų sukeltų infekcijų, flavonoidai, esantys ekstrakte, gali slopinti melanino gamybą ir veikti kaip odos šviesinimo agentas. Tačiau reikia atlikti papildomus tyrimus, norint išsamiau suprasti šių ir kitų potencialių naudų mechanizmus ir jų ilgalaikį poveikį.

Tvarumas

Apelsinų ekstraktas, gaminamas iš pasaulio šalyse auginamų saldžiųjų apelsinų, turi būti įvertintas atsižvelgiant į tvarumą. Tvarus apelsinų auginimas, atsakingas vandens naudojimas, dirvožemio erozijos prevencija ir biologinės įvairovės išsaugojimas gali sumažinti ekologinį pėdsaką. Naudojant apelsinų šalutinius produktus, kaip antai žievelės, ekstrakcijos procese, padidėja resursų efektyvumas ir sumažėja atliekų kiekis. Vis dėlto, chemikalų ir pesticidų naudojimas auginant apelsinus, taip pat agresyvių tirpiklių naudojimas ekstrakcijos metu, gali neigiamai paveikti aplinką. Todėl būtina kritiškai įvertinti žaliavų auginimo ir apdorojimo procesus, siekiant užtikrinti ekstrakto tvarumą.

Reguliavimas

Apelsinų ekstrakto naudojimas kosmetikoje Europos Sąjungoje yra reglamentuotas Reglamentu (EB) Nr. 1223/2009, kuris užtikrina ingredientų saugumą prieš juos patiekiant rinkai. Ekstrakto koncentracijos ribos yra nustatomos atsižvelgiant į produkto tipą ir naudojimo būdą. INCI sąraše privaloma nurodyti šį ingredientą, kad vartotojai būtų informuoti apie jo buvimą produkte. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijos šalyse, reglamentavimas gali skirtis, tačiau tarptautinių standartų laikymasis yra būtinas produktų eksportui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa