Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Dipropylene Glycol | Dipropylene Glycol | Dipropilenglikolis

Kategorija

Drėkikliai

Šaltinis

Dipropilenglikolis, dažnas kosmetikos ingredientas, gaunamas iš propileno oksido per hidrolizės procesą. Propileno oksidas daugiausia sintezuojamas iš propileno, kuris yra naftos perdirbimo šalutinis produktas, naudojant chlorohidrino procesą. Hidrolizės metu propileno oksidas reaguoja su vandeniu, susidaro propilenglikolis, kuris toliau reaguodamas su katalizatoriumi virsta dipropilenglikoliu. Šioje cheminėje reakcijoje būtina tiksliai kontroliuoti temperatūrą ir slėgį, kad būtų užtikrintas optimalus galutinio produkto derlius ir grynumas. Gautas dipropilenglikolis yra valomas distiliacijos ir filtravimo procesais, pašalinant visus nešvarumus, ir taip gaunamas aukštos kokybės ingredientas, tinkamas įvairioms kosmetikos produktų formulėms.

Paskirtis ir nauda

Dipropilenglikolis naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo gebėjimo veikti kaip tirpiklis ir drėkinamasis agentas. Šis ingredientas efektyviai tirpdo aktyvius komponentus, todėl jie gali būti tolygiai paskirstyti kosmetikos formulėse, užtikrinant jų vienodą veikimą ant odos paviršiaus. Be to, dipropilenglikolis pasižymi higroskopinėmis savybėmis, t.y. pritraukia drėgmę iš aplinkos, suteikdamas odai hidrataciją ir palengvindamas kitų drėkinamųjų ingredientų įsisavinimą. Dėl šių savybių dipropilenglikolis yra vertinamas stabilizavimo ir tekstūros gerinimo požiūriu, nes jis padeda išlaikyti kosmetikos produkto vientisumą ir malonumą naudojant.

Saugumo informacija

Dipropilenglikolis (DPG) yra cheminis junginys, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip drėkiklis, tirpiklis ar kvapų nešiklis, o jo saugumas odai yra išsamiai ištirtas. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad DPG yra žemo toksiškumo medžiaga, kuri retai sukelia alergines reakcijas ar dirginimą net ir jautriai odai. Dermatologiniai testai rodo, kad dipropilenglikolis yra nekomedogeniškas, todėl jis neužkemša porų ir nesukelia spuogų. Be to, šis junginys yra higroskopinis, suteikdamas odai hidrataciją be riebalų jausmo. DPG naudojimas kosmetikoje yra reguliuojamas įvairiose pasaulio šalyse, o jo koncentracijos produktuose yra ribojamos atsižvelgiant į galimą poveikį vartotojo sveikatai. Todėl, remiantis esamais duomenimis, dipropilenglikolis laikomas saugiu kosmetikos ingredientu, suderinamu su odos sveikata ir nekėlančiu didelės rizikos dermatologiniu požiūriu.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai dipropilenglikolį (DPG) vertina kaip universalų tirpiklį ir drėkiklį, plačiai naudojamą kosmetikos pramonėje dėl gebėjimo gerinti odos priežiūros produktų tekstūrą ir palengvinti veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į odą. Moksliniai straipsniai rodo, kad DPG yra mažai toksiškas ir gerai toleruojamas net jautrios odos. Be to, dermokosmetologiniai tyrimai patvirtina, jog DPG neveikia kaip alergenas ir turi žemą dirginimo potencialą. Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad būtina atidžiai stebėti ingredientų koncentracijas produktuose, siekiant išvengti galimos odos sausumo ar jautrumo, galinčio atsirasti dėl per didelės tirpiklių koncentracijos.

Tvarumas

Dipropilenglikolis (DPG), dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje kaip tirpiklis ir drėkinamasis agentas, iš esmės yra sintetinė medžiaga, gaunama iš naftos produktų. Dėl jo sintetinės kilmės, DPG gamybos procesas yra susijęs su iškastinio kuro išgavimu ir perdirbimu, kas neigiamai veikia aplinką: sukelia šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, prisideda prie oro ir vandens taršos. Be to, naftos išgavimas gali turėti neigiamą poveikį ekosistemoms ir biologinei įvairovei. Palyginti su kai kuriais kitais chemikalais, DPG laikomas mažiau toksišku ir mažiau kenksmingu aplinkai, jei yra tinkamai valdomas. Vienas iš tvarumo aspektų yra, kad šis ingredientas yra biologiškai skaidomas, tačiau tai nereiškia, kad jis neturi ilgalaikio poveikio aplinkai, ypač atsižvelgiant į jo gamybos procesą ir naudojimo mastą kosmetikos pramonėje.

Reguliavimas

Dipropilenglikolis (DPG) yra dažnai naudojamas ingredientas kosmetikoje, veikiantis kaip tirpiklis, drėkiklis ir kvapiųjų medžiagų nešiklis. Europos Sąjungoje šio ingrediento naudojimą reglamentuoja Kosmetikos produktų reglamentas (EC) Nr. 1223/2009, reikalaujantis, kad visi kosmetikos produktai būtų saugūs vartotojų sveikatai, kai naudojami pagal paskirtį. Nors konkrečiai dipropilenglikoliui nėra nustatytos maksimalios leistinos koncentracijos, būtina, kad gamintojai atliktų saugumo vertinimą ir įsitikintų, kad produktai atitinka visus reglamentuojančius nustatymus. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, dipropilenglikolio kaip kosmetikos ingrediento reguliavimas yra mažiau griežtas ir daugiausia remiasi pramonės savireguliacija. Tačiau tiek ES, tiek kitose rinkose, būtina atsižvelgti į galimus alergenus ir ženklinti produktus, jei jie yra naudojami virš tam tikrų koncentracijų.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa