Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Sodium Benzoate | Sodium Benzoate | Natrio benzoatas

Kategorija

Konservantai

Šaltinis

Natrio benzoatas yra kosmetikos ingredientas, gaunamas iš benzeno rūgšties ir natrio hidroksido. Benzeno rūgštis tirpsta vandenyje, o natrio hidroksidas yra stiprus bazinis junginys. Šie komponentai reaguoja, sudarant natrio benzoatą. Benzeno rūgštis neutralizuojama natrio hidroksidu, o gautas produktas yra kristalinė medžiaga, tirpi vandenyje. Natrio benzoatas naudojamas kosmetikoje kaip konservantas dėl savo gebėjimo slopinti mikrobų augimą ir išsaugoti produktų kokybę.

Paskirtis ir nauda

Natrio benzoatas yra plačiai naudojamas kaip konservantas kosmetikos pramonėje dėl gebėjimo slopinti bakterijų, pelėsių ir mielių augimą bei ilginti produktų tinkamumo laiką. Jis yra stabilus pH spektro atžvilgiu, todėl tinka įvairių rūgštingumo lygių kosmetikos gaminiams. Be to, natrio benzoatas pasižymi mažu toksiškumu, todėl saugus naudoti ribotose koncentracijose, kaip nustatyta reguliavimo institucijų. Taip pat gali veikti kaip antioksidantas, mažindamas laisvųjų radikalų susidarymą ir prisidedant prie odos apsaugos.

Saugumo informacija

Natrio benzoatas, kaip konservantas kosmetikos produktuose, yra vertinamas dėl savo saugumo odai naudojant leistinas koncentracijas. Europos Sąjungos direktyvos nustato, kad maksimali leidžiama koncentracija yra 0,5%. Tyrimai rodo, kad šiose koncentracijose jis nekelia didelės alergizacijos ar dirginimo rizikos, taip pat neįrodytas kancerogeniškumas odai. Tačiau aukštesnėse koncentracijose gali reaguoti su askorbo rūgštimi, formuodamas benzino darinius, kurie gali būti žalingi. Todėl svarbu laikytis nustatytų naudojimo normų, užtikrinant vartotojų saugumą.

Moksliniai tyrimai

Natrio benzoatas yra tiriamas dėl saugumo ir poveikio žmogaus sveikatai. Tyrimai rodo, kad gali reaguoti su askorbo rūgštimi ir sudaryti benzino, potencialiai kancerogeninę medžiagą. Tačiau dažniausiai tyrimai atlikti su didelėmis koncentracijomis, kurios nėra būdingos kosmetikos produktams. EFSA ir FDA nustatė leistinas koncentracijas, laikomas saugiomis vartotojams. Taip pat vykdomi tyrimai dėl hormonų veiklos ir įtakos imuninei sistemai, tačiau moksliniai įrodymai riboti.

Tvarumas

Natrio benzoatas turi antimikrobines savybes, tačiau jo tvarumas kelia aplinkosauginių klausimų. Medžiagos gamyba gali turėti neigiamų pasekmių aplinkai, įskaitant teršalų emisiją. Perdirbimas yra mažiau energijos reikalaujantis procesas, tačiau svarbu atsižvelgti į bendrą medžiagos gamybos poveikį aplinkai ir ieškoti alternatyvų, mažiau teršiančių aplinką.

Reguliavimas

Natrio benzoatas yra konservantas kosmetikoje, reguliuojamas pagal ES kosmetikos reglamentą. Jo kiekis neturėtų viršyti 0,5% kosmetikos produktuose. JAV ir kitose šalyse reguliavimas gali skirtis. Gamintojai privalo laikytis nustatytų normų, užtikrinant vartotojų saugumą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa