Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Fructan | Fructan | Fruktanas

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Frutanas yra populiarus kosmetikos komponentas, gaunamas iš įvairių augalinių medžiagų, tokių kaip cikorijų šaknys, agavė ir kviečiai. Išgavimo procesas apima augalinės medžiagos smulkinimą, kad būtų išskirtos frutano molekulės, kurios vėliau atskiriamos per keletą filtravimo ir valymo etapų. Išgautas frutanas patiria cheminius procesus, pavyzdžiui, hidrolizę, kurios metu sudėtingi cukrai skaidomi į mažesnes, stabilias molekules, tinkamas kosmetikos formulėms.

Paskirtis ir nauda

Frutanas yra polisacharidas, kuris kosmetikos pramonėje vertinamas dėl savo drėkinamųjų savybių, nes jis efektyviai prisijungia prie vandens molekulių, taip padedant išlaikyti odos drėgmės balansą. Be to, frutanas gali veikti kaip prebiotikas, skatindamas naudingų odos mikroorganizmų augimą ir stiprindamas odos barjerinę funkciją, kas padeda apsaugoti odą nuo išorės neigiamų veiksnių ir gali prisidėti prie sveikesnės odos mikrobiotos formavimosi. Frutanai taip pat gali turėti raminamą poveikį, sumažindami uždegiminę reakciją ir odos jautrumą.

Saugumo informacija

Frutanas, natūraliai randamas augaluose polisacharidas, kosmetikos produktuose dažnai naudojamas dėl jo drėkinamųjų savybių. Tyrimai rodo, kad frutanas yra mažai alergizuojantis ir paprastai gerai toleruojamas net jautrios odos žmonių. Dėl savo prebiotinių savybių frutanas gali teigiamai veikti odos mikrobiotą, stiprindamas odos barjerą ir palaikydamas sveiką odos būklę. Nors kai kurie asmenys gali patirti individualų netoleravimą ar alergines reakcijas, tokie atvejai laikomi retais, o frutano naudojimas kosmetikoje laikomas saugiu, jei laikomasi nustatytų koncentracijos ribų ir gero gamybos praktikos principų.

Moksliniai tyrimai

Frutanas, natūraliai pasitaikantis polisacharidas, gaunamas iš įvairių augalų, yra vertinamas mokslinių tyrimų kontekste kaip kosmetikos sudedamoji dalis dėl jo gebėjimo veikti kaip drėkiklis ir antioksidantas. Mokslinėje literatūroje pabrėžiama, kad frutanas gali stiprinti odos barjerinę funkciją ir palaikyti mikrofloros pusiausvyrą. Tyrimai rodo, kad frutano molekulės pritraukia ir saugo vandenį, padedant odai išlikti hidratuotai, o tai ypač svarbu sausos ar brandžios odos priežiūroje. Be to, frutanas gali sumažinti uždegiminius procesus odos audiniuose ir skatinti kolageno sintezę, taip prisidedant prie odos elastingumo ir jaunatviškumo išsaugojimo.

Tvarumas

Frutanas kaip kosmetikos ingredientas vertinamas dėl jo tvarumo, nes ši medžiaga yra išgaunama iš augalinių šaltinių, tokių kaip kviečiai, česnakai ar agavės, kurie gali būti auginami atsakingai, vadovaujantis ekologinio ūkininkavimo principais. Tačiau fruktanų ekstrahavimas ir apdorojimas gali turėti įtakos aplinkai, priklausomai nuo naudojamų metodų. Tvariai valdomos fruktanų gamybos operacijos gali mažinti neigiamą poveikį aplinkai, pavyzdžiui, perdirbant šalutinius produktus į vertingus resursus arba naudojant atsinaujinančią energiją.

Reguliavimas

Frutanas, natūraliai pasitaikantis polisacharidas, naudojamas kosmetikos pramonėje dėl jo drėkinamųjų savybių, Europos Sąjungoje yra reguliuojamas pagal Bendrą kosmetikos produktų reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugos, etiketavimo ir ingredientų naudojimo reikalavimus. Kitose rinkose, tokiose kaip JAV, frutanas taip pat nėra ypatingai reguliuojamas, ir jo panaudojimas kosmetikoje priklauso nuo Federalinės maisto, vaistų ir kosmetikos įstatymo (FD&C Act) bei Atitinkamumo kosmetikos ingredientams taisyklių (CIR). Dėl to gamintojai yra atsakingi už savo produktų saugumo įvertinimą ir užtikrinimą, kad vartotojai būtų tinkamai informuoti apie produkto sudėtį ir naudojimą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa