Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Glyceryl Caprylate | Glyceryl Caprylate | Glicerilo kaprilatas

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Glicerilo kaprilatas yra kosmetikos ingredientas, gaunamas iš natūralių šaltinių. Procesas prasideda nuo kaprilinio rūgšties, kuri yra gaunama iš kokosų aliejaus. Toliau ši rūgštis yra reaguojama su gliceroliu, kuris taip pat yra natūralus komponentas, gautas iš augalinių aliejų. Cheminis procesas, vadinamas esterifikacija, leidžia sukurti glicerilo kaprilatą. Šis ingredientas turi daugybę naudingų savybių kosmetikos gamyboje, tačiau jo šaltinis yra natūralus ir saugus.

Paskirtis ir nauda

Glicerilo kaprilatas yra augalinės kilmės emolientas ir emulsiklis, kuris dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo gebėjimo pagerinti odos būklę ir palaikyti kosmetikos produkto stabilumą. Tai veikia kaip natūralus konservantas, pasižymi antimikrobinėmis savybėmis ir padeda apsaugoti produktą nuo mikroorganizmų augimo, kartu sumažindamas poreikį naudoti sintetinius konservantus. Glicerilo kaprilatas taip pat stiprina odos barjerinę funkciją, mažina transepidermio vandens netekimą, todėl oda išlieka hidratuota ir švelni. Be to, jis yra švelnus ir gerai toleruojamas net jautrios odos, todėl yra vertinamas formulėse skirtose jautrios odos priežiūrai.

Saugumo informacija

Dermatologiniai tyrimai rodo, kad glicerilo kaprilatas yra gerai toleruojamas net ir jautrios odos vartotojų, nes jis padeda stabilizuoti odos barjerą ir nepažeidžia lipidų sluoksnio. Be to, šis ingredientas turi antibakterines savybes, kurios gali padėti išvengti odos uždegimų ir infekcijų, tačiau jis nėra agresyvus ir nepažeidžia odos mikrofloros pusiausvyros. Atlikus toksikologinius tyrimus, nustatyta, kad glicerilo kaprilatas yra nedirgina odos ir nesukelia alerginių reakcijų, todėl jis laikomas saugiu naudoti įvairiose kosmetikos formulėse, skirtose odos priežiūrai.

Moksliniai tyrimai

Mokslinėje literatūroje glicerilo kaprilatas vertinamas dėl jo gebėjimo efektyviai stabilizuoti emulsijas ir pagerinti odos būklę, suteikiant jai minkštumo bei mažinant uždegiminius procesus. Naujausi tyrimai rodo, kad glicerilo kaprilatas gali veikti kaip natūralus konservantas, alternatyva sintetiniams parabenams, nes jis slopina bakterijų ir grybelių augimą kosmetikos produktuose. Be to, šis ingredientas pasižymi mažu alergizacijos potencialu, dėl ko tinka net jautrios odos priežiūrai. Tyrimai taip pat atskleidžia, kad glicerilo kaprilatas gali padėti odai atkurti natūralų lipidų barjerą, taip užkertant kelią transepiderminiam vandens netekimui, o tai yra svarbu odos hidratacijai ir sveikatai išlaikyti.

Tvarumas

Glicerilo kaprilatas, kaip kosmetikos sudedamoji dalis, yra vertinamas dėl savo biologiškai skaidomų savybių, tad jo poveikis aplinkai po naudojimo yra mažesnis lyginant su neatsinaujinančiais ir sunkiai skaidomais ingredientais. Tvarumo aspektas svarbus ne tik produkto gyvavimo ciklo pabaigoje, bet ir žaliavų išgavimo bei apdorojimo etapuose. Glicerilo kaprilatas dažniausiai gaunamas iš augalinio glicerino ir kaprilo rūgšties, kurie, esant tvariems ūkiams, gali būti išgaunami iš atsinaujinančių šaltinių, pavyzdžiui, sertifikuotų ekologiškų augalų, užtikrinant mažesnį poveikį ekosistemoms. Procesas, kurio metu gaminamas glicerilo kaprilatas, taip pat yra svarbus: efektyvūs ir mažai energijos reikalaujantys metodai bei atliekų perdirbimo strategijos gali sumažinti šio ingrediento gamybos poveikį aplinkai, tačiau detalus šių procesų vertinimas, atsižvelgiant į naudojamų chemikalų kilmę ir jų apdorojimo būdus, yra būtinas siekiant visapusiškai įvertinti glicerilo kaprilato tvarumą.

Reguliavimas

Glicerilo kaprilatas Europos Sąjungoje yra reguliuojamas pagal kosmetikos produktų saugos reglamentą (EC) No 1223/2009, garantuojantį, kad naudojami ingredientai yra saugūs vartotojams. Nors specifiniai leistini kiekiai nėra nustatyti būtent glicerilo kaprilato atveju, visi kosmetikos ingredientai turi atitikti Bendrijos nustatytus reikalavimus, kurie apima mikrobiologinį saugumą, toksiškumo vertinimą ir poveikio vartotojo sveikatai įvertinimą. Kituose rinkose, tokiuose kaip Jungtinės Valstijos ar Azijos šalys, reguliavimas gali skirtis, tačiau dažnai remiasi Europos Sąjungos pavyzdžiu ir reikalauja, kad produktai būtų saugūs ir efektyvūs.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa