Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Hydroxyacetophenone | Hydroxyacetophenone | Hidroksiacetofenonas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientas hidroksiacetofenonas yra sintetinis junginys, kuris dažnai naudojamas kaip antioksidantas ir konservantas. Šis komponentas gaminamas chemiškai iš acetofenono, kuris yra organinis junginys, gautas iš fenolio ir acetilchlorido reakcijos. Proceso metu acetofenonas oksiduojamas, sudarant hidroksiacetofenoną. Šis cheminis procesas vyksta specialiose cheminių reakcijų gamyklose, kur naudojami reaktyvūs chemikalai ir katalizatoriai, siekiant užtikrinti tikslią ir efektyvią hidroksiacetofenono sintezę. Šis ingredientas yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo antioksidacinių savybių ir gebėjimo išlaikyti produkto stabilumą.

Paskirtis ir nauda

Hydroxyacetophenone yra sintetinis komponentas, kuris kosmetikos pramonėje naudojamas kaip antioksidantas ir odos kondicionuojantis agentas. Jis efektyviai apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, kurie susidaro dėl aplinkos veiksnių, tokių kaip UV spinduliuotė ar tarša, ir gali prisidėti prie ankstyvo odos senėjimo. Be to, hydroxyacetophenone pasižymi antimikrobiniu poveikiu, dėl kurio jis gali padėti sumažinti uždegimo reakcijas ir skatinti odos sveikatą, taip pat padeda stabilizuoti kosmetikos gaminius ir prailginti jų galiojimo laiką, užkertant kelią produktų oksidacijai.

Saugumo informacija

Hidroksiacetofenonas, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip antioksidantas ir odos raminamasis komponentas, pasižymi geru saugumo profilu. Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) atlikti toksikologiniai tyrimai rodo, kad šis ingredientas yra mažai toksiškas ir nedirgina odos, taip pat neturi sensibilizuojančio poveikio, kas reiškia, kad jis sukelia minimalią alergijos ar odos jautrumo riziką. Hidroksiacetofenono koncentracijos kosmetikoje paprastai yra žemos, todėl galima teigti, kad, naudojant pagal nustatytus standartus, šis ingredientas yra saugus ir neturi žalingo poveikio odai. Vis dėlto, vartotojai, turintys specifinių odos problemų ar jautrumą, turėtų būti atsargūs ir, jei reikia, pasikonsultuoti su dermatologu prieš naudojant produktus, kuriuose yra hidroksiacetofenono.

Moksliniai tyrimai

Hidroksiacetofenonas yra sintetinis fenolio darinys, kuris kosmetikos mokslinių tyrimų kontekste vertinamas kaip veiksmingas antioksidantas, stabilizuojantis formulės sudedamąsias dalis ir apsaugantis produktų sudėtį nuo oksidacinio pažeidimo. Tyrimai rodo, kad hidroksiacetofenonas pasižymi antimikrobinėmis savybėmis ir gali padėti sumažinti uždegimą bei odos paraudimą, dėl to jis yra naudingas ingredientas sprendžiant aknės bei kitų uždegiminių odos būklių problemas. Be to, šis junginys gali veikti kaip sinerginis agentas, sustiprinantis kitų antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino E, veikimą. Naujausi tyrimai taip pat atskleidžia, kad hidroksiacetofenonas gali turėti apsaugančių nuo UV spindulių savybių, todėl jis yra vertinamas kaip potencialiai naudingas ingredientas saulės apsaugos produktuose.

Tvarumas

Hidroksiacetofenonas, naudojamas kaip antioksidantas ir odos raminamasis komponentas kosmetikoje, turi tam tikrą poveikį aplinkosaugos aspektu. Jo gamybos procesas, kaip ir bet kurio chemiškai sintezuojamo komponento, susijęs su išteklių išgavimu ir perdirbimu, kurie gali turėti neigiamą poveikį aplinkai, priklausomai nuo naudojamų cheminės sintezės metodų ir šalutinių produktų valdymo. Svarbu pažymėti, kad hidroksiacetofenono sintezėje reikalingi reagentai ir tirpikliai, kurie dažnai yra toksiški ir gali patekti į aplinką, jeigu nėra tinkamai tvarkomi. Be to, pačio hidroksiacetofenono stabilumas ir biologinis skaidymasis yra svarbūs veiksniai, lemiantys jo poveikį aplinkai po naudojimo. Tvarumo požiūriu, gamintojai turėtų siekti mažinti atliekų kiekį ir užtikrinti efektyvų šalutinių medžiagų išvalymą, taip pat investuoti į žaliąją chemiją ir alternatyvius metodus, kurie mažina aplinkos teršimą per visą hidroksiacetofenono gyvavimo ciklą.

Reguliavimas

Hidroksiacetofenonas yra kosmetikos ingredientas, kuris Europos Sąjungoje yra reguliuojamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių, kuriame nustatomi reikalavimai, kuriuos privalo atitikti kosmetikos produktai prieš juos pateikiant į rinką. Šis reglamentas įpareigoja kosmetikos gaminių gamintojus užtikrinti, kad visi produktų sudėtyje esantys ingredientai būtų saugūs vartotojų sveikatai. Hidroksiacetofenono, kaip antioksidanto ir odos raminančios medžiagos, naudojimas yra leistinas, tačiau jo koncentracija kosmetikos produktuose turi atitikti nustatytus saugos standartus. Nors konkrečios leistinos hidroksiacetofenono koncentracijos ribos nėra įvardijamos šiame reglamente, gamintojai privalo laikytis geros gamybos praktikos ir įvertinti produkto saugumą atsižvelgdami į visus komponentus. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV ar Azijos šalyse, gali būti taikomos skirtingos taisyklės ir normatyvai, todėl eksportuojant produktus būtina atsižvelgti į kiekvienos šalies reglamentavimą.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa