Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Usnea Barbata Extract | Usnea Barbata Extract | Usnės ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Usnea barbata ekstraktas, dažnai naudojamas kosmetikos sudedamoji dalis, gaunamas iš kerpių Usnea barbata. Ekstrakcijos procesas apima tirpiklio, tokio kaip etanolis, panaudojimą norint išskirti veikliąsias medžiagas, esančias kerpe. Ekstrakto cheminę sudėtį daugiausia sudaro usninė rūgštis, stiprus antimikrobinis ir priešuždegiminis agentas. Ekstrahavimo metodas apima kerpių maceravimą tirpiklyje, norint ištraukti norimas medžiagas, po to sekant filtravimas ir išgarinimas, kad būtų gautas koncentruotas ekstraktas. Galutinis produktas tuomet standartizuojamas, kad būtų užtikrintas nuoseklus veikliųjų ingredientų kiekis. Šis kruopštus procesas užtikrina ekstrakto efektyvumą ir kokybę odos priežiūros produktuose.

Paskirtis ir nauda

Usnea Barbata, dar žinomas kaip barzdotoji kerpė, ekstraktas yra vertinamas kosmetikos pramonėje dėl savo antibakterinių, priešgrybelinių savybių ir kaip natūralus konservantas, kuris padeda prailginti kosmetikos produktų galiojimo laiką, tuo pačiu užtikrindamas odos apsaugą nuo kenksmingų mikroorganizmų. Be to, šis ekstraktas efektyviai ramina uždegimus, skatina odos regeneraciją ir gali pasižymėti antioksidacinėmis savybėmis, kurios apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir prisideda prie odos senėjimo prevencijos.

Saugumo informacija

Usnea Barbata Extract, žinomas kaip barzdotasis kerpetis, naudojamas dėl savo antibakterinių savybių, tačiau saugumo odai aspektas reikalauja atidumo. Nors šis ekstraktas gali būti naudingas odos priežiūrai, kai kurie asmenys gali patirti alergines reakcijas ar dirginimą, ypač jei yra jautrios odos ar polinkio į alergijas. Usnea Barbata Extract sudėtyje yra usninės rūgšties, kuri gali būti citotoksinė didesnėse koncentracijose. Dėl šios priežasties, kosmetikos gaminiuose naudojamos ekstrakto koncentracijos turėtų atitikti saugumo standartus, nustatytus atitinkamų reguliavimo institucijų. Taip pat svarbu atlikti odos tolerancijos testus prieš įtraukiant šį ingredientą į kosmetikos produktų sudėtį, siekiant užtikrinti jo saugumą vartotojams.

Moksliniai tyrimai

Usnea barbata ekstraktas yra plačiai tyrinėjamas dėl savo antimikrobinių, priešuždegiminių bei antioksidacinių savybių kosmetikos pramonėje. Moksliniuose tyrimuose nustatyta, kad usninės rūgšties koncentracija yra atsakinga už šių savybių pasireiškimą. Tyrimai, paskelbti žurnale ‘Phytotherapy Research’, parodė, kad usninė rūgštis veiksmingai stabdo įvairių patogeninių bakterijų, tokių kaip Staphylococcus aureus ir Propionibacterium acnes, augimą, kurios gali sukelti odos infekcijas ir aknę. Be to, atlikus in vitro tyrimus, nustatyta, kad ekstraktas gali apsaugoti odos ląsteles nuo UV spindulių sukeltų pažeidimų, taip prisidedant prie odos senėjimo prevencijos. Šios savybės lemia ekstrakto populiarumą formuliuojant odos priežiūros produktus, ypač skirtus spuogų gydymui ir odos apsaugai. Vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad tolesni klinikiniai tyrimai būtini siekiant patvirtinti šių laboratorinių tyrimų rezultatus ir užtikrinti saugų naudojimą kosmetikoje.

Tvarumas

Usnea Barbata ekstraktas yra natūralus ingredientas, naudojamas kosmetikoje, tačiau jo tvarumas kelia tam tikrų aplinkosauginių rūpesčių. Kerpečių rinkimas gali turėti neigiamą poveikį ekosistemoms, ypač jei tai vykdoma nereguliuojamai ar didelės apimties. Usnea Barbata auga labai lėtai, todėl pernelyg intensyvus jos naudojimas gali sukelti ilgalaikį jos išteklių nykimą. Be to, barzdotasis kerpetis yra jautrus oro taršai, dėl ko jo populiacijos mažėja teršiamose vietovėse, tai rodo, kad ekstrakto gamyba turi būti atliekama atsakingai, užtikrinant, kad nebus pažeidžiamos natūralios kerpių populiacijos. Procesuojant Usnea Barbata, svarbu taikyti aplinkai nekenksmingas technologijas, mažinančias cheminių medžiagų naudojimą ir atliekų kiekį, kad būtų išvengta neigiamo poveikio aplinkai.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Usnea Barbata ekstraktą, naudojimas yra reglamentuotas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuris užtikrina, kad visi kosmetikos produktai būtų saugūs vartotojams. Šis reglamentas nustato, kad visi kosmetikos produktų ingredientai turi būti įtraukti į Europos Komisijos sudarytą kosmetikos ingredientų sąrašą (Cosmetic Ingredient Database – COSING), kuriame nurodomos galimos ingredientų funkcijos ir apribojimai. Gamintojai privalo laikytis bendrųjų saugumo reikalavimų, įskaitant toksiškumo, alergenų buvimo ir kitų galimų poveikių vartotojų sveikatai vertinimą. Kitose rinkose, tokiose kaip JAV ar Azijos šalys, gali būti taikomi skirtingi reglamentavimo reikalavimai, todėl eksportuojant produktus su Usnea Barbata ekstraktu būtina atsižvelgti į kiekvienos šalies nustatytus standartus ir leistinas medžiagų koncentracijas.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa