Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Cyclotetrasiloxane | Cyclotetrasiloxane | Ciklotetrasiloksanas

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Ciklotetrasiloksanas yra išgaunamas iš silikono, kuris sintezuojamas reaguojant silikono dioksidą arba silikono chloridą su metilchloridu. Ši reakcija sudaro ciklinį žiedą, kuris vėliau polimerizuojamas į ilgesnes silikono grandines. Gautos ciklotetrasiloksano molekulės dėl savo emulsifikacinių ir drėkinamųjų savybių yra vertinamos kosmetikos pramonėje. Gaminių kokybės užtikrinimas reikalauja pažangių technologijų ir žinių.

Paskirtis ir nauda

Dėl unikalių ciklinio siloksanų tipo – D4 – savybių, šis junginys yra vertinamas kosmetikos sektoriuje. Jo mažas molekulinis svoris ir hidrofobinės charakteristikos suteikia kosmetikai lengvumo, nepalieka riebumo jausmo ir padeda aktyviems komponentams lengviau prasiskverbti į odą. Ciklotetrasiloksanas taip pat sumažina kitų ingredientų klampumą, palengvindamas jų aplikaciją. Greitas išgaravimas yra privalumas purškiamų produktų, tokių kaip plaukų kondicionieriai ir dezodorantai, formulėse. Tačiau aplinkosauginiai rūpesčiai lemia, kad šio ingrediento naudojimas kai kuriose šalyse yra ribojamas.

Saugumo informacija

Nors ciklotetrasiloksanas ir pagerina kosmetikos produktų tekstūrą bei suteikia odai lygumą, jo saugumas yra svarbus diskusijų punktas. ECHA įtraukė D4 į potencialiai hormonų veiklą trikdančių medžiagų sąrašą. Švedija ir kiti regionai įvedė ribojimus dėl poveikio endokrininei sistemai ir kaupimosi aplinkoje. Vartotojams rekomenduojama atidžiai peržiūrėti produktų sudėtį, ypač jei naudojama jautriai odai.

Moksliniai tyrimai

Ciklotetrasiloksano poveikis aplinkai ir sveikatai yra išsamiai analizuojamas moksliniuose tyrimuose. Dėl ilgalaikio poveikio vandens ekosistemoms medžiaga yra priskirta prie stebėtinių. Taip pat yra įrodymų, kad D4 gali trukdyti endokrininei sistemai. Šie atradimai skatina pramonę ieškoti alternatyvių, saugesnių medžiagų.

Tvarumas

Ciklotetrasiloksano gamyba yra energijos reikalaujantis procesas, kuris gali turėti neigiamą poveikį aplinkai dėl degalų naudojimo ir CO2 emisijų. Medžiagos atsparumas skaidymuisi ir kaupimasis ekosistemose kelia rūpestį dėl potencialaus poveikio vandens organizmams. Dėl šių priežasčių, Europos Sąjunga ir kitos šalys imasi priemonių, mažinančių ciklotetrasiloksano naudojimą ir jo neigiamą poveikį aplinkai.

Reguliavimas

REACH reglamentas Europos Sąjungoje nustato griežtus ciklotetrasiloksano naudojimo apribojimus. 2018 m. Europos Komisija apribotų leistiną D4 koncentraciją kosmetikos produktuose iki 0,1%, siekiant apsaugoti vandens ekosistemas. Ši riba įsigaliojo 2019 m. sausio 31 d. Kanadoje ir Jungtinėse Valstijose D4 taip pat yra stebėtas dėl galimų pasekmių. Reguliuojant šią medžiagą, siekiama užtikrinti kosmetikos saugumą ir minimalų poveikį aplinkai.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa