Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Retinyl Palmitate | Vitamin A Palmitate | Retinilo palmitatas

Kategorija

Aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Retinilo palmitatas, dažnas kosmetikos ingredientas, gaunamas derinant retinolą ir palmitinę rūgštį. Ekstrakcijos procese retinolas atskiriamas iš šaltinių, pavyzdžiui, kepenų aliejų ar beta-karoteno, o vėliau su palmitine rūgštimi esterinamas, kad susidarytų retinilo palmitatas. Ši cheminė reakcija paprastai katalizuojama rūgščių arba šarmų katalizatoriais, kontroliuojant temperatūrą ir slėgį. Gautas produktas išvalomas nuo priemaišų, kad būtų užtikrintas aukštas grynumo lygis. Galutinis retinilo palmitato junginys tada paruošiamas įtraukti į įvairias odos priežiūros formules, teikiant galimas naudas odos sveikatai ir išvaizdai.

Paskirtis ir nauda

Retinyl palmitatas yra retinolio esteris, kurį dažnai naudoja odos priežiūros pramonė dėl jo gebėjimo skatinti odos ląstelių atsinaujinimą ir kolageno sintezę, todėl jis yra vertingas ingredientas kovojant su senėjimo požymiais, pavyzdžiui, raukšlių mažinimui ir odos elastingumo didinimui. Be to, retinyl palmitatas padeda pagerinti odos tekstūrą ir toną, mažina pigmentacijos trūkumus, pavyzdžiui, dėmes ar nelygų odos toną, ir gali turėti teigiamą poveikį spuogų gydymui, nes skatina porų švarumą ir mažina uždegimą. Šis ingredientas yra švelnesnis nei retinolis, todėl jis tinka jautriai odai ir mažiau tikėtina, kad sukels dirginimą ar šalutinius poveikius, kas daro jį populiarų pasirinkimą kosmetikos produktuose, skirtuose kasdieniam naudojimui.

Saugumo informacija

Retinilo palmitatas, retinoidų grupės medžiaga, naudojama kosmetikos pramonėje dėl savo odą atjauninančių savybių, tačiau jo saugumas odai kelia diskusijas. Nors ši medžiaga yra žinoma kaip vitamino A esteris ir gali prisidėti prie kolageno gamybos skatinimo bei odos tekstūros gerinimo, yra atlikta tyrimų, kurie rodo, kad didelėmis koncentracijomis ar ilgalaikio naudojimo atveju retinilo palmitatas gali sukelti odos dirginimą, ypač jautriai odai. Be to, kai kurie moksliniai straipsniai atkreipia dėmesį į galimą šios medžiagos fototoksiškumą, t.y. odos jautrumo saulės šviesai padidėjimą, kas gali lemti greitesnę UV spindulių sukeltą odos senėjimą ar net odos vėžio riziką. Todėl rekomenduojama naudoti produktus su retinilo palmitatu atsakingai ir derinti su saulės apsaugos priemonėmis, ypač esant didesnei saulės spindulių ekspozicijai.

Moksliniai tyrimai

Retinilo palmitatas, dar žinomas kaip vitaminas A palmitatas, yra išsamiai tyrinėjamas kosmetikos pramonėje dėl jo odą atnaujinančių savybių. Moksliniai tyrimai parodė, kad šis ingredientas gali skatinti kolageno sintezę, taip prisidedant prie raukšlių mažinimo ir odos elastingumo gerinimo. Be to, retinilo palmitatas gali padėti reguliuoti keratinizacijos procesą, mažinant hiperpigmentacijos ir aknės atvejus. Vis dėlto, jo panaudojimas kosmetikoje kelia diskusijas dėl galimo fototoksiškumo ir odos jautrinimo saulės šviesai, todėl mokslininkai atidžiai tiriama šių šalutinių poveikių mechanizmus ir saugiausius naudojimo būdus. Šiuolaikiniai tyrimai taip pat apima retinilo palmitato stabilumo kosmetikos formulėse analizę, kad būtų užtikrintas maksimalus jo efektyvumas ir išvengta potencialaus oksidacinio poveikio, kuris gali sumažinti veikliosios medžiagos naudą odai.

Tvarumas

Retinilo palmitatas, vitamino A esteris, naudojamas kosmetikoje dėl odos atnaujinimo savybių, kelia iššūkius tvarumo atžvilgiu, nes jo gamybos ir išgavimo procesai turi potencialiai neigiamą poveikį aplinkai. Žaliavų, reikalingų retinilo palmitato sintezei, išgavimas dažnai yra susijęs su naftos chemijos pramonės veikla, kurioje naudojami iškastinis kuras ir chemikalai, galintys teršti aplinką ir mažinti biologinę įvairovę. Be to, perdirbant šias žaliavas į galutinį kosmetikos ingredientą, naudojami intensyvūs cheminiai procesai, kurie gali reikalauti didelių energijos kiekių ir sukelti pavojingų atliekų atsiradimą. Tačiau pramonė siekia tvarumo, todėl atsiranda alternatyvių metodų, kaip antai biotechnologinių procesų taikymas, siekiant sumažinti aplinkos poveikį ir padidinti šio ingrediento gamybos efektyvumą. Vis dėlto, retinilo palmitato tvarumo aspektai išlieka diskusijų ir mokslinių tyrimų objektu, siekiant rasti optimalų balansą tarp efektyvaus odos priežiūros ir mažesnio pėdsako aplinkai.

Reguliavimas

Retinilo palmitatas, naudojamas kosmetikos produktuose kaip odos priežiūros ingredientas, yra reglamentuojamas Europos Sąjungos teisės aktuose, kurie nustato maksimalias leistinas koncentracijas ir naudojimo sąlygas. Pagal Europos Sąjungos kosmetikos reglamentą (EC) Nr. 1223/2009, retinilo palmitato, kaip retinoido darinio, naudojimas yra ribojamas – jo koncentracija kosmetikos produktuose negali viršyti nustatytų normų. Pavyzdžiui, dienos odos priežiūros produktuose leidžiama iki 0,3% retinilo ekvivalentų, o dekoratyvinėje kosmetikoje – iki 0,05% retinilo ekvivalentų. Šios vertės yra susijusios su retinilo palmitato saugumu, atsižvelgiant į jo galimą teratogeniškumą ir fotosensibilizaciją. Tuo tarpu kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose, retinilo palmitato naudojimas nėra taip griežtai reglamentuotas, tačiau vis tiek rekomenduojama laikytis atsargumo principų, ypač produktuose, skirtuose nėščioms moterims ar vaikams.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa