Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Xanthophylls | Xanthophylls | Ksantofilai

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Ksantofilai yra išgaunami iš augalinių šaltinių, tokių kaip žalumynai, žiedlapiai ar vaisiai. Ekstrakcijos procesas prasideda nuo žaliavų susmulkintimo ir ekstrahavimo organiniais tirpikliais, tokiu kaip etanolis ar heksanas. Toliau, gaunamas ekstraktas yra rafinuojamas, kad būtų pašalintos nešvarumai ir nereikalingos medžiagos. Galutinis produktas yra ksantofilų koncentratas, kuris gali būti naudojamas kosmetikos gamyboje. Chemiškai, ksantofilai yra karotenoidai, turintys antioksidacinių savybių, kurie gali būti naudingi odai ir plaukams.

Paskirtis ir nauda

Ksantofilai, natūraliai pasitaikantys karotenoidai, yra vertinami kosmetikos pramonėje dėl jų antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos, atsirandančios dėl UV spindulių ir aplinkos teršalų. Šie pigmentai, ypač luteinas ir zeaksantinas, absorbuoja šviesą ir taip gali apsaugoti odos ląsteles nuo fotooksidacinio streso, palaikyti odos drėgmės balansą ir pagerinti jos elastingumą. Be to, ksantofilai gali mažinti raukšlių atsiradimą ir skatinti sveiką odos spalvą, suteikdami anti-aging ir priešuždegimines savybes.

Saugumo informacija

Ksantofilai, natūraliai pasitaikantys karotenoidai, yra laikomi saugiais kosmetikos ingredientais, skirtais odos priežiūrai. Jų poveikis odai yra gerai ištirtas: ksantofilai, kaip luteinas ir zeaksantinas, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir gali padėti apsaugoti odą nuo fotodamagingo – žalos, atsirandančios dėl UV spindulių poveikio. Klinikiniai tyrimai rodo, kad ksantofilai, naudojami kosmetikoje, yra nedirginantys ir neturi sensibilizuojančio poveikio, todėl jie tinka net jautriai odai.

Moksliniai tyrimai

Ksantofilai, natūraliai pasitaikantys augaliniai pigmentai, priklausantys karotenoidų klasei, dėmesio centre moksliniuose tyrimuose atsiduria dėl jų potencialo kosmetikos pramonėje. Šie junginiai, ypač luteinas ir zeaksantinas, tyrinėjami kaip odos apsaugos nuo UV spindulių agentai, vaidinantys svarbų vaidmenį mažinant fotoindukuotą odos pažeidimą ir senėjimo procesus. Moksliniai tyrimai taip pat atskleidžia, kad ksantofilai gali būti efektyvūs neutralizuojant laisvuosius radikalus, todėl jie naudojami kaip antioksidantai kosmetikos produktuose siekiant apsaugoti odą nuo oksidacinio streso.

Tvarumas

Ksantofilai, natūraliai pasitaikantys augalų pigmentai, dažnai naudojami kosmetikos pramonėje dėl jų antioksidacinių savybių ir gebėjimo apsaugoti odą nuo UV spindulių. Šių medžiagų tvarumas priklauso nuo jų išgaunamų šaltinių ir ekstrakcijos procesų. Dažniausiai ksantofilai, pavyzdžiui, luteinas arba zeaksantinas, yra išgaunami iš žaliųjų lapų daržovių, kukurūzų ar kiaušinių trynių. Augalinės kilmės ksantofilų išgavimas gali būti laikomas tvariu, jei žaliavos auginamos ekologiškai, nekenkiant biologinei įvairovei ir nevartojant kenksmingų pesticidų.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant ksantofilus, naudojimą reglamentuoja ES Kosmetikos reglamentas (EC) Nr. 1223/2009, kuris nustato saugos reikalavimus visiems kosmetikos produktuose esantiems komponentams, įskaitant jų tyrimus ir etiketėje nurodomą informaciją. Ksantofilai, priklausantys karotenoidų grupei, kosmetikoje dažniausiai naudojami kaip antioksidantai ir odos apsaugos priemonės, tačiau jų koncentracijos ribos turi atitikti nustatytus saugumo kriterijus.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa