Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Glycol Distearate | Glycol Distearate | Glikolio distearatas

Kategorija

Emulsikliai

Šaltinis

Glikolio distearatas yra kosmetikos ingredientas, gaminamas iš stearino rūgšties ir etilenglikolio. Proceso pradžioje stearino rūgštis yra išgryninama iš augalinio arba gyvulinio aliejaus, o etilenglikolis yra sintezuojamas iš etileno ir vandens. Šie du komponentai yra reaguojami, sudarant glikolio distearatą. Proceso metu vyksta esterifikacija, kuriai reikalingas katalizatorius, dažniausiai yra sulfonatas. Galutinis produktas yra baltos spalvos, kietas arba pusiau kietas milteliai arba kristalai, turintys charakteringą kvapą. Tai yra plačiai naudojamas ingredientas kosmetikos gamyboje dėl savo savybių, tokių kaip emulsifikavimas ir odos minkštinimas.

Paskirtis ir nauda

Glikolio distearatas dažniausiai naudojamas kaip blizgesio suteikiantis komponentas ir emulsijos stabilizatorius kosmetikos produktuose, tokiuose kaip šampūnai, kondicionieriai, prausikliai ir kiti odos bei plaukų priežiūros preparatai. Jo paskirtis – suteikti produktui perlų blizgesį, kuris padeda vizualiai pagerinti produkto išvaizdą, o vartotojui sukuria prabangos ir kokybės pojūtį. Be estetinių privalumų, glikolio distearatas padeda pagerinti produkto tekstūrą, suteikia tirštumo, taip pat veikia kaip emolientas, padedantis odai išlaikyti drėgmę. Tai leidžia odai jaustis lygesnei ir minkštesnei. Dėl šių savybių glikolio distearatas yra vertinamas formuluojant kosmetikos produktus, kurie ne tik gerina vartotojo patirtį, bet ir prisideda prie odos bei plaukų būklės gerinimo.

Saugumo informacija

Glikolio distearatas, naudojamas kosmetikos pramonėje kaip emulsiklis ir blizgesio suteikiantis komponentas, laikomas saugiu odos priežiūros produktų ingredientu. Remiantis Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) duomenimis, šis ingredientas neturi dirginančių ar sensibilizuojančių savybių, todėl jis tinka naudoti net ir jautriai odai. Glikolio distearatas yra nejoninis, mažiau poliarus ir dėl to labiau suderinamas su odos lipidaus sluoksniu, sumažindamas galimybę sukelti odos jautrinimą. Koncentracijos kosmetikos produktuose yra reguliuojamos, siekiant užtikrinti, kad jų vartojimas nebūtų viršijamas leistinas kiekis, kuris gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

Moksliniai tyrimai

Glikolio distearatas yra ištirtas įvairiose mokslinių tyrimų studijose siekiant nustatyti jo poveikį odai ir galimą toksinį poveikį. Pasak Cosmetic Ingredient Review (CIR) organizacijos, šis ingredientas yra vertinamas kaip saugus naudojimui kosmetikos produktuose esant dabartinėms koncentracijoms ir naudojimo sąlygoms. Tyrimai rodo, kad glikolio distearatas gali padidinti kitų ingredientų, tokių kaip UV filtrai, įsiskverbimą į odą, kas svarbu vertinant galimą bendrą produktų saugumą. Šis ingredientas yra tiriamas dėl jo savybės formuoti perlamutrines daleles produktuose, o tai gali turėti įtakos galutinio produkto estetinei išvaizdai ir vartotojo patirčiai.

Tvarumas

Glikolio distearatas, dažnas komponentas kosmetikos pramonėje, yra sintetinis junginys, kuris gali kelti tam tikras tvarumo problemas. Šio ingrediento gamyba susijusi su ilgalaikiais esterio sintezės procesais, kurie reikalauja didelės energijos sąnaudų ir cheminių medžiagų, galinčių turėti neigiamą poveikį aplinkai. Nors glikolio distearato išgavimas nepriskiriamas prie itin teršiančių procesų, tačiau žaliavų – stearino rūgšties ir etilenglikolio – išgaunamumas ir apdorojimas gali turėti įtakos aplinkosaugos aspektams, ypač jeigu žaliavos gaunamos iš neatsinaujinančių šaltinių. Be to, gaminant šį junginį, susidaro šalutiniai produktai, kurių tvarkymas ir šalinimas turi būti atliekami atsakingai, kad būtų išvengta jų patekimo į aplinką.

Reguliavimas

Glikolio distearatas (Glycol Distearate) yra dažnai naudojamas kaip blizgesį suteikianti medžiaga kosmetikos produktuose, tokiuose kaip šampūnai ar kondicionieriai. Europos Sąjungoje, kaip ir kitose rinkose, šis ingredientas yra reguliuojamas atitinkamai pagal kosmetikos produktų sudėties saugumo reikalavimus. Remiantis Europos Sąjungos reglamentu dėl kosmetikos produktų, visi kosmetikos produktų ingredientai turi būti įvertinti dėl jų saugumo prieš patenkant į rinką, o glikolio distearato naudojimas nėra išimtis. Šis reglamentas taip pat nustato, kad produktų etiketėse turi būti aiškiai nurodyti visi sudedamosios dalys. Nors konkrečių ribojimų glikolio distearato kiekiui produktuose ES teisės aktuose tiesiogiai nenustatyta, bet kiekvienas kosmetikos produktas privalo atitikti bendrą saugos reikalavimą, kad vartotojui nesukeltų pavojaus. Saugos įvertinimo dalis yra ir ingredientų koncentracijos vertinimas, siekiant užtikrinti, kad jie nebūtų naudojami kenksmingais kiekiais.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa