Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Phytosterols | Phytosterols | Fitosteroliai

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Kosmetikos ingredientų, fitosterolių šaltinis yra augalai, tokie kaip sojos pupelės, saulėgrąžos sėklos ir avokadai. Ekstrakcijai dažniausiai naudojamos organinės tirpikliai, tokių kaip etanolis ar heksanas, siekiant išgauti šiuos fitosterolius. Procesas prasideda susmulkintais augalų lapais ar sėklomis, kurie tada yra mirkomi tirpiklyje, kad būtų išskirtos fitosterolių rūšys. Po to, naudojant cheminį procesą, fitosteroliai yra išskiriami ir rafinuojami, siekiant gauti gryną produktą, tinkamą naudoti kosmetikos gamyboje. Šis išsamus procesas užtikrina, kad fitosteroliai būtų kokybiški ir efektyvūs kosmetikos produktuose.

Paskirtis ir nauda

Fitosteroliai, augalinės kilmės sterolių grupė, yra vertinami kosmetikoje dėl jų gebėjimo stiprinti odos barjerą, mažinti uždegimą ir skatinti odos drėkinimą. Jie efektyviai imituoja odos lipdus, todėl gali padėti atkurti lipidų sluoksnį, o tai ypač svarbu sausos ar brandžios odos priežiūroje. Be to, fitosteroliai pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios apsaugo odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos ir gali prisidėti prie UV spindulių sukeliamo senėjimo prevencijos. Jų naudojimas kosmetikoje taip pat susijęs su kolageno gamybos skatinimu, kuris yra svarbus odos stangrumui ir elastingumui išlaikyti.

Saugumo informacija

Fitoesteroliai yra augalinės kilmės medžiagos, kurios dėl savo struktūrinio panašumo į cholesterolį yra vertinamos kaip odos būklę gerinantys ingredientai kosmetikos produktuose. Tyrimai rodo, kad fitoesteroliai gali padėti stiprinti odos barjerą, mažinti uždegimą ir drėkinti odą. Jų naudojimas įvairiuose odos priežiūros produktuose laikomas saugiu, kadangi fitoesteroliai yra gerai toleruojami ir retai sukelia alergines reakcijas ar dirginimą. Tyrimai patvirtina, kad šie ingredientai yra ne tik veiksmingi, bet ir saugūs naudoti ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau, kaip ir bet kurio kito kosmetikos ingrediento atveju, svarbu atsižvelgti į individualų odos jautrumą ir galimas alergijas.

Moksliniai tyrimai

Fitoesteroliai, dažnai naudojami kosmetikos pramonėje, yra augaliniai steroliai, kurie struktūriškai panašūs į cholesterolį ir pasižymi odą maitinančiomis bei priešuždegiminėmis savybėmis. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad fitoesteroliai gali padėti atstatyti odos barjerą, sumažinti transepiderminį vandens netekimą ir pagerinti odos elastingumą. Be to, jie veiksmingai mažina uždegiminius procesus ir gali būti naudojami sprendžiant tokias odos problemas kaip egzema, psoriazė ar atrofinė dermatitas. Tyrimai taip pat rodo, kad fitoesteroliai gali apsaugoti odą nuo UV spindulių sukeltos žalos ir taip sumažinti foto-senėjimo požymius. Dėl šių savybių fitoesteroliai vertinami kaip efektyvūs ingredientai formuojant anti-aging ir drėkinamuosius kosmetikos produktus.

Tvarumas

Fitosterolai, naudojami kosmetikos pramonėje kaip odos priežiūros produktų komponentai dėl jų uždegimą mažinančių ir odos barjero stiprinimo savybių, dažniausiai gaunami iš augalinių šaltinių, tokie kaip sojų pupelės, rapsai ar saulėgrąžos. Šių augalų auginimas gali turėti įvairių poveikių aplinkai: priklausomai nuo auginimo praktikų, gali būti naudojamos intensyvios žemdirbystės technologijos, kurios reikalauja didelių trąšų ir pesticidų kiekių, taip pat gali vykti miškų naikinimas naujų auginimo plotų pritaikymui. Tačiau fitosterolų išgavimo ir perdirbimo procesai, atsižvelgiant į tvarumo principus, gali būti optimizuoti perdirbant antrines žaliavas, pavyzdžiui, naudojant augalinių aliejų gamybos šalutinius produktus. Tokie metodai ne tik sumažina atliekų kiekį, bet ir leidžia efektyviau panaudoti esamus išteklius, mažinant ekologinį pėdsaką ir prisidedant prie tvarios gamybos.

Reguliavimas

Fitosteroliai, naudojami kosmetikos pramonėje dėl jų odą maitinančių ir antioksidacinių savybių, Europos Sąjungoje reguliuojami Reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuris nustato saugumo reikalavimus visiems kosmetikos produktų ingredientams. Šiame reglamente nėra nurodyta konkrečių fitosterolių maksimalių leistinų koncentracijų, tačiau jie privalo atitikti bendrą reikalavimą, kad kosmetikos produktai neturėtų pakenkti žmogaus sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį. Kitose rinkose, pavyzdžiui, JAV, fitosteroliai taip pat nėra griežtai reguliuojami, tačiau JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) rekomenduoja, kad kosmetikos gamintojai atliktų saugumo vertinimą savo produktams. Tokiu būdu tiek ES, tiek kitose rinkose fitosterolių naudojimas kosmetikoje grindžiamas bendrais produkto saugumo įvertinimais, o ne specifiniais kiekybiniais apribojimais.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa