Nuorodos

Turite klausimų?

info@sincereskin.lt

Sekite mus

Rubus Idaeus Fruit Extract | Raspberry Fruit Extract | Aviečių vaisių ekstraktas

Kategorija

Paviršiaus aktyviosios medžiagos

Šaltinis

Rubus Idaeus (aviečių) vaisių ekstraktas gaunamas iš Rubus Idaeus augalo vaisių. Ekstrahavimo procesas apima aviečių vaisių minkymą, kad išsiskirtų veikliosios medžiagos. Tada ekstraktas paprastai gaunamas naudojant tirpiklių ekstrahavimo metodą su etanolio arba vandens pagalba. Šis procesas padeda sutelkti vaisiaus naudingąsias sudedamąsias dalis, tokias kaip antioksidantai ir vitaminai. Ekstraktas dar yra tobulinamas filtravimo ir valymo etapais, siekiant užtikrinti jo grynumą ir veiksmingumą kosmetikos formulėse. Galutinis produktas yra koncentruotas skystis, kurį lengva įtraukti į odos priežiūros produktus dėl jo antioksidacinių ir odą raminačių savybių.

Paskirtis ir nauda

Rubus idaeus, arba paprastasis avietynas, vaisių ekstraktas kosmetikoje vertinamas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios susijusios su turtingu vitamino C ir polifenolių kiekiu. Šis ekstraktas padeda apsaugoti odos ląsteles nuo UV spindulių ir laisvųjų radikalų sukeliamo oksidacinio streso, taip prisidėdamas prie odos senėjimo sulėtinimo. Be to, Rubus idaeus vaisių ekstrakte esantys antocianinai ir elaginė rūgštis veikia uždegimą mažinančiai, o tai yra ypač naudinga jautriai ar uždegimų linkusiai odai. Ekstraktas taip pat gali padėti palaikyti odos hidrataciją ir elastingumą, dėl savo gebėjimo stiprinti odos barjerą ir skatinti kolageno bei elastino sintezę.

Saugumo informacija

Rubus Idaeus (Aviečių) vaisių ekstraktas yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje dėl savo antioksidacinių savybių ir vitaminų, ypač C vitamino, turinio. Tyrimai rodo, kad šis ekstraktas yra saugus odai, nes jis yra švelnus, neirituojantis ir neturi žinomų toksiškų poveikių. Be to, aviečių ekstraktas gali padėti apsaugoti odą nuo UV spindulių ir aplinkos teršalų, taip pat prisidėti prie odos drėkinimo ir elastingumo. Nors alerginės reakcijos į bet kokius kosmetikos ingredientus yra individualios, šiuo metu nėra plačiai užfiksuotų atvejų, susijusių su Rubus Idaeus ekstrakto sukeltomis odos alergijomis ar dirginimu, todėl jis laikomas saugiu daugumai vartotojų. Vis dėlto, kaip ir naudojant bet kurią naują kosmetikos priemonę, rekomenduojama prieš naudojant produktą su aviečių ekstraktu atlikti odos jautrumo testą, ypač jei žinoma apie individualų jautrumą vaisiams ar uogoms.

Moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad Rubus idaeus (aviečių) vaisių ekstraktas kosmetikos produktuose pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, dėl kurių jis gali apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų žalos ir taip lėtinti senėjimo procesus. Aviečių ekstrakte esantys antocianinai, vitaminas C ir elaginė rūgštis prisideda prie odos drėkinimo ir elastingumo gerinimo, taip pat gali mažinti uždegiminius procesus ir turi antimikrobinių savybių. Be to, atlikti in vitro ir in vivo tyrimai rodo, kad šis ekstraktas gali padėti mažinti hiperpigmentaciją ir pagerinti odos būklę, veikiant kaip natūralus UV spindulių filtras. Šie teigiami Rubus idaeus vaisių ekstrakto poveikiai odai grindžiami moksliniais tyrimais, kurie detaliai analizuoja aktyviųjų junginių sąveiką su odos ląstelėmis ir jų fiziologinį poveikį.

Tvarumas

Rubus idaeus, arba paprastasis avietinis, vaisių ekstraktas yra vertinamas kosmetikos pramonėje dėl savo antioksidacinių savybių ir vitaminų turinio, tačiau jo tvarumas yra daugialypis klausimas. Žaliavų išgavimas iš aviečių uogų turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į ekologinį pėdsaką ir biologinės įvairovės išsaugojimą. Tvari aviečių auginimo praktika reikalauja mažinti cheminių trąšų ir pesticidų naudojimą, taip pat rinktis ekologiškai atsakingas auginimo vietas, kad būtų sumažintas poveikis aplinkai ir užtikrintas natūralių ekosistemų atsparumas. Apdorojant vaisius iki ekstrakto, svarbu taikyti metodus, kurie mažintų energijos suvartojimą ir atliekų kiekį, pavyzdžiui, naudojant šaltą spaudimą arba superkritinių skystųjų ekstrakciją, kuri yra efektyvesnė ir švaresnė. Atsakingas Rubus idaeus vaisių ekstrakto gamybos procesas leidžia ne tik išsaugoti vertingas medžiagas kosmetikos produktuose, bet ir užtikrina mažesnį neigiamą poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Europos Sąjungoje kosmetikos ingredientų, įskaitant Rubus Idaeus (aviečių) vaisių ekstraktą, naudojimas yra reglamentuotas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos produktų, kuriame nurodyta, kad visi kosmetikos produktai turėtų būti saugūs žmogaus sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį, įskaitant numatomą ilgalaikį poveikį. Šis ekstraktas, gautas iš aviečių, dažnai naudojamas dėl savo antioksidacinių savybių ir kaip odos kondicionuojanti medžiaga. Nepaisant to, konkretus leidžiamas Rubus Idaeus ekstrakto kiekis kosmetikos produktuose nėra nustatytas atskirai, tačiau pagal minėtą reglamentą, visi kosmetikos ingredientai privalo atitikti Bendrojo produkto saugumo direktyvos reikalavimus ir būti įtraukti į Europos Komisijos kosmetikos ingredientų (INCI) sąrašą. Kitose rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Azijoje, gali būti taikomos skirtingos taisyklės ir reikalavimai, tačiau pasaulio mastu aviečių ekstrakto kaip kosmetikos ingrediento naudojimas nėra griežtai ribojamas, svarbiausia – užtikrinti produkto saugumą vartotojui.

Svarbu: visi šioje elektroninėje parduotuvėje pateikiami kosmetikos ingredientų aprašymai yra skirti tik informaciniams tikslams. Stengiamės užtikrinti pateikiamos informacijos teisingumą ir aktualumą, tačiau neprisiimame atsakomybės už bet kokias klaidas ar netikslumus informacijoje, taip pat neatsakome už jokias pasekmes, kurios gali atsirasti remiantis šia informacija. Prieš naudodami bet kokius produktus, visada patikrinkite etiketę ir naudojimo instrukcijas tiesiogiai ant produkto pakuotės arba kreipkitės į gamintoją, kad gautumėte išsamią ir patikimą informaciją.

Greitas pristatymas

Per 1-3 darbo dienas visoje Lietuvoje

Pinigų grąžinimas

14 dienų grąžinimo garantija

Kokybė ir patikimumas

Žinomi ir kruopščiai atrinkti produktai

100% saugus atsiskaitymas

GooglePay / ApplePay / MasterCard / Visa